Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvenyomásnál több izom is...

Igen nemm kérdése:

Fekvenyomásnál több izom is bekapcsolódik, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam a body.builder.hu-n megtalálható, új, magas ismétlésszámos edzést a mellizomra. itt a cikk, aki nem ismerné: [link]

Ferdepadon nyomásnál az első 30as ismétlésnél nagyjából megfelelő súlyt választottam, de 20 ismétlés felett, annyira bekapcsolódott a bicpesz és tricepsz, hogy égni kezdtek és ez miatt nem sikerült a 30 ismétlés. Ez magába még nem lenne nagy probléma, de nem értem miért vette át ennyire a terhelést a karjaim. Van egy videó is fent, ami segít a helyes megvalósításban, figyelmesen végig néztem, próbáltam mindent betartani, az igazat megvallva nem volt még ilyen problémám. Egy szokásos alacsonyabb ismétléses edzésnél érzem a mellizmom, de itt aggasztóan a tricepsz került fölénybe. Van ötletetek mit ronthatok el?


2011. aug. 9. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

GreenTea


Szerintem egyszerűen elfáradt a mellizmod, és ezért kapcsolódtak be jobban a segédizmok. Próbálj meg jobban a mellre koncentrálni, ne nyújtsd ki teljesen a karod.

Amúgy ha alacsonyabb ismétlésre jól reagál a melled, akkor csináld azt. Jó a változatosság, de azt csináld, amitől fejlődsz.

2011. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jókat írtak erről, ezért gondoltam, hogy változtatok egy kicsi. Hosszú távon nem tudom, hogy ez nálam mennyire lenne hasznos.
2011. aug. 9. 15:43
 3/13 A kérdező kommentje:
De úgy érzem ez a dőlésszög változtatás nagyon hasznos ötlet. Eddig nem alkalmaztam, de még be is válhat. :)
2011. aug. 9. 15:44
 4/13 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy annyira kikészítetted a melled, hogy már segédizmokat kellett bevetni.
2011. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy valamit rosszul csináltam, mert így másnapra érzem a változást, de nem olyan mértékben mint egy erőltetősebb napon. Itt persze egy kis izomlázra gondolok.
2011. aug. 9. 17:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Fejlődés nem egyenlő az izomlázzal.
2011. aug. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bakker, te szerencsétlen, ha megnézem a hattyúk tavát DVD-n, akkor én is tudni fogok balettozni?
2011. aug. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

G'sback:

Próbáltál már esetleg a nagy ismétlésszámú edzést? Mi a véleményed róla?



19:17: Köszi, mész is? :(

2011. aug. 9. 21:51
 9/13 anonim ***** válasza:
Pár sorozatig szoktam csak bevetni, és inkább vetkőző sorozatként, de akkor 50 ismétlést is akár. Meg kell próbálni szabályosan amennyire csak lehet, lehetőleg segítővel, hogy bukásig tudd csinálni. Csak így edzeni szerintem nem jó hosszútávon. Inkább ciklikusan lehet használni, vagy edzésenként pár sorozatban.
2011. aug. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 °:Amigo:° ***** válasza:

Kb ott baxtad el, hogy ilyen builder-féle oldalak idióta cikkeinek bedőlsz.

Tanuld már meg, hogy nem kell a Bunny agymenéseit átvenni, mert ő nem szakember, fogalma nincs a testépítésről.


Összetett alapgyakorlatok esetében NEM CSINÁLUNK magas ismétlésszámú sorozatokat !

Egy csigás vagy gépes izolációs gyakorlatnál (ennek meghatározása, hogy egy izület vesz részt a mozgásban, míg az összetett gyakorlatoknál minimum 2) lehet csinálni 20-25 ismétlést, fekvenyomásnál, guggolásnál NEM AJÁNLOTT.

Inkább emelj a súlyon!

Ja és tanuld meg a helyes technikát, már leírtam itt is, nem fogom mégy egyszer.... ha képtelen vagy rá, kérd meg az egyik edzőt a teremben, hogy tanítsa meg.


Külön gratulálok a bicepsz "bekapcsolásához" a fekvenyomás gyakorlatba :-)))

2011. aug. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!