Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés, tömegnövelés - lehet...

Edzés, tömegnövelés - lehet ez így hatásos, érdemes elkezdeni? Lényeg a részletekben!

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 174cm magas és 58kg. Ebből is látszik, hogy nagyon nehezen szedek fel plusszsúlyt, legyen az izom vagy zsír. Kb. fél éve kondizok rendszeresen, de csak szálkásodom (pl. nagyon gyorsan elkezdett kockásodni a hasam), a testtömegem egyáltalán nem nő.

Nyárra elhatároztam, hogy megpróbálok ezen változtatni. Heti 3, esetleg 4 edzés (has-láb, kar-hát, mell-váll napok, esetleg plusz hasazással), normális táplálkozás (nem túl szigorú, de figyelve a rendszeres teljes étkezésekre és az elegendő fehérje-ch bevitelre), illetve egy kis étrendkiegészítő. Reggelenként és esténként 1-1 adag (25g) Power Proteint innék, edzések után pedig 1 adag PP (sajnos tejsavóra nincs pénzem) és dextróz (50g-ra gondoltam) bevitelét terveztem.

Csodát természetesen nem várok. Nem akarok testépítő lenni, nem akarok 2hónap alatt 10kilót felszedni, csak kicsit erősödni, esetleg 5-6 kilót felszedni izomban, és a mozgást (kondi+biciklizés) rendszeresíteni.

Szerintetek amit leírtam, az jó? Érdemes ennek így nekiállni, lehet eredménye? A táplálékkiegészítők amiket írtam, megfelelnének a célomnak?

Köszönöm előre is a segítséget, tanácsokat!


2011. jún. 18. 20:32
 1/5 A kérdező kommentje:

Tehát ha nem lenne egyértelmű, a kérdésem az, hogy ettől várhatok-e kb. 2hónap alatt eredményt (egy kis tömegnövekedést), vagy valamit célszerű lenne változtatni?

Válaszoljatok légyszi, mert nem vagyok biztos benne, hogy jó az amit leírtam. Köszi!

2011. jún. 19. 21:22
 2/5 anonim ***** válasza:

mark86


edzés után igyál 50 grammot,este 25grammot,reggel nem kell ha nincs lóvé és napi 6x egyél amennyit tudsz és amit csak bírsz.

ennyi.

2011. jún. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó igen,lehet eredmény.Figyelj oda h intenzív legyen az edzés.PP-ből és dextrózból 0.5gramm/tskg.Én inkább edzés után és lefekvéskor szedném a kiegészítőket.De ez a 2 hónap,genetikától függ,van aki "előbb" izmosodik és van aki nem.De ha ezt jövő nyárig csinálod biztos lesz látható eredménye.
2011. jún. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mark86


dextrózt csak edzés után! :)

2011. jún. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséges, megpróbálom, aztán lesz ami lesz :)
2011. jún. 22. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!