Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy a legjobb hozzáfogni a...

Hogy a legjobb hozzáfogni a mozgáshoz, ha eddig nem igazán gyakoroltam?

Figyelt kérdés

95 kg vagyok (10-et letagadhatnék:-)), és persze az étrendemen is kellenek módosítások, de soha többé nem akarok drasztikus fogyókúrát (szörnyű, és utábna úgyis visszajön), hanem életmódváltozást.

20-25 kg-ot szeretnék fogyni, de mivel érdemes kezdeni, hol? A futást lehet csak úgy elkezdeni? Milyen bemelegítés kell előtte, stb.?

Nagyon jelentéktelen mértékben mozogtam életemben, így nem tudom, mi árt, mi segít...


2009. ápr. 10. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem kell drasztikus fogyókúra, de diéta mindenképp, különben önmagában a futás nem elég...
2009. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
65%
Ha eddig nem edzettél rendszeresen, akkor fontos a fokozatosság. Gyors gyaloglással kezd, aztán ha nagyon megy, jöhet a kocogás, majd a futás. Mindíg bemelegítéssel kezdj. Leginkább a lábra, de az egész testre terjeszd ki. Leginkább nyújtógyakorlatokat végezz ilyenkor. De csak finoman. Kb 5-10 perc. szerintem a heti 4-5 edzést, alkalmanként 50-60percet érdemes megcélozni, úgyis mindíg lejjebb adja az ember. Érdemes konkrét időpontokat is választani. Mondjuk hétfőn, szerdán, pénteken 18.00-tól 19.00-ig.
2009. ápr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én lehet, hogy a futás helyett a kerékpározást javasolnám. Itt a jó idő és az nem terheli meg úgy a gerincedet, viszont ugyanúgy aerob mozgás.

A diétát pedig szigorúan tartsd és ne csábulj el még a nagy családi ünnepekkor sem. Úgy menni fog!

2009. ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ÚSZÁS!!


[link]

2009. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2009. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükség drasztikus fogyókurára.

Futást most rögtön semmiként se kezd el, jobb ha gyors gyaloglásal kezded, mert a futás nagyon megterheli az izületeidet a túlsúly miatt.

A fokozatoságra mindig nagyon ügyelj és ne engedd hogy a pulzusod az egekbe szökjön.

Ahozz, hogy a szervezeted a zsírból nyerje az energiát min. 30-40 perces edzés szükséges, ez legyen a célod, ebből ne engedj, gyalogold le, ha törik, ha szakad.

Előnyös lenne neked még az úszás, a bicikli.

2009. ápr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A zsír csak egyetlen szövetben ég el: az izomban. Ebből következik, hogy minél több az izomszövetünk, annál gyorsabb a fogyás. Ezért téved igen nagyot az, aki csupán táplálék megvonással akar fogyni, ugyanis mindjárt az elején lerombolja a zsírégető kemencéit. Tévedés, hogy csupán a mozgás harmincadik perce után kezdődik a zsírbontás. Ha rendszeresen mozgunk, akkor az izom már az első másodpercben megcsapolja a zsírosbödönt. Ráadásul az agyunk igen előrelátó. Ha azt tapasztalja, hogy rendszeresen mozgásba lendítjük izmainkat, akkor is gondoskodik a többletenergiáról, amikor éppen kényelmesen heverészünk.
2009. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Honnan lehet tudni, hogy gyaloglásból futásra válthatok? Amúgy ma másfél órát gyalogoltam! :-)
2009. ápr. 11. 22:03
 9/11 A kérdező kommentje:
Úszni sajnos nem tudok, pedig életem folyamán próbálkoztam, csak mindig nemtörődöm emberekhez kerültem. Tudtok jó helyet felnőtt úszásoktatással kapcsolatban?
2009. ápr. 11. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy egyszerű pulzusmérő órát, számold ki a zsírégető tartományod, maradj azon belül alkalmanként legalább 30 percig, és akkor fogsz fogyni. De ez nagyban függ az öröklött tulajdonságoktól és attól is, hogy mikor szedtél föl magadra plusz kilókat.
2009. ápr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!