Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy pankrátor le tudna-e...

Egy pankrátor le tudna-e győzni MMA-ban vagy K1-ben egy profi ökölvívót?

Figyelt kérdés

Mondjuk a 2 Klicsko megverekszik, egyik a John Cena-val a másik Randy Orton-nal. MMA vagy K1 szabályrendszerben. Szerintetek mi lenne az eredmény? Indokot is kérek!


(Elméleti kérdés)


2011. jún. 17. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a boxos győzne :D A pankrátorok inkább színészek, mint harcosok. Nyilván tudniuk kell az összes harcmozdulatot, meg minden, de ők csak úgy edzenek, hogy az a másiknak ne okozzon sérülést ( mivel a pankráció csak a látványra megy), így igazából a boxolók sokkal jobban tudják mely pontokra kell ütni, vagy rúgni(tudom ez K1) , hogy az fájjon, leterítse az ellenfelet.

Ez az én véleményem :D

2011. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Példának itt van Bob Sapp, aki ugyan 195 cm és brutálisan néz ki, de eredetileg pankrátor volt, most átjött a K1-be és 5 meccséből 4-et elveszít.. :D (Múltkor Kunkli is elgyepálta)
2011. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bobb sapp most is csak eladja magát, rengeteg pénz van ebben
2011. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na most sokan nincsenek tisztában a pankrációval. A pankráció az nem teljesen színészkedés, hanem előre megrendezett show bunyó. A pankrátorok nagyon sok oldalú sportolók, hatalmas a fizikai erejük és a fájdalomtűrő küszöbük. Ezek a 100 kg fölötti kigyúrt állatok marha ügyesen mozognak, ringkötélről ugrálnak le dupla szaltókkal, 100 kg körül ilyen látványos mozgásokat megcsinálni nem egyszerű! Ahhoz, hogy valaki pankrátor legyen, annak előbb profi szabadfogású birkózónak kell lennie, majd megcsinálni a kaszkadőri szakmát (a kaszkadőröknek alapból kell bírni a fájdalmat, ugyanis nem veszélytelen amit csinálnak). Egy K1 vagy MMA meccsen ha valakinek felreped a szemöldöke vagy valami sérülést szenved, akkor azonnal leállítják a meccset. Múltkor Undertaker törött arccsonttal végig nyomta a meccset, és a legtöbb pankrátor az ilyen (egy K1 harcos törött arccal végig nyomná a meccset? Biztos, hogy nem), amikor megütik egymást valami tárggyal, akkor tényleg megütik egymást, CSAK előtte részletesen felkészülnek rá. Szóval annyira nem kell alábecsülni őket. Sok pankrátor halt már meg (főleg régebben), viszont K1-es vagy MMA-s még egy sem. Pedig a pankrátorok csak színészkednek. Amiket pankrációban látunk, kar-láb feszítéseket vagy fojtószorításokat, ezek a technikák igazából is hatékonyak a birkózásban a jitsu-ban és más földharc stílusokban, ugyanis a pankrátorok innen veszik az ötletet. Az már más kérdés, hogy egy meccsen nem teljes erőből csinálják meg. Szóval a pankrátoroknak rengeteg munkája és szenvedése van, csak azért hogy a közönség jól szórakozzon. Szóval még mielőtt valaki fikázza a pankrációt, vegye figyelembe ezeket.


Na de most válaszoljunk a kérdésre.

K1-ben a bokszolók győznének, és nem biztos hogy kiütéssel, hanem csak pontozással. MMA-ban pedig ha a pankrátor elég gyors és nem kap be ütést, akkor leviszi földre azonnal és lefojtja. Egy bokszoló nem ért a földharchoz.

2011. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem egy pankrátor ment már át az ufc-be.

Brock Lesnar pankrátorként kezdte és ha jól tudom ufc-ben világbajnok lett.

Uh ez akár a kérdésedre is válasz.

2011. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!