Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon gyorsan kifáraszt a...

Nagyon gyorsan kifáraszt a futás, normális ez?

Figyelt kérdés
Nem szoktam sportolni, futni pedig mindig is utáltam. De mostanában rám jött ez a mánia, hogy márpedig én futni fogok, ha megzeberedek is. Szóval el is mentem egyszer futni, de 2-3 perc után olyan durván kifulladtam, hogy sétálni is alig bírtam tovább. Rám elég nagy hatással vannak a negatív élmények, úgyhogy azóta sem próbáltam újra. Pedig szeretném csinálni. A kérdésem konkrétan az lenne, hogy hogyan tudnék folyamatosan, egyenletesen futni 40-50 percig. Mi legyen a "kezdő idő", eleinte hány percig fussak, aztán mennyivel emeljem milyen időnként? Ehhez megfelelő étrendet is írjatok, ha tudtok, légy szíves.
2011. aug. 1. 15:33
 1/4 anonim válasza:

Ne egyben akarj egyből sokat futni. Ha 2-3 perc megy csak, akkor inkább fuss 5x1 percet és közben sétálj addig, amíg kicsit ki nem pihened magad.

Másik megoldás, hogy lassabban futsz, mint mikor próbáltad.

Az 5x1 percet felemelheted 10x1 percre, majd 5x2 perccel próbálkozz és azt emeld fel 8-10 darabig. Az már 20 perc futás.

Ha az megy, emelheted 5x3 percre, amit idővel 10x3 percre növelsz.

Ekkor jöhet 5x5 perc, amit tovább növelhetsz ismétlésszámban. Ekkor viszont már érezni fogod, hogy neked menne-e 10 perc egyben, vagy sem. Ha megy, akkor akár egyből válthatsz 10 percekre, majd utána szép lassan elhagyhatod a pihenőket és végeredmény az lesz, hogy egyben le tudsz futni 50 percet.


Ne ragaszkodj görcsösen a tervhez. Ha már 2 perceket kell futnod, de aznap épp nem megy, akkor vegyél vissza és csináld meg 1 perces szakaszokban. Ettől nem lesz kevesebb az edzésed, mert a mennyiség nem csökkent.

2011. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Gondolom úgy akartál futni, hogy durr bele, amit csak bírtál teljes erőből. Így nem fog menni a 40-50 perc főleg nem kezdőként.

Eleinte, első héten, ha minden nap mész, elég neked a 20-25 perc is, aztán jó egy hónap múlva emeld ezt fokozatosan 45-50 percre, annál több nem kell.

Ne próbálj meg rögtön teljes erőből futni, itt is igaz a fokozatosság.

Étrendhez pedig:

[link]

2011. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mikor (jajj már előre félek a bodybuilderesek mit reagálnak majd erre) csináltam egy edzésprogramot, ami arra ment rá, hogy elsősorban a hasizmot erősítse(igen, felülésekkel), elkezdtem többet bírni, kitartóbb lettem a a futásban. Szerintem kezdj el otthon erősíteni, akár hasra is, és légy magaddal engedékeny. Nekem is vannak futósabb időszakaim, de most nincs kedvem pl. lemenni, mert túl sok ott az ember:/ Ezért életemben először indulok igazi konditerembe egy óra múlva, ahol futópadon próbálom meg a szerencsémet. Na mindegy, lényeg a lényeg, hogy mikor nyáron nekiállok futni, és előtte nem sokat mozgok, megint visszaesek és csak egy pár percet bírok...de tudom, hogy ha türelmes vagyok és heti párszor lejárok, egyre többet fogok bírni. Igaz, ez eddig 15 perc egyenletes futás volt, de nekem ez is elég. Ezt intenzív gyaloglással, nyelvkilógó poroszkálással, és néha sprinttel váltogatom.

Menni fog ez, ne lkégy gyáva, igenis futni fogsz te mint Forrest Gump.

2011. aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :)
2011. aug. 2. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!