Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túlzásba vihető a gyúrás?

Túlzásba vihető a gyúrás?

Figyelt kérdés
Mindennap kivétel nélkül többször is gyúrok, és már fáj mindenem... Lehet túl erőltetem...
2011. szept. 6. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát nem csodákszom...utána kéne olvasni mindennek legalább heti 3x edz és egy izomcsoportot a héten csak egyszer de azt bombázd szét..
2011. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:
100%

4. Minél többet edzel, annál nagyobb leszel


Nem, nem, nem. Ez a legkártékonyabb tévhit, ami létezik. A profik 95%-a állítja, hogy a legnagyobb hiba, a mit a sportban elkövetett, az a túledzés volt – akkor is, amikor éppen szteroidokat szedtek. ezek után képzeld el, hogy mennyire könnyû egy naturál testépítõnek túledzeni magát… ha sûrûbben edzed az izmaid, mint hogy regenerálódni tudnának, nulla növekedés az eredmény, vagy akár össze is mennek. Eddz minden nap megfelelõ intenzitással, és iszonyúan túl fogod edzeni magad. Egy testrész regenerációja – amennyiben rendesen meg lett dolgoztatva, bukásig végzett sorozatokkal – 5-10 nap is lehet.

2011. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dirtboy ***** válasza:
és még ezt is olvasd: [link]
2011. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A mindennap 2x2 órát gondoltam soknak! Ez így tényleg sok? De van nap mikor csak 1x2óra mikor épp nappalos vagyok... Ja, és még melóban is egykezezek!
2011. szept. 6. 20:39
 5/7 Offthewall ***** válasza:

Hát ezt ne nagyon. Iktass be most akkor 1 hét pihenőt ha megoldható, szépen túledzhetted magad ha ez igaz. Szedj valami nagy dózisú multivitamint, meg emellett én ízületvédőt is nyomnék legalább 1 évbe 2-3 hónapot kúraszerűen de pénztárcafüggő. Aztán edz heti 4-et, vagy 5-öt, de izomcsoportokra lebontva. Tapasztald ki neked mi működik. Pl. Hát-bicepsz-csuklya, mell-tricepsz, láb. váll, aztán ha bérletes vagy gondolom még 1 nap kardió, has, gerincmerevítő, stb. Vádlizni viszont lehet minden napon. Vagy lehet bicepsz-váll, és akkor hát-csuklya külön. Egyébként meg tapasztald ki. Vagy edz dedikáltan 1 izmot(na jó, vádli meg csuklya nem számítva :DD) 1 nap, de arra 16-20 szériát dobj be magas ismétlésszámokkal(magas ismétlésszámú edzés a komplett edzésterv->body.builder.hu)

aztán ezt váltogasd periodikusan kisebb 6-8, vagy akár 3-4-es ismétlésszámokkal. Most én az utóbbit teszem, szeretném a 3 erőemelő fegyvernemet erősíteni. Ha rendesen megcsinálod a karedzésed, melóba már nem egykezeseznék. Bár szerintem nem túl kemény edzések magadhoz képest, ha napi 4 óra megy. Legyen 1 edzés 1 óra, vagy max másfél, minimális pihenőkkel, ne tökölj. Pl. 1. bemelegítő széria után 25-30 mp, utána 45-50 mp, a következő 2-ben, majd lekapsz vagy legjobb ha segítővel 2 tárcsát/fokozatot sietősen, és még amennyi megy bele közel bukásig. Sőt edzhetsz antagonista izmokat is pl. mell-hát, és akkor pihenő idő sem létfontosságú, csak amíg átsétálsz a gépek közt. Tapasztald ki neked mi működik, 1 biztos maximális súlyokat használj magadhoz képest ha nem a nagy ismétlésszámosba kezdesz most, mert az is jópofa, 1 hát, vagy lábedzés után konkrét rokkant leszel tőle.(ha szabad így fogalmaznom) :D

1 biztos. Rövidebbeket edz, 1 nap csak egyszer. Tuti nem kajálsz szerintem eleget a megfelelő kajákból, márpedig ha ennyi kalóriát égetsz nem fogsz nőni. Diétánál akár működhetne is ez, de leginkább izmot vesztenél meg lehetetlen megcsinálni, hisz olyankor gyengül kicsit az ember. Na train hard, train natural lányok!:D

2011. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Offthewall ***** válasza:
nagy izmokat heti 1x, csuklya szerintem mehet heti 2x ha úgy érzed, vádli-has is mehet heti 3-4x. Esetleg még én ki akarom próbálni, hogy heti 2x edzek bicepsz-tricepszre, majd kiderül bírom-e. Én széttömöm magam vitaminnal meg energizálóval(Monster 100 pak) úgyhogy más kategória, étrend is jó.
2011. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké köszi szépen mindenkinek a válaszokat, ezexerint még jó hogy feltettem ezt a kérdést! Üdv!
2011. szept. 6. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!