Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés után mennyi fehérjére...

Edzés után mennyi fehérjére van szükség?

Figyelt kérdés

4 hónapja edzek, 4 kg Power Proteint ettem meg. A táplálkozásom jó, reggel ébredés után és este lefekvés előtt szoktam fogyasztani a Power Proteint. Egy adag 25 gramm 20 gramm fehérjét tartalmaz. Arra lennék kíváncsi, hogy edzés után mennyire van szüksége a szervezetmnek és mehet e hozzá a dextróz? Hány gramm fehérjére van szükség edzés után? 1 adag Power Protein + 65 gram dextróz elég? Vagy 2 adag Power Protein (50gramm) és mellé a 65 gram dextróz? Illetve mivel érdemes még kombinálni a Power Proteint napközbe, hogy egy viszonylag olcsóbb tömegnövelő hatásával érjen fel? Gondolom dextrózzal napközbe semmiképp, hisz azt csak edzés után.

Majd valaki írjon már légyszives.

65 kg 170 cm, 4 hónapos edzésmúlt (tudom szinte semmi :D ). Kaja rendben van, heti 4 edzés. Szeptemberig ilyen kombóval és normális kajával 70 kgos testsúly elérése reális?


2011. júl. 18. 12:50
 1/5 Tyler913 ***** válasza:

Tudom,nem erre vonatkozott a kerdes,de lehet,hogy sok meg a heti 4 edzes ilyen rovid edzesmulttal.Mindegy.

A kerdesre valaszolva: edzes utan mehet 50 g feherje,tehat egy dupla adag,lehetoleg tejsavo-IZOLATUM,mivel az szivodik fel a leggyorsabban.Reggel szinten ihatsz tejsavot,viszont lefekves elott keves ertelmet latom.Akkor inkabb kazeint kene,melynek legegyszerubb forrasa a turo.Szoval csapjal be vagy 20-30 deka turot lefekves elott,az a legjobb.

Jol gondoltad,dextroz csak edzes utan,a kis testsulyod miatt talan meg 65 g is sok.Ha nap kozbeni,konnyen elfogyaszthato kombinaciot keresel,akkor a legeslegjobb dolog a turmixolt zab! Komolyan.Vegyel sima,izesitetlen zabpelyhet (bioboltokban viccosszegert megkapod),darald le,mig finom por nem lesz belole,es azt nyomasd feherjevel osszeturmixolva vizben.Szar ize lesz,de sokkal jobb a hatasfoka,mint a "hivatalos" tomegnoveloknek,mivel azokat jobb esetben maltodextrinnel,rosszabb esetben mezei cukorral utik fel,mig a zab valoban osszetett szenhidrat,magas kaloriatartalommal,sot,meg a feherjetartalma sem elhanyagolhato.Sok sikert az edzeshez!

2011. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 clint ***** válasza:

Edzés után mehet másfél adag power protein (35-40 gramm) és 50 gramm dextróz, de szilárd kaját is egyél egy órán belül.

NApközben nem kell tömegnövelő turmix, rizset egyél.

A zab nem kifejezetten jó soványabb embereknek a magas rostartalma miatt kedves előző, a rizzsel szemben felejtős.

Zabot inkább reggel szokás, de azt is nagyobb méretű embereknél.

2011. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindkettőtöknek! Zabpelyhet reggelire szoktam enni gyümölcsökkel. Majd kipróbálom a turmixolt zabos témát! Nap közben rizs megy. Csak azért kérdeztem mivel érdemes kombinálni a fehérjét, hogy viszonylag olcsó tömegnövelővel érjen fel, mert már nem hízok olyan könnyen. Az elején jöttek a kilók, 57kg-ról indultam, azonban egy jó ideje leragadtam a 65 kgnál. Pedig a táplálkozásom jó, alapja rizs+csirkemell kombó. Szóval a napi ch és fehérje bevitelem megfelelő. 130 gram fehérje 350 gramm ch mindig megvan. Még arra válaszolnátok, hogy 70 kgos testsúly elérése szeptemberig reaális? Vagy annyi nem fog összejönni?

Mégegyszer kösz a választ mindkettőtöknek!

2011. júl. 18. 14:14
 4/5 Tyler913 ***** válasza:

Kedves Clint! Elso vagyok ujra.Mivel a kerdes arra (is) iranyult,hogy van-e olyan tomegnovelovel felero cucc,amit feherjevel lehet kombinalni,arra valaszoltam.Nekem a zab bevalt,igaz,nagyobb termetu vagyok.


Kerdezonek: ha jol csinalod,kezdokent havi 1,1-5 kg tomeg is feljohet izomban,emelle meg ugye zsirosodsz is,tehat szeptember vegere realis lehet a 70 kg.Egyebkent ha stagnal a tomeged,a kovetkezoket gondold at:

- taplalkozas: ha nem nosz a jelenlegi bevitellel,fokozd!5g ch/tskg helyett legyen mondjuk 6!

- regeneracio: ezt ket reszre bontanam.Eloszor is: alszol legalabb 8 orat naponta? Masodszor: nem lehet,hogy tuledzed magad?

2011. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

elég egy adag.. persze ez testsúlytól is függ.. de ha kb 70-80 kg vagy (esetleg kevesebb) akkor 1 adag..

ha 100-120 akk egyértelmű, h 2 adag kell..

2011. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!