Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki már régóta foglalkozik...

Aki már régóta foglalkozik testépítéssel válaszolna nekem?

Figyelt kérdés

Heló mindenkinek

19 éves vagyok 3 hónapja kezdtem el edzeni komolyan.Azért kezdtem el edzeni 3 hónapja, mert önbizalomhiányos voltam és zavart,hogy mindig mindenhol lekezeltek a kis termetem miatt. 168 cm vagyok és amikor kezdtem 58 kg voltam. Nem voltam soha gyenge gyerek, inkább csak kicsi és véznább. Most 65 kg vagyok magamhoz képest sokat fejlődtem. Heti 4 edzésem van. Az étkezésem jó,napi 6-szor eszek, csirkemell filé és rizs az étrendem alapja, elég ch-t és fehérjét viszek be. Nyár végéig mennyit fejlődhetek? Tudom, hogy ez iszonyat hülye kérdés, mert nagyon sok mindentől függ, de szeptembertől másik suliba fogok járni, és nem szeretném ha ott is az lenne az első benyomás róllam, hogy kicsi vagyok, és emiatt nyugodtan bunkózhatnak vagy lekezelhetnek. Most 36-os karom van, augusztus végéig lehetséges hogy elérjem a 39-40-et? 2 hónap alatt fejlődhetek +4 centit karban 3 hónap edzésmúlttal? Mennyit fejlődhetek a hátralévő 2 hónap alatt? (Tudom hülye kérdés de viszonyításként hány kiló jöhet fel, és mennyire látszik meg a testalkatamon a testépítés, pl 'hátasodni fogok' meg úgy 'kottásodni')

Nem vagyok hülyegyerek, tudom hogy sok mindentől függ, de aki már túl van egy két éven és tapasztalattal rendelkezik az válaszolna? Táplálkozásom jó, keményen edzek, pihenőidőket betartom, csak egyszerűen hogy mondjam-türelmetlen vagyok. Főleg ha látom, hogy nállam fiatalabb srácok sokkal nagyobbak mint én, és már elég jól néznek ki. Én meg végülis csak hátránnyal indultam, a magam 168 centijével és 58 kilójával... A teremben kérdezgetem az idősebbeket, hogy mikor növök meg és hasonlók de általába az volt a válasz rá, hogy nem másokat kell utolérni vagy legyőzni, hanem minden eggyes alkalommal saját magamat. Igaz, mert legyőztem magamat, azt a srácot aki 3-4 hónapja voltam, de jó lenne már úgy kinézni,hogy kicsit kitűnjek.

Tudom, hogy elsőre hülyén hangzik amiket kérdeztem, de aki tapasztaltabb az válaszolna. Koxolni nem akarok, még mielőtt valaki beírná...


2011. júl. 3. 00:03
 1/6 anonim válasza:

Figyelj, az új sulidba azzal kezdik majd a srácok, hogy mérlegre állítanak, meg mikor bemész, lemérik a karodat? Most ne attól a +4 cm-től vagy a +5kgtól várd el, hogy normálisan bánjanak veled. Ez csak rajtad múlik.

Amúgy meg a testépítésbe nem hetekbe, vagy hónapokban gondolkodnak, hanem években. Szóval csináld csak, meg fog jönni az eredménye, és tényleg ne legyél türelmetlen.

2011. júl. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki nem sz@rja le hogy nézel ki haver??? A beszólogatás,bunkózás(amivel nem kell törődni)nem azon múlik hogy mekkora a karod. Ha 90 kiló vagy 180 centivel még porig aláznak ha nincs kiállásod vagyis kisugárzásod/nem vagy magabiztos. Egyél,gyúrjál rendesen de ne ezzel akard elkerülni a problémákat. Én 173 centi vagyok 90 kiló,de nem ezért nincs konfliktusom hanem azért mert 60 kilósan 15 évesen is látszott rajtam a magabiztosság. Lefostam mások véleményét,és most se bántok egy 30kilóval könnyebb gyereket még ha leanyáz se,szépen halkan leoltom és kész. Ha bunyóra kerülne a sor akkor meg úgy is totál mindegy mekkora vagy szomszédba lakik egy 50kilós cigánygyerek és a vaságyat 5 perc alatt szétrúgja...
2011. júl. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az utolsónak igaza van..én is nagyon régota edzek 60 kg san kezdtem 95 lettem 186 magas. De hiába változik meg a tested, ha belülröl kicsinek érzed magad, ez nem centiktöl függ. Én perpill még mindig kicsinek érzem magam. Viszont tényleg több önbizalmam lett.:s de valanikor több van egy ficsurnak mint nekem:d aztán neki mögötte semmi. Ha meg verekedés:d hát azzal nincs gondom mert nem jönnek. De simán kikaphatnák egy kisebb gyerektöl lehetek barmilyen bátor:d pedig én is lebecsülöm a kisebb embereket.
2011. júl. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De igen hülye gyerek vagy. Alapból lehetetlent akarsz, illetve majd ha a combod vastagsága vagy a hátad szélessége fog izgatni, akkor nem leszel ennyire hülye. Addig csak egy kis hülye gyúrós maradsz.
2011. júl. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a választ! Higyjétek el, 19 év alatt tényleg azt tapasztaltam, hogy tényleg azért bunkóztak velem vagy kezeltek le, mert mindig kis termetű vézna gyerek voltam, (és még vagyok is) akár suliban a tanárok, vagy más diákok, felnőttek, vagy épp a boltban a kasszás... Szóval értitek. A kisugárzásommal nincs baj, írtam hogy önbizalomhiányos voltam, ez inkább abban nyílvánult meg, hogy nem votlam magabiztos és kevesebb sikerem volt pl csajoknál, de egyébként ha bunkóztak velem azért én is kinyitottam a számat, szóval nem arról van szó hogy olyan rossz lenne a kisugárzásom. De tényleg köszönöm a válaszaitokat, segített hogy megosztottátok a véleményeteket. Az utolsótól kérdezem, hogy lehetetlen alatt mit ért? Arra gondolsz hogy 2 hónap alatt, normális étrenddel és 3 hónapos edzésmúlttal, kemény edzésekkel pihenőidőt betartva nem fog összejönni + 3-4 centi karban? Egyébként lehet, hogy nem jól fejezetm ki magam, és úgy jött le nektek hogy csak a karom vastagsága érdekel. Azért írom mert ugye írta az utolsó válaszoló, hogy amikor érdekel már a combom vastagsága vagy a hátam szélessége akkor nem leszek ennyire.... Írtam hogy : ,, Mennyit fejlődhetek a hátralévő 2 hónap alatt? (Tudom hülye kérdés de viszonyításként hány kiló jöhet fel, és mennyire látszik meg a testalkatamon a testépítés, pl 'hátasodni fogok' meg úgy 'kottásodni') " Ez alatt arra voltam kíváncsi, hogy a szükséges feltételek alatt, hány kilót hízhatok 2 hónap alatt, és hogy mennyire fog vastagodni a hátam? Tudom nem fogalmaztam egyértelműen de csak kíváncsi vagyok rá, hogy a megfelelő feltételek mellett 2 hónap alatt mennyit nőhet az ember? Szeretném ha minél hamarabb a karom a vádlim és a nyakam méretei megegyeznének. A vádlim és a karom 36 cm a nyakam viszont 40 cm ezt szeretném utolérni. Olvastam valahol, hogy ez volt az ókori görög ideál és hogy a testépítőket is ez jellemezi, mármint hogy a kar a vádli és a nyak átmérűje megfeszített állapotban ugyanakkora méretű. Jó lenne ha beérném 2 hónap alatt a 40 centit, szeritnem mások számára is szembeötlő lenne, és máris kitünnék egy kicsit. Ezért az a kérem hogy aki már évek óta edz az válaszoljon, mennyit fejlődhet egy 3 hónapos edzésmúlttal rendelkező ember, megfelelő étrend és edzés mellet a pihenőidőket betartva?
2011. júl. 3. 16:16
 6/6 TOMAtm ***** válasza:

szerintem se foglalkozz vele ennyire komolyan,h jajj mi lesz majd a másik suliban stb stb.

legyél természetes.ha jó fej vagy úgyis bírni fognak,ha meg kis csíra vagy aki azért gyúr mert k*rvakeménynek akar látszani,akkor az előbb utóbb ugyis kibukik h lúzer.legyél nyugodt,edz keményen,ha valaki belédköt akkor ne húzd össze magad,hanem b*ssz oda keményen,de ne keresd a bajt és ne is parázz ilyeneken,mert csak hátráltatnak a fejlődésben.

Amibe nem halsz bele attól erősebb leszel.a suliba vagy a költözésbe még senki nem halt bele.

2011. júl. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!