Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokkal lehet...

Milyen gyakorlatokkal lehet formázni a popsit?

Figyelt kérdés
Régen szép, kerek fenekem volt, aztán felszedtem pár kilót, most leadtam és lapos lett...hogyan tudnám elérni hogy megint kerek legyen???
2008. márc. 6. 21:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
75%
négykézláb menj le a földre majd hol a bal hol a jobb lábad emelgesd minél magasabbra behajlítva.
2008. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
75%

(az előző is használ), én még ezt is csináltam:

lábbujhegyen csipőre téve - vagy oldaltartásban a kezek egyenes háttal lemenni teljesen (közbe szépen kitolod a popsid...aztán vissza...(jó vádlira combbra is!) vagy ennek a másik változata hogy nem lábujhenyen hanem pont hogy földre szoritott talpakkal - igy lemenni elég nehéz... (mindkettő használ) sok sikert ;)

2008. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
+ a támadólépés (egyik lábbal kilépsz, behajlítod derékszögbe, a másik térdeddel majdnem érinted a talajt, szintén derékszögben).
2008. márc. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Az előző gyakorlatnak kitörés a neve és a négyfejü combizomra egy kitűnő gyakorlat. Csak nem fenékre. Az előző kettő meg maximum gyógytornának jó, 70 év felett. Te inkább csinálj guggolást súlyzóval, egyenes háttal. Próbálj meg nem előre dőlni és a sarkadat szorítsd a padlóhoz. A hátaddal homoríts hözben, nehogy meghúzódjon. Kezdetnek 10-15 kilós súlyal csinálj 5x15 ismétlést, később muszáj emelni a súlyt, mert hozzászoksz majd és már könnyűnek fogod érezni. A súly azért kell, mert az lenne a cél, hogy szokatlan terhelésnek tedd ki az izmot, amihez alkalmazkodnia (erősödnie) kell. Lessz ám izomláz ha rendesen csinálod, de az mindíg hasznos, és legalább érzed hogy a fenékben izom is van nem csak zsír, és bizony a formáját sem a zsír adja (szerencsére).
2008. márc. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
vagy feküdj le a földre,hajlítsd be a lábad, a talpadat szorísd a padlóhoz és emelgesd a popsid :) úgy hogy csak ritkán tedd le a földre (vicces de jó !!)
2008. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Hogy itt mennyi gyógytornász van! :-)

Ez például alsóhát gyakorlat volt, hátfájós nagymamáknak kiválló.

Az én válaszomat meg lepontozza!

Persze nem tudhatta, hogy én edző is vagyok, az ilyen tanítványt úgy vágnám ki a teremből, mint a taknyot.

Egyébként utána lehet nézni, de ha választani kell, hogy egy testépítő edzőnek, vagy egy lottyadtseggű "otthonvideokazettáraedző" okostojásnak a tanácsait fogadod el, akkor......

Na vajon?

2008. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy nem én pontoztalak le!:) sőt! nekem hasznos volt a tanácsod;)
2008. márc. 12. 17:24
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
én is több embert,fittnessoktatót,szeméyli edzőket,tesitanárokat megkérdeztem ezügyben. a guggolást(egyenes háttal,telitalpon) javasolták,meg a sprintet( rövid távon gyorsan futni). a guggolás nemcsak nálam vált be,hanem több osztálytársnőmnél is.
2008. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy ám olyan okos edzőkém mint gondolod. 1. A guggolás valóban az alap, ezzel nincs is semmi gond. 2. Az általad rehabosnak aposztrofált gyakorlatok nagyon jók - nem csak kiegészítésnek, önmagában is megállják a helyüket. 3. Igen, a kitörés valóban elsősorban combra jó, de emellett elég jól dolgozza a feneket is. 4. A földön fekvős gyakorlat - csípőemelés - nem csak alsóhát. 5. Az előredőlős - merev lábú felhúzás - (mondjuk súllyal ha lehet) a megfelelő végrehajtással az egyik legjobb láb-, és fenékformáló gyakorlat (hátsócomb, fenék). Alapvetően nem rossz amit írtál de szerintem azért nem ártana még tanulni kicsit, talán ki kéne próbálni biz. gyakorlatokat mielőtt össze-vissza szövegelsz, meg embereket "kihajítasz a teremből". Sikeres fenéképítést kívánok a hölgynek.
2008. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

Te, szerinted nem próbáltam? Nem magamról akarok írkálni ide, de legyen elég annyi, hogy nem ma kezdtem. Persze biztos mindig van mit tanulni az embernek, de úgylátom, hogy az alap-dolgokkal te nem vagy tisztában.

Akkor: -A kitörés NEM megy fenékre, mivel váltott lábbal dolgozol, mindíg csak az elöl lévő comb dolgozik (ez a sétáló kitörésre is igaz) és csak ezzel nyomod vissza magad. A guggolásnál is csak akkor dolgozik a fenék, ha elég mélyre mész le, és közepes terpeszben állsz, zárt lábbal az is csak egy láb-gyakorlat.

A merevlábú felhúzás, a klasszikus felhúzás egyik változata, inkább a hátgyakorlatok közé soroljuk (alsóhát) A felhúzás (NEM MEREVLÁBÚ változat!) összetett gyakorlat, tényleg nagyon hasznos, a combhajlítót is megdolgozza keményen, a feneket azonban nem! (az igazi felhúzás enyhén hajlított lábbal végzendő, különben nem tudsz elég mélyre menni, és akkor még a combhajlítót sem terheled vele, nemhogy a feneked.)

Senkinek se jusson eszébe semmilyen felhúzást csinálni még üres (20 Kg.)rúddal se edzői felügyelet vagy megfelelő gyakorlat nélkül, mert csúnya hátsérülés,húzódás lehet a vége. A helyes technikát talán ennél a gyakorlatnál a legnehezebb megtanítani. (saját tapasztalat)

2008. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!