Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Számít vmit az hogy hogyan...

Számít vmit az hogy hogyan nyomom a szériákat súlyzózásnál?

Figyelt kérdés

Úgy szoktam, hogy egy "szériában" nyomok annyit amennyit csak bírok utána megint megint.

Jobb lenne úgy ha nyomnék pl. 10-eket?

Utána 2-3 perc pihenés és újra 10?

Vagy jó így ahogy csinálom?

És csináljak minden nap egyre többet vagy elég az is ha minden nap ugyanannyit?


Köszi.


2011. aug. 21. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy minden nap? Alapszabály, nem edzünk minden nap ugyanarra az izomcsoportra. Tovább: 10 ismétlést után 2-3 perc pihenő? Rengeteg..

8-10-12 ismétléseket ajánlok először, fél, max 1 perces pihenővel. A

2011. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Áááácsi, mi az hogy minden nap? Alapszabály, hogy nem edzünk minden nap egy adott izomcsoportra...

Továbbá: 2-3 perc pihenő 10 ismétlés után? Edzeni jársz a terembe vagy aludni?

Mondhatom én azt neked, hogy csinálj 8-10-12 ismétlést 30-60mp pihenővel, de mindenki máshogy reagál, ki kell tapasztalni. De a te "edzéseddel" alapvető gondok vannak.

2011. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy 10 ismétlés és 2-3 perc pihenő.

Az csak egy tipp volt, hogy talán úgy kéne...?


Első sor: "Úgy szoktam, hogy egy "szériában" nyomok annyit amennyit csak bírok utána megint megint."

Most olyan 1 perc a pihenő.

a kérdés az volt, hogy jó-e úgy ahogy most csinálom vagy nem.

Csináljak PL. 10x10 ismétlést vagy akár csinálhatok 3x30-at is.

Melyik jobb?

2011. aug. 22. 00:55
 4/7 Geri31 válasza:

Attól függ mire... Amit csinálsz a túledzés tipikus példája. Bár akárhol utánaolvasol, legtöbbször azt tapasztalod, hogy 6-12 ismétlésig javasolják 3-4 szériában, és egy izomra két-három gyakorlatot. Pihi 96 óra egy izomra, vagyis ha hétfőn mellezel, legközelebb pénteken érdemes, előbb nem, mert nem pihen eleget az izom, ergo nem fogsz fejlődni, márpedig az izom pihenéskor nő/erősödik, nem edzéskor.

Egy idő után rá kell jönnöd, neked mi a jó, mitől fejlődsz legjobban és hogyan.

2011. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10x10 beszarok xDDDDDDDDDDDDD
2011. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát..most mennek a filózások arról,mennyire is jó a nagy ismétlésszámú edzés,izomtömeg-néveléshez! is.Én mondjuk mindig 4x8-ban nyomom,ez egy tipikus alap széria/ismétlésszám,de ahogy írták,lehet 4x6 is,én mondjuk 8 fölé nem mennék,mert amibe már 10-et bele tudok nyomni,inkább rakok valamivel nagyobb súlyt,és azzal csinálom a 8 isméléses száriákat.Ha viszont fölé mész,akkor már csinálj 20-30 ismétléses szériákat,és így már magas ismétléses edzést végzel.Én tehát maradok a 4x8-nál.Neked is inkább ezt javaslom,de a te dolgod,hogy döntesz;)Minden esetre jó edzést:)
2011. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a nagy ismétléses edzés a legjobb biztos mindenkinek
2011. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!