Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés: holtponton való...

Testépítés: holtponton való továbbjutás? (csak hozzáértők kérem)

Figyelt kérdés
Sziasztok! a HOZZÁÉRTŐK segítségét szeretném kérni.(főleg több éves edzésmúlttal rendelkezőkét, személyi edzőkét etc.etc. én is eléggé benne vagyok a témában de mégse tudok túljutni a holtponton})17éves vagyok 182cm/83kg közel 2éve edzek, de csak az utolsó 1évben figyelek oda nagoyn az étkezésre, és az utóbbi fél évben rengeteg táplálék kieget is használok...:fehérje,dextróz,bcaa,glutamin,zma,omega3,kreatin,lenmag,multivitamin,amino savak.emelett megy 3óránként a csirke rizs, este túró... Szóval szerintem a tápanyag bevitelem rendben van. Azonban a fejlődésem megtorpant. Most heti 4x edzek . felosztás: mell-bic,hát-tric,váll-csukyla,láb. Az erőm lassan növekszik, de méretekben szinte meg se mozdulok. Már tényleg nem tudom mit tudnék tenni, teljesen tanácstalan vagyok. Esetleg van valami ötlet?Én a túledzésre gondoltam, de nem szeretnék pihenőt tartani, szeretek edzeni. ha volt hasonló problémátok, és sikerült túljutni rajta kérlek osszátok meg velem is!
2011. aug. 10. 01:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mióta érzed, hogy megtorpant a fejlődésed? Egy idő után természetes, hogy lelassul a folyamat.

Néhány dolog akadhat, amiket érdemes átgondolni.

1. Kajamennyiség rendesen legyen kiszámolva. Pl elkezdted 70 kilóval az edzést, ahhoz belőttél egy étkezést, most 83 kilóval persze emelned kell a mennyiségen.

2. Edzéstervet szoktál változtatni? Gyakorlatokat is lecserélheted, beújítod, ezzel változatosabb lesz az edzésed, hozhat eredményt. Más gyakorlatokkal más irányból dolgozod meg az izmokat, használsz más segédizmokat.

3. Nem kell mindig a maxot kihozni az edzésből. Akár pihenhetsz is egy teljes hetet, ha nem szoktál ilyet. Ha nem akarsz pihenni, akkor néha iktass be néhány lágyabb hetet. Én amikor csinálok egy gyengébb intenzítású edzést, a következő héten jobban megy az alap.

2011. aug. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszi a választ Sporttárs!


előre szólok, kicsit hosszú leszek, megpróbálok alapos lenni.

anno kicsit duci voltam, ezért elkezdtem észnélkül kardiózni, és súlyzózni tökéletesen szar és elégtelen mennyiségű kajával, aminek az lett az eredménye, hogy minden zsírt (és izmot is :D) leadtam magamról. akkor voltam kb 59kg. ezt követően elkezdtem olvasgatni,helyes táplálkozás,kiegek, etc.etc. és összehoztam egy „elfogadható” edzéstervet is (egy izmot 6-7naponta edzettem, és 4-5x jártam terembe.) szép lassan feljöttem 70-75kilóra. (viszonylag szálkás izomzattal, mert emellett sokat kardióztam.(nem aerob) aztán komolyabban ráfeküdtem a tápkiegre, sokat ettem, és kicsit lejjebb vittem a kardiót, így megint tudtam kicsit nőni. toltam pár kreatin kúrát, de kis időbe telt, mire rájöttem, hogy csak a mátrixokra reagálok.


kb 4 hónapja érzem, hogy stagnálok. kipróbáltam a HST edzést, kb 4 hét után leálltam vele, mert túl nagy mértékben növeltem a súlyokat, és nem tudtam tovább menni. erőben hozott kicsit, méretben nem.(június környékén volt).


ezután FST-7-tel ismerkedtem, de sajnos az eredményt nem vártam meg, mert többek tanácsára áttértem a magas ismétlésszámú edzésre. gyakorlatokat sűrűn cserélem, érzésre megyek, amelyiket a legjobban érzem, azokat állandósítom hosszabb időre. természetesen az alap gyakorlatok mindig jelen vannak.


pihenés: a HST ciklusom előtt pihentem 8 napot dekondicionálás végett. most nyáron is összejön néha 3-4-5-6nap pihenés utazás, és egyéb okok miatt. most mindig úgy járok edzeni, ahogy épp kijön, nyáron nincs fix időpont.


a ch-t nem mérem grammra pontosan, a fehérjére figyelek nagyon. msot csak a fehérjét írom le: reggel lemegy 200gr tojásfehérjelé,napközben 3óránként 150-200gr csirke, edzés alatt glutamin,amino,edzés után wheypro,bcaa, lefekvés előtt túró,wheypro.


nagyon előny lenne gramra mérni a ch-t, de elég macerás ezt összehozni…


respect ha elolvasod :D

2011. aug. 10. 02:37
 3/15 anonim ***** válasza:

Pedig a ch-t is mérned kellene,hogy be tudd állítani a neked megfelelő mennyiséget.

Azon múlik a tömeg elsősorban.

Nagyjából hasonlóak az adataink én 183/82-ről indítottam a tömegelést,heti 4 edzéssel 3500 napi kalóriával.

Lettem 88 kiló és megállt,uh felmentem napi 4000re és 93 kiló lettem.

Testzsír is jött fel persze,de nem ment 16-17% fölé.

2011. aug. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"nagyon előny lenne gramra mérni a ch-t, de elég macerás ezt összehozni… "


Tényleg qrva nehéz lemérni a rizst mielőtt megfőzöd. Hiába emeled meg a fehérjét akár 10g/testsúlyra, ha nincs rendes ch beviteled. Most lenyomsz annyi fehérjét, amitől csak drágát sz@rs,z egyéb haszna nincs.

2011. aug. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ott a gond, a kajánál, méghozzá a chnál, G'sback leírta.
2011. aug. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 bix ***** válasza:
én amikor megálltam anno hasonlókon mentem keresztül. kb 2 óráig. aztán úgy döntöttem hogy lesz@rom, és hozzávágtam még 1000 kcalt a kajámhoz. kicsit zsírosodok tőle, de tavaszi diéta megoldja, viszont így egészen értelmesen tudtam nőni.
2011. aug. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kaja, szar edzés, alacsony intenzitás.

Próbálj meg valami NO fokozót tolni edzés előtt, hátha dob az intenzitáson és az erőn. Vagy hagyj ki 2-3 hetet, vissza fogsz esni valamennyit (tarts normális kaját és úgy minimalizálhatod), de utána újra dobhat a fejlődéseden.

Esetleg változtass az edzésprogramodon, vigyél be új gyakorlatokat.

2011. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 °:Amigo:° ***** válasza:

Edzésmódszert és felosztást variáld át.

Hát mellé rakd a bicepszet, mell után tric.

(mell utáni nap nem nagy ötlet tricepszezni.

A láb külön nap !


Heti 4 edzésre egy példa:

hétfő: Mell, tricepsz

Kedd: hát, bicepsz

Szerda pihi

Csütörtök: láb

Péntek: váll, has


Magas ismétlésszámot felejtsd el, egyéb intenzításnövelő technikák, amiket csak néha alkalmazz:

erőltetett negatív ismétlések, részismétlések, vetkőző sorozatok.


Kaja:

Próbáld meg az inzulinszinted manipulálásával emelni a tápanyag hasznosulásának mértékét.

Reggel éhgyomorra és edzés utáni shake-be 1g. / tskg. dextrózt küldjél be, kevés fehérjével, aminoval (esetleg a kreatin is ha megy) utána 30 percen belül egy kiadós Csirke/rízs/ zöldség étkezés.

(magas fehérje bevitel mellett a sok zöldség fontos a lugosítás miatt, a fehérje erősen savasít !)


A dextróz által kiváltott inzulincsúcs segíti a tápanyagok bejutását a sejtekbe azáltal, hogy növeli a tápanyagok raktározását ill. felhasználási képességét. Zsírt ilyenkor ne fogyassz, mert annak raktározását is segíti. (lenolaj se!)

Az említett két időpontban a zsírraktározás nem jelent problémát, mivel bőven van hely a tápanyagraktárakban. Egyéb időpontokban semmilyen egyszerű szénhidrátot ne fogyassz.


Kardio edzés heti 2 alkalommal segít az inzulinérzékenység fenntartásában, ha van időd iktasd be ! Természetesen az energiaigényét számold bele a napi kalóriaszükségletedbe.

2011. aug. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszi a helpet srácok!


megpróbálok emelni egy kicsit a ch-n, bár most nyáron eléggé elment az étvágyam, a csirkét is nehéz leküzdenem, a végén már a hányinger kerülget.halat nem annyira bírom, de néha azt is eszek azért, ha a csirke nem megy le.


utolsó nagyon érdekes dolgot írt, ezt lehet ki fogom próbálni.

edzés intenzitás növelő technikákat alkalmazok, mellnél negatív nyomások, néha szuperszett, 2-3hetente 21ezés, és edzés végén általában vetkőző sorozatok a legnagyobb mértékű bedurranásra koncentrálva, noha ez nincs egyenes arányosságban az izom növekedésével.

ja és edzés előtti energizálót szedek, (hot blood) melyet akkor alkalmazok, ha fáradt vagyok, és melledzések előtt.

2011. aug. 10. 14:20
 10/15 Diavolino44 ***** válasza:

Amigo jól írta azt csináld! Amit még érdemes kipróbálni az, hogy nap közben 4 óránkét eszel s estére csinálsz egy-két nagyobb adagot, valamint alvás előtt még küldesz fehérjét!

Ha azt írtad, hogy az erő növekedés a folyamatos akkor valószinű a táplálkozás és a pihenés lehet a gond. Folyadékot tolsz eleget (min 2 liter)? Napi 8 óra alvás?

2011. aug. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!