Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul az edzésen?

Mit csinálok rosszul az edzésen?

Figyelt kérdés

4 hete eljárok edzeni (egy héten kétszer)

Általában futópadozok (gyors gyaloglás, hegymenetben), taposózok, bicajozom.

2-3 alkalom óta elkezdtem használni az ott található erősítő gépeket is. (Vádli gép, közelítő, távolító gép, farizomra ható gép)

Tegnap is lent voltam, s úgy mentem, hogy izomlázam volt a vádlimban. De ugyanúgy végigcsináltam a körömet, mint szoktam,csak kevesebb gyakorlatszámmal minden gépen. A vádlim még jobban fáj, s ráadásul mintha a duplájára nőtt volna. Mi történt? Nem nyújtottam le rendesen? Vagy nem is kellene ezeket a gépeket használnom, elég lenne az aerob edzés?


Nem akarom, hogy a combom, vádlim még vastagabb legyen. Inkább szálkásítani szeretném.


Köszönöm a segítséget!


2011. jún. 24. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.

Egy szót nem írtál a táplálkozásodról.A szálkásítás elsősorban az étrenden múlik.

Az izmoktól sem kell félned,mert egy kalóriadeficites diéta alatt nem tudsz izomtömegben fejlődni.

A közelítő,távolító gépek csak időpazarlás.Lábra guggolás,kitörés.

És elég nagy hibának látom még,hogy nem edzel minden izomcsoportra,felsőtestre pl semmit.

A vádlid meg nem szokta meg a terhelést.De a rossz étrend miatt is el tud húzódni az izomláz.

2011. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezen mi a wasistdas? Izomlázas izmot edzettél, még nagyobb lett benne az izomláz, és főleg a vádlira érvényes, hogyha izomlázas, megnő és kicsit megkeményedik.
2011. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazad van kedves első, ezen én is a héten gondolkodtam, hogy hasra és hátra egyáltalán nem edzek, csak az alsó fertályra.Lehet, hogy ez nem túl szerencsés.


Egyébként nem izomtömeget akarok növelni, nem akarok body building lenni, csak van rajtam fölösleg, mostanában sokat ülök a munkám miatt és hiányzik a mozgás, a pörgés, energia levezetése.


Az étkezésem:


-kb. naponta 4x étkezem, kb. ugyanabban az időben.

-sok zöldséget és gyümölcsöt eszek

-nem eszem kenyeret, bár reggelire még becsúszik egy-egy péksütemény-féle

-általában az ebéd hús+zöldségköret vagy krumpli, néha tésztát is eszem

- igyekszek minimum 1,5 liter folyadékot bevinni, de inkább többet

- nem eszek csokit, cukrot, semmi nyalánkság

- nem iszom kólát, kávét is csak reggel 1 kockacukorral.

- estére és uzsonnára joghurt, kefír,sajt vagy gyümölcs

- csak akkor eszem amikor éhes vagyok, nem eszek mellé, össze-vissza

- Az edző napom a kedd és csütörtök


Fogyni még nem fogytam kilóban (csak centiméterekben látom a változást), tartom a súlyom. (lehet, hogy az étrend miatt van, bár nem is a fogyás a cél, de persze jó lenne, ha lenne eredménye a mozgásnak.


Köszönöm az eddig válaszokat s várom a többi tanácsot.


A vádligéptől pl: csak nőni fog a vádli körmérete?


Elegendő lenne az aerob mozgás nyújtással?

2011. jún. 24. 14:55
 4/8 anonim ***** válasza:

GreenTea


Az edzésben lévő problémákat már leírták a többiek, én kicsit az étkezésedre reagálnék.

-4 étkezés kevés, minimum 5 kéne, nem azért mert mozogsz, minden embernek napi 5-6 étkezésének kéne lennie.

-1,5L víz, kevés! egy otthon fekvő ~60-70kilós embernek kell 2L víz naponta 20C°-on. Nyáron ha kimozdulsz otthonról akkor 3L alatt ne is gondolkodj.

-diétánál tévhit a "sok gyümölcs, sok zöldség", egyszerűen a gyümölcs semmiben sem válik hasznodra, egyszerű szénhidrátokkal van tele, amik gátolják a fogyást

-joghurt, kefír... kb mint az előző


Kb az a probléma a kajálásoddal, hogy semmi köze egy normális étrendhez. Ha nem eszel ezt, nem eszel azt, az még semmi. Ne azt tudd hogy mit nem szabad, hanem azt, hogy mit kell!


Rendbe kell rakni az étkezéseidet amennyire lehet, majd normális edzéstervet összeállítani.

2011. jún. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de amit írtál még abból sem derül ki, hogy akkor mi a jó.Min kellene változtatnom.


Azt írtad, hogy a zöldség, gyümölcs, tejtermék semmire sem jó. Miért is? Azért csak több haszna van, mint a csokinak meg a chipsnek nem?


Akkor húst hússal kellene ennem? Mert ugye tésztát ne egyél, mert szénhidrát, krumplit szintén ne, egyedül a rizs, amit ajánlanak diétás étkezéshez, de azt nem igazán szeretem.


A folyadék bevitelben igazad van, s tudom is, hogy kevés, próbálok rajta változtatni. A munkahelyemen az asztalomon van egy vizespohár, s amikor csak lehet, iszok egy pohár vizet. Így a másfél-két liter megvan, s erre jön még a leves és amit még otthon iszok. Otthon mostanában mindig főzők zöld teát, amit citrommal iszok meg a nap hátra lévő részében. De ez nem mindig sikerül.Illetve az ágyam mellé készítek egy másfél literes üveg vizet, s éjszaka is, ha felébredek, iszom.

Azért nem tudom meginni sokszor a megfelelő mennyiségű vizet, mert akkor nem tudok pl: ebédelni normálisan. S ha ebédre nem eszek, akkor már csak vacsorára tudok, s akkor annak semmi értelme, ha estére teleeszem magam.


Azért írtam a 4 étkezést, mert a legtöbb esetben ennyi. Tudom, hogy az 5 étkezés az ideális, de nem mindig tudok ennyiszer enni.


Akkor amit csinálok, semmi értelme sincs???

2011. jún. 25. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:

GreenTea


Na akkor szálkásításnak megfelelően leírom a dolgokat.


Edzés: Kezdésnek heti 3 alkalommal egésztestes súlyzós edzés és 3 aerob edzés, minimum 30 perc. Ezeket végezheted a súlyzós edzés után. Sőt, ha rám hallgatsz akkor 50-60 perc súlyzós edzés után fogod végezni.


Étrend: Szálkásításnál a szénhidrát bevitelt kell csökkenteni, és a legjobb forrásból bevinni. Előnyben kell részesíteni az összetett CH-kat, mint pl a rizs, barna rizs, zab, krumpli. De nyugodtan fogyaszthatsz tésztát is, nem fog összedőlni a világ, mivel nem versenyre készülsz. A gyümölcsök fruktózt tartalmaznak, ami elég egyszerű CH és szeret zsírként raktározódni. Ha gyümölcsöt eszel, akkor ne sokat, és inkább délelőtt.

A fehérje bevitelt tényleg meg kell emelni, de nem csak húsból lehet ezt fedezni. Ott a tojás fehérje, túró, szója stb.


Ezek az alapok, ha gondolod segítek rendbe rakni ezeket a dolgokat.

2011. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Green Tea már ez is nagy segítség, hogy kezdem átlátni a dolgokat.


Akkor igyekszem ezekben változtatni.

Nekem ez új, hogy krumplit például lehet enni.

S nem is gondoltam végig, hogy mennyiféle fehérje van. Nálam kifújt a tejtermékekben (tej, joghurt, kefír, sajt) és az olajos halban...

2011. jún. 26. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:

GreenTea


A tejtermékek, a sajt és a túró kivételével nem rendelkeznek túl nagy fehérje tartalommal. A tej és a joghurt több szénhidrátot és zsírt tartalmaz, mint fehérjét. Majd írd le mire jutottál, és ha kell akkor segítek a továbbiakban!

2011. jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!