Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túlzásba lehet vinni a protein...

Túlzásba lehet vinni a proteinturmixot?

Figyelt kérdés

100 Whey Protein Professionalból megittam egymás utén kettőt, pedig nem is volt ezdésem, csak nagyon megkívántam. Hónapok óta nem ettem édességet, és ez baromi finom. Csak a héten kezdtem el ilyeneket inni, és nem is tudok túl sokat a kiegekről.

20 éves nő, fogyni szeretnék


2009. márc. 26. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Ha nagyon sokat innál belőle legfeljebb hasmenésed lenne.

Inkább ezt idd, mint az édességet edd. ;)


Olyanról hallottam már, h valakinek belekötött a gyomrába a tömegnövelő por. Az viszont extrém eset volt, mert a srác 3 zacskóval evett meg egy nap alatt. Nem elírtam tényleg ette és gondolom minimális folyadékot fogyasztotott csak mellé. Neki hashajtó kellett...xd


Ha pár adaggal többet turmixolsz és iszol meg semmi gond nem lesz.

2009. márc. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet túlzásba vinni. Ha túl sokat iszol meg belőle, akkor össz viszz annyi történik, hogy fél órán belül egy nagyon drága pisi landol a wcben. Diéta alatt én is szoktam használni alkalmanként az édességvágy csillapítására is, bár szinte egyáltalán nem eszek édességet soha, mégis amikor már nagyon a diéta vége felé van az ember valahogy felfalna egy jó kis szamos marcipános tortát egészben :)))
2009. márc. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Vitatkoznék az előttem szólókkal. Egy-egy alkalommal tényleg nem gond, ha többet iszol, de azt nem szabad megszokni, hogy tömöd magadba (ez úgy szokott lenni, hogy a 2 zacsiból lesz 3om, aztán 4 stb.), csak mert finom. A sok fehérje ugyanis cseppet sem jó a veséknek, ráadásul egyszerre csak max 40g fehérjét tud felvenni a szervezet, szóval a többi megy a wc-be, hiába viszed be, kidobott pénz.
2009. márc. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor ettől az egy alkalomtól nem lesz baj. Köszönöm a megnyugtató vűlaszokat. :)

A vese-dolgot olvastam már valahol ezért ijedtem meg, mert azzal egyébként is vannak problémáim.

Ha tartósan akarok proteint fogyasztani, lehet beszerzek valami kevésbé finomat. :) Mondjuk jó ösztönzés is az edzéshez, ha tudom, hogy utána ihatok. :D

Mégegyszer köszönöm!

2009. márc. 27. 09:38
 5/6 anonim ***** válasza:

nem lesz bajod tőle! van amikor napi 6adagot legurítok.

inkább használja igazi amerikai termékeket ne csak olyanokat amire kamuból van ráírva,h amerikai aztán közbe itt gyártják mo-n. tessék itt egy lista az amerikai eladási listákról.


[link]

2009. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg semmi bajod nem lesz tőle!

Főleg nem egy dupla adagtól! Én (igaz fiú vagyok, ezzel arra akarok utalni, hogy valószínűleg nagyobb a tömegem, tehát több táplálékra is van szűkségem) napi 4-5 adagot iszok meg, amiből a reggeli és lefekvés előtt mindig dupla adag, pluszban még jön az edzés után turmix amibe mindig 2 adagot teszek, tehát pihenőnapon 4-5, edzésnapon 6-7 adagot fogyasztok és semmi bajom. Nem is lehetne bajom, hiszen ezek csak táplálékok.


A napi fehérjefogyasztás napi 2g/testsúlykiló körül kell, hogy mozogjon, annyi turmixra van szűkséged, ami a szilárd kaján felül kell ahhoz, hogy ez a mennyiség meglegyen. Ha e fölé mész, akkor sem lesz semmi bajod, 3,5-4g már extrém mennyiségnek számít, de bajod attól sem valószínű, hogy lenne.


Ha félted a vesédet, akkor igyál sokat, minden 20 kilódra jusson legalább 1 liter folyadék (az ételből bevitt folyadékot, mint pl leves ne számítsd bele) és akkor nem lesz gond. ;)

2009. márc. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!