Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Osztott edzésterv vagy sima...

Osztott edzésterv vagy sima szerintetek? Meik a jobb?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hogy MEIK?


Szerintem kezdőként a sima átmozgató jobb, később viszont érdemes rátérni az osztottra.

2011. aug. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első 2 hónap átmzgató, onnantól 3 napos osztott terv. Amikor elérted a fél évet, mehet a 4 napos osztás.

Személy szerint 5 napra bontom az edzést, viszont én már messze nem az első éveimben járok edzés terén.

2011. aug. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Igen, egy megkötéssel, elérted a középszintet:


Guggolás 8-10 ismétlések a megnövekedett testsúly 120%-val,

Felhúzás 5-6 ismétlések a testsúly másfélszeresével,

Fekve nyomásban 8-10 ismétlések a saját testsúlyoddal.


Jómagam ezt jelentősen túlteljesítettem még 1997-ben 85 kilós testsúllyal. Heti háromszor edzettem, ha egy-egy gyakorlatban már nem sikerült növelnem a terhelést, csak egy helyben toporogtam, visszavettem akár 15 kilót is.


Azután növeltem edzésről-edzésre, eképpen:


1. 3x8x 60,

2. 2x8x 60, 8x 62.5,

3. 8x 60, 2x8x 62.5,

4. 3x8x 62.5.


Sok gyakorlatot végeztem: guggolás, dedlift, húzódzkodás, evezés, fekvenyomás, nyakbólnyomás, homlokraengedés, állva bicepsz, csuklóbehúzás, állva vádlizás, felülés. Ebben a sorrendben. Bemelegítő sorozatokkal együtt eltartott két és fél óráig. Gyakorta lefeküdtem az elemelés után, mert úgy kifulladtam, hogy nem volt erőm állni. Ezeket például szintén 2 percen belüli pihenőkkel végeztem, és 3x8-al 142.5-ig jutottam, a 3x8x107.5 guggolás után.


Ma erre sokan azt mondanák baromság. Tribulusz, kreatin, fehérjekiegészítés nélkül. Sosem voltam túledzett, nem edzettem bukásig, csak ha úgy jött ki a lépés.


Egész testre edzenék, de ma már kevesebb gyakorlattal. Felhúzás 1-2-szer elég egy héten. Ha jön az erőnléti plató, vissza kell venni a súlyt 10%-al, és újból apránként növelni.


Felőlem jöhet a kritika, ma fél karral emelek 68 kilót kétkezes rúddal, aki utánam csinálja, annak jogos a kritikája.


Sok sikert!

2011. aug. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Felőlem jöhet a kritika, ma fél karral emelek 68 kilót kétkezes rúddal, aki utánam csinálja, annak jogos a kritikája."


Hogy fogod meg ha hiányzik fele karod? 68 kilóval van aki szakít egy kézzel, úgyhogy még gyakorolj, túl nagy az arc.

80 kilósan húztam fel 195t meg 155t guggoltam. Akkor most a te edzésed olyan marha jó?...

2011. aug. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Majd ha már ráérzel a dolgok lényegére akkor majd osztott.
2011. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

G'sback!


Mindkét karom megvan, de passzióból megesik, hogy az egyiket hátrateszem, és úgy van a hatvannyolc. Két kézzel 118.

Hogy fogom meg egy karral? Olimpiai szám volt a gyakorlat, Párizsban (1924)

Bízd rám


Linkeljem neked kis barátom?! Utánam csinálod?

2011. aug. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem linkeld már :) Nem azért mert nem hiszek neked, mert pont nem érdekel ki mennyivel csinálja, felőlem csinálhatjátok 300kgval is de ez érdekel :D

Egyébként nem pont az egykezesnek kéne nehezebben menni? tehát ha pl nézünk egy döntött törzsű evezést... akkor a kétkezes gyakorlattal megy valakinek a kerek szám kedvéért 100kgval. Akkor egykezessel nem igen fogja 50-el csinálni max 45el, tévedek?

2011. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na utána néztem mert baromira kíváncsivá tett a dolog... 1906-ban volt utoljára versenyszám az egykezes emelés (vagy szakítás a neve tök mindegy) Athénba, ez két évvel az "eredeti" olimpia után volt, jelenleg már más néven fut, lényeg a lényeg, hogy akkor volt utoljára versenyszám olimpiai kereteken belül. Az akkori győztes Josef Steinbach 73,75kg-ot emelt egykezessel, kétkezessel csak második lett 136,5kg-al. Bár tényleg úgy tűnik, hogy lehet többel csinálni egykezessel mint kétkezessel, de szerintem kétkezessel egykézzel 68kg elég mesébe illő, már csak azért is mert nem a helyes időt és helyszínt adtad meg, ez pedig igencsak rossz pont nálam.
2011. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Qrva nagy vagány vagy te idióta, szerencsére nincsenek fogyatékos barátaim így te sem vagy az. Linkeld csak. Nem fél karral csinálod te nyomorult, hanem 1 karral.
2011. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"G'sback válasza:


Qrva nagy vagány vagy te idióta, szerencsére nincsenek fogyatékos barátaim így te sem vagy az. Linkeld csak. Nem fél karral csinálod te nyomorult, hanem 1 karral. "


Lassan a testtel te kis pondró, nem áll jól neked az arrogancia, ahhoz túl pitiáner vagy! Nyugodj meg, ott van például a xanax, orvos felírja neked!


Jó hétvégét!

2011. aug. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!