Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A biciklim hátsó kereke...

A biciklim hátsó kereke nehezen forog. Hogyan javíthatnám meg a legegyszerűbben és legolcsóbban?

Figyelt kérdés

Biztos, hogy nem a fék fogja, mert azt kikötve is megáll a kerék kb 2 fordulat után, ha megpörgetem. Gondolom az agynak van valami baja, ha beolajozom, lehet, hogy jobb lesz? Vagy már mindenképp cserés? Hogy tudnám ezt megoldani házilag?

Emellett a tekerő része (nem tudom jobban megfogalmazni) is mozog kicsit tőből, szóval lassan az is cserés lesz. Ahhoz mit vegyek?

Tudom, hogy szerelőhöz kéne vinnem, de ha meg lehet itthon oldani, akkor minek.


2009. ápr. 20. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
én azt ajánlom mindenképp vidd el szervizbe nem lesz nagy összeg kérhetsz rá árajánlatot ha soknak találod nekifoghadsz magad középen a kotyogás azért van mert valószínüleg kikopott a kosár ami a tengelyen van ezt úgy tudod cserélni,hogy leveszed a hajtókarokat (amin a pedál van) kitekered az anyacsavart és lekocogtatod a tengelyről rá lesz szorulva rendesen :) ott tartunk már csak a tengely van azt a vázba tekert csavar fogja amit ha kitekersz ki tudod húzni a tengelyt(nézd meg előszőr hogy ezeket meghúzva megszünik e a kotyogás ha nem szedd ki a tengelyt azon van két kosár benne csapágyak szedd le a régit tedd rá az újat bőven kend be zsírral és rakd össze.a hátsó keréknél esetleg a fékpofa ér hozzá a felnihez ha nem valószinű az agy lesz amit tényleg bizz rá a szervízre mert célszerszámok nélkül cserélni kész agyrém.
2009. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában a pedálnál és a hátsókerék agyban is a csapágyak szoktak kikopni. Ezeket cserélni kell, de hogy milyen van benne az függ a tipustól és a mérettől. És kell néhány speciális szerszám a szét és össze szereléshez. Ha nincs akkor csak kínlódás az egész, és ha nem értesz hozzá jobb ha egy megbízható szerlőhöz viszed. A hátsó kerék azért is szorulhat ha túl van húzva a rögzítőcsavar a tengelyen. Az olajozás általában nem segít a kopott alkatrészeken. Szóval szét kell szedni és akkro látszik, hogy mi kopott és mit kell cserélni.
2009. ápr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nincs a hátsó kerékben görbeség (8-as, ahogy mondani szokták). Ha van, akkor ki kell húzni a felnit, ez megoldható otthon, bár macerás. Nem ér hozzá a vázhoz? Lehetséges, hogy nem jó helyre van befogatva a tengely, azaz a két csavar nem ugyanott van a két oldalon? (Az egyik előrébb, mint a másik, ha érted mit mondok.)


Ha az agynak van baja, akkor régen rossz a dolog. Zsírozni mindig jó, de ha valami eltökült benne, akkor nem ér semmit.


A tekerő rész az melyik? Gondolom a pedál szerkezet valamelyik része, de melyik? Válaszd ki, hogy melyikre gondolsz:


A pedál az a felület, amire a lábadat teszed.

A pedálkar az, ami a pedálból kinyúlik, általában szürke, kb. 15 cm-es darab. A bal oldali szokott lötyögni.

A tengely az, ami a bicikli vázán belül van, arra van rászerelve a pedálkar.

A tengely és a csapágy alkotja a blokk nevű részt, ami a bicikli vázon belül van, és nem látszik (ugye ebből a tengely kilóg, hogy rá legyen téve a pedálkar, de magából a tengelyből majdnem semmi sem látszik).

Na ha az egész blokk lötyög jobbra-balra, az gáz. A többi javítható otthon, de lehet hogy alkatrészt kell venni. Ha leírod mi van, akkor meglátjuk.

2009. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nyolcas csak minimális van benne, és nem ér hozzá a kerék semmihez, a fékpofákhoz sem, mint ahogy írtam is. Az egész középsó cucc kotyog, ahogy észrevettem, pedállal, fogaskerékkel együtt, tekerésnél érezhető. Hangot is ad, ha erősebben tekerem. Nem csak a bal oldali, azzal az előző biciklimmel volt élményem (kör alakúra kopott ki :D ) Szóval valószínűleg a tengely lesz a bibi, de holnap reggel megnézem. Meg a kerék felfogatását is.

Amúgy valószínű szervízbe viszem, csak még nem tudom, hogy hova, mert ahova eddig hordtam, oda nem akarom, nem végez az illető valami minőségi munkát.

2009. ápr. 20. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!