Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tömegnövelő, és a fehérjetur...

A tömegnövelő, és a fehérjeturmix nem ugyanaz?

Figyelt kérdés

Szóval, edzeni akarok, felszerelés már van is hozzá, de hallottam hogy fehérjeturmixot kell inni, mert az segít az izmok növekedésében. Namármost, néztem fehérjeturmix porokat, de találtam olyat, hogy Gainer nemtudommi, és akkor most melyiket érdemes szedni? Mindkettőt? Vagy az ugyanaz, csak más a megnevezés?

Köszi a válaszokat


2011. júl. 3. 08:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Most olyat is olvastam, hogy a tömegnövelő azoknak kell, akik nagyon szálkásak. Na, én olyan nemvagyok, van rajtam felesleg, nem tudom hogy akkor most mi van :D
2011. júl. 3. 08:41
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz. A fehérje fehérje. A tömegnövelő pedig egy mix, amiben van fehérje is, meg szénhidrát is.

Attól függ, hogy mi a célod.

2011. júl. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igyál edzés után 60g tejsavófehérje port 50g dextrózzal, és zabálj sok húst, rizst meg zöldséget.
2011. júl. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A bbtv-t ajánlom (legújabbat),a végén bunny pont erről beszél.

Proteint napközbeni,reggeli és/vagy esti kiegészítésnek használunk,tömegnövelőt pedig (ez lehet gyári pl.volumass35,vagy amit te mixelsz tejsavó fehérjéből+dextrózzal,maltodextrinnel vagy vitargo val).

Amúgy minden a szilárd kajádon múlik.

2011. júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a gainer az tömegnövelő.neked fehérje kell,leírásod alapján.

nem ugyanaz a kettő,a tömegnövelőben magas szénhidráttartalom van,a fehérjeporban pedig magas fehérjetartalom.mindkettő segíti az izomnövekedést,de a tömegnövelő hízlal is a magas kalóriatartalom miatt.ezért tanácsos a nehezen hízó,és izmot felszedő embereknek enniük.

[link]

itt válogathatsz proteinek között.

2011. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
EDZÉS UTÁNRA VALÓ!! AKKOR PEDIG NEM HÍZLAL! srácok felejtsétek márel...
2011. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TOMAtm ***** válasza:

nincs ilyen h tömegnövelő meg ilyenek.nézd meg az összetételt.3 dolgot minimum találsz :

Protein %

szénhidrát(és h mi is az ,rost,maltodextrin,dextróz) %

zsír %

a tömegnövelő általában minimális fehérje némi zsír és sok szénhidrát(cukor)

az a legjobb ami olyan 80%-feletti protein tartalmú(tejsavó vagy tojás fehérje).a többi pénzkidobás.ebből ha keversz hozzá dextrózt(a gyártó is ezt csinálja) simán van egy edzés utáni tömegnövelőd.számolni tudsz teis,legyen 50-50% a protein cukor arány adzés utánra.dextrózt tudsz rendelni 2 kiló 990 FT a shopbuilderen.este meg mehet a fehérje cukor nélkül.

2011. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!