Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen hatással van a könyök...

Milyen hatással van a könyök ízületére a fekvőtámasz és különböző variációi?

Figyelt kérdés
Napi rendszerességgel (heti 6x)csinálok fekvőtámaszokat és annak variációit (pl asztalnak támaszkodva 45fokban) ezek összesen egy napra kb220-ra tehetőek és néha érzem hogy enyhén fáj a könyököm, nem tartósan csak pár percig. Nemrég kezdtem el ezt az edzéstervet (fegyenc) kb 1 hónapja.
2011. aug. 25. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:

a szabájos egykezes fekvő elvileg védi az ízületet (de ez a meztelen harcosban van leírva, a fegyencben ilyen apróságok le vannak sz.arva)


amúgy a sima fekvő kis ellenállású edzés, sem az izomzatod, sem az ízületed nem terheli meg nagyon. fiatal vagy, azért fájhat! (vagy pont nem fiatal, és ezért:)


rendes edzéssel nem napi 200-at csinálnál, hanem 20-40 darabot, de azt keményen. bah! még annyit sem. célszerű maximális ellenállásra menni, tudod, amikor csak 3-4-5 darab megy, és abba bele kell adnod mindent.. de nem ezt kérdezted, hagyom is. a könyöködnek nem lesz baja, de mindenképp komolett táplálkozás kell, akkor tud regenerálódni. és nem hülyeség ízületvédőt fogyasztani külön, ha edz az ember.

2011. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kösz!

amúgy a fegyenc másra való. ez nem tömegnövelés itt nem a maxommal csinálok 4-5-öt. az első 150 olyan egyszerű hogy egy fogyatékos is röhögve megcsinálja, ez a bemelegítés és elvileg az ízület erősítése is. aztán jön a nehezebb és olyan a terhelés hogy napi 6x csinálhatod, a szuperkompenzáció nem nagy de sűrű.

2011. aug. 25. 12:30
 3/7 A kérdező kommentje:
heti 6x :D
2011. aug. 25. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:

én is minden nap, naponta többször ezdem nagy ellenállással (1kezes fekvő) karra, ez azért mehet, mert mert még így sem terhelem agyon az izmot. de ez a minden nap is túlzás, összejön mindég 1-1 pihenőnap (ami jót is tesz)

én ezt az erőnövelést csinálom, de az a módszer is biztos működik.

2011. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ja! azért merek mindössze 1 pihenőnappal edzeni mert a fegyenc azt írta hogy fokozatosan csináljam és a max se legyen olyan sok hogy izomláz legyen belőle vagy hogy remegsz az utolsónál szóval szerintem rendes alvással+evéssel megtörténik rendesen a szuperkompenzáció de lehet hogy heti 2 pihenőnap hatékonyabb majd kipróbálom. és standard erősítésnek csinálom sziklamászáshoz és küzdősportokhoz, de a fegyencben pl a hátgyakorlat azért jó mert úgy átmozgatja a csigolyákat is hogy nem lesz vele bajod életed végéig az garantált.
2011. aug. 25. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:
a hátgyakorlata érdekel. annak akkor majd utánaolvasok, ha jónak mondod. a meztelen harcosban egykezes fekvő van, és egylábas guggolás, ami majdnem elég, de azért mellette hátizom, alkar edzés kell nekem..
2011. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

szerintem alkarra a legjobb ez mert nem statikus, sziklamászók használják: [link]

Igen a hátgyakorlat szerintem nagyon jó a fegyencben

2011. aug. 31. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!