Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen fehérjét ajánlotok...

Milyen fehérjét ajánlotok edzés utánra illetve simán fehérje kiegészítésnek?

Figyelt kérdés

Nagyjából havi 20K-t tudok rászánni, nem olyan rég kezdtem az edzést, 184cm/84kg vagyok.


Edzés utánra: PEAK tejsavó izolátumra gondoltam, 7300 HUF/1kg


Alap fehérjére, mivel nem tudok napi majd 1 kg csirkét megenni, csak kb. 100 gramm megy csirkéből, Gaspari Myofusionre gondoltam, 2,27 kg/11000 HUF. Vennék én nagyobb kiszerelést, de shop.builderen nincs 4,5-ös belőle. Esetleg valami ötlet hogy gazdaságosabban kijöjjek(PP tudom hogy kb. 11K/ 5KG, de attól azért jobbat szeretnék :)? Gaspari helyett, ötlet jöhetne 20-22K / 4-5 kg körüli árfekvésben. Köszönöm annak aki veszi a fáradtságot és ötletet ad :)


2011. jún. 18. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:

mark86


ki mondta hogy egy kiló csirke kell?

vegyél gasparit,nincs nagyobb kiszerelés,edzés után igyad dextrózzal,ha marad lóvé kaját vegyél.

7000ft-os protein 100gramm csirke mellé nevetséges.

vagy vegyél 100%whey proteint edzés után egy adaggal heti 3 edzéssel egy vödör egy évig elég,este meg napközben mehet power,de valahogy a kajára kélne ráfeküdni,mert anélkül nem sokat ér az egész.

nem kell mell,jó a comb,halkonzerv vagy bármi,csak kb tiszta kaja legyen...

2011. jún. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TOMAtm ***** válasza:

énis myofusiont kajolok,nekem ízre és hatásban is nyerő.

[link] ez van még jó áron,elvileg 'jobb' fehérje,még nem próbáltam,de jövő hónapban ki fogom.nekem havi 2 2,2kgs elfogy egy hónapban,szóval a fehérjét lehet turmixból is bevinni ha bírja az ember gyomra(nem mindíg van időm húst sütögetni otthon).azért a pipiből a napi fél kiló minimum kéne,annyit azért le lehet gyűrni,ha unod a rizst+natúrcsirkét(én igen),akkor vegyél rá valamilyen szószt(én édes savanyúval szoktam burkolni).ill aki megeszi a halat(én sajnos undorodom tőle,rosszul vagyok még a szagától is)az párolhat tengei halfilét a napi szilárd fehérjebevitel miatt(és a hal tartalmaz omega3 zsírsavakat).

shopbuilder nem a legolcsóbb.

2011. jún. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

napi 10 deka csirke és 7300/kg-s izolátum havi 20ért lol fő az egyensúly.


Vegyél olcsóbb proteint és fél kiló csirkét. Gaspari nem gyárt nagyobbat. Havonta nem kell neked 20ért fehérje az tuti.

2011. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthetően fogalmaztam, de a " 100 g megy csirkéből" azt úgy értettem, hogy nagyjából 50-60 dkg csirkét eszem, ami így a ~ 170g/nap fehérjeszükségletem alig több mint fele, ezért érdekel egy-két tipp. Remélem így már érthetőbb :)


Kösz a válaszokat amúgy.

2011. jún. 19. 14:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban edzést követően egy minőségi, gyors felszívódású protien, melyben magas EAA és ezen belül magas L-leucin tartalom van + szénhidrát, esszenciális szírsavak a legjobb emgoldás az izomtömegnövelésére. Ezzel együtt beindítjuk a fehérje-oxidativ testenzimeket is. Ha az a protein nem megfelelő mennyiségben tartalmaz EAA-at (BCAA, L-Leucin) b@aszhatjuk az egészet. A várt eredmény nem fog bekövetkezni, vagy igen csekély eredménnyel hosszabb távon.


Az l-leucin is egy szuper hatékony, inzulinszint módosító, a fehérje egyenlegre, a protein szintézisre, és a fehérje lebontó folyamatokra vonatkozó pozitív hatásait tekintve.


Az edzés ELŐTTI aminosav/fehérje bevitele egy lehetőség, hogy az izomzatépítő folyamatok már az edzés alatt elkezdődjön, és nemcsak az edzés utáni kiegészítők beszedésének időpontjától.

2012. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gaspari myofusion csak 69%-os protein tartalom!!
2012. jún. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!