Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kis súlyokkal való edzéssel...

Kis súlyokkal való edzéssel is lehet izmot fejleszteni?

Figyelt kérdés
Azért vagyok erre kiváncsi mert itthol nem sok súlyom van. Ha egy gyakorlatbol kis sullyal sokat csinálok attol is lehet izmosodni?
2011. jún. 18. 17:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vékony alkat elhuzott se kis hasam van :S Régebben jártam konditerembe.
2011. jún. 18. 17:20
 2/14 anonim ***** válasza:

mark86


nem!

2011. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Sztem szálkásodni inkább. de az jobban is néz ki mint a kigyúrt állatok xd
2011. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

mark86


jólvan,ügyi vagy! nem ezen múlik a szálkásítás....

2011. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Attól függ mi az a kis súly. Pl. 100 kiló se nagy súly, de annyival guggolsz vagy fekvenyomsz már jól nézhetsz ki.
2011. jún. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

természetesen lehet fejlődni... milyen buta kérdés már hülye bádysok.. mindig azt mondják hogy nem lehet pedig lehet!

VISSZAFELÉ :) problem?

2011. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen ismétléstartományban dolgozik.

A standard-ként elfogadott tömegnövelés elmélet szerint a 8-12-es ismétléstartomány a legkedvezőbb az izomfejlődésre, más tanulmányok az izom feszülésének idejét emelik ki a sorozatokban, és szerintük a 45-60mp-es feszülés a kedvező a tömegnövelésre.

Szerintem az utóbbi helytállóbb.

Én általában 12-20 ismétlés közti tartományban edzem 2 munkasorozatban gyakorlatonként. Ugyanúgy fejlődöm, mint amikor régen a 6-8 ismétlésekkel edzettem.

A lényeg a kajáláson van úgyis. :)

Szerintem ha kis súlyaid vannak, akkor próbáld meg lelassítani az ismétlésekben a negatív szakaszt, tehát amikor visszaengeded a súlyt pl. bicepszezésnél.

Így végezz kezdetben 2x15-20 ismétlést gyakorlatonként, a két sorozat között mindössze 30-40mp pihenőidővel, garantált lesz a fejlődés, persze idővel a súlyon is növelni kell valahogy. :)

2011. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Pl bicepsz-tricepsz-váll-hasat simán kilehet végezni két gyakorlattal is, gyakorlatonként 2 munkasorozattal.

Hát, mell, lábra 3 gyakorlatot javaslok 3 munkasorozattal, szintúgy 12-20 ismétléssel eleinte.

Edzés után leghamarabb fél órán belül fogyassz elegendő proteint, és sok szénhidrátot. Mivel így feltöltődnek a kimerült glikogénraktárak az izmaidban, melyet következő edzésre telítve lesznek, hogy fejlődj.

Este lefekvés előtt fontos, hogy mindig lassú felszívódású fehérjét fogyassz, tehát kazein-t. Ilyen pl. a sovány zsírszegény túró. 250g-ot fogyassz el lefekvés előtt egy kis pohár joghurt-al összekeverve.

Remélem tudtam segíteni. ;)

2011. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
kis súllyal kis izmok, nagy súllyal nagy izmok. ilyen egyszerű. De a kisizmok is jobbak mint a semmilyenek.
2011. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

mark86


lol!!!!

ez durva volt! :D

2011. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!