Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportosok? Már 1 bő éve...

Lee12 kérdése:

Küzdősportosok? Már 1 bő éve járok boxra de versenyre nem akarok illetve nem engednek mert féltenek (végül is durva is)

Figyelt kérdés

komolyabb szinten nem is érdekelne mert vannak nálam tehetségesebbek is

de én szeretnék valami egyéni sportba versenyezni amibe még pár kupát nyerhetnék is(lehetőségek: judo, birkózás,kyokoshin karate)

igazából nem hatalmas bajnok akarok lenni hanem csak pár díjjat nyerni

igazából szerintem a box tudásomat főként karatéba tudnám használni(testütések)

a birkózáshoz már öreg vagyok:D a versenyekhez mert sokkal erősebbek vannak nálam

a judo viszont lehet hogy feküdne nekem mert alacsony és szívós vagyok(pl ami szerintem arra utal hogy jó judos lehetnék:ha haverokkal viccből így bírkózunk állva és mondjuk fel akar borítani közben gáncsol akkor elkapom a nyakát és egyszerűn nem tudnak leszedni mert úgy kapaszkodom és így földre se tudnak vinni valamint elég rafináltnak és fürgének érzem magam

nem nagyképűségből írtam csak gondoltam lehet segít válaszolni

szóval nem önvédelemre akarom hanem inkább versenyre(bunyózni ha 1 v be kell akkor régi box tudással tudok, ha meg megtámadnak akkor meg úgyis futok)

még szerintem fontos hogy lehet hogy karate is feküdne nekem de sajna szerintem merev vagyok hozzá(fejrugás nem nagyon megy)

és még annyi hogyha elég jól menne valamelyik akkor kb mennyi idő múlva küldenek versenyre valamint hogy mennyi idő a teknika megtanulása

judó edzés heti 3 szor,karate 2, birkózás 3 vagy 4

16 éves srác


2011. szept. 8. 23:25
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem Judo vagy bírkozás, akkor nem fognak a szüleid félteni hogy bucira vernek :) Az ilyen küzdősportok nekem amúgyis jobban tetszenek, még versenyen is sokkal nyugodtabb vagyok, ha tudom hogy az ellenfél nem akar pofánvágni csak simán földrevinni.
2011. szept. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

A karatéval az a gond, hogy boksz után az ütéstechnikák hatékonyságának szempontjából elég nagy visszalépés lenne.

Egyébként 16 évesen nem vagy öreg egyetlen küzdősporthoz sem. Úgyhogy én elsősorban a birkózást javasolnám, vagy esetleg a judó.

2011. szept. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Elolvastam es egy picit elmosolyogtam magam. Hat hogy nem tudnak a sracok foldre levinni. Mondjuk ha alacsony a sulypontod az valoban elony a Judoban.


Az olvasottak alapjan en azt mondanam neked, hogy szerintem kempo-ra lenne szukseged. Utes-rugas fejre, folytas, karfeszites, birkozas. Minden van benne. Magara integral minden HATEKONY technikat. Sok kempos Judoskent kezdte(Varga Peti, Tatár, stb...). A Judo piszok eros foldon, annak ellenere hogy nincs utes benne. A birkozok még erosebbek, de egy Judoshoz kepest kevesbe technikasak. (Persze arra gondolok, ha ruha van rajtuk.) De hat errol regenyeket lehetne irni.


Ha szeretnel erosodni judoban/birkozasban ugy, hogy kozben az utestechnikad is megmarad, akkor kempo. De hogy mennyi ido alatt ersz el eredmenyeket a versenyen? A pudin probaja az eves.


A karatet en sem ajanlanam. Box utan lementem karate edzesre. Egyszeruen nem elveztem. A sok jo berogzult box mozdulat teljesen felesleges ott.


(7 ev Judo es 3 ev Box)

2011. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz én még annyit tennék hozzá, hogy a kempo-hoz nagyon hasonló még a jujutsu. Ez a judo őse, de meg vannak ,ég azok a technikák, amiket veszélyességük miatt kivettek a judoból (feszítések, fojtások, veszélyesebb dobások) és megvannak még a karatéhoz hasonló ütések és rúgások (nagyon sok karate stílusra volt hatással a jujutsu), de azok már nem egyszerűen a testfelületre, hanem inkább az ideg és életpontokra irányulnak (fül, lengőbordák, nyak, torok, hajlatok, ágyék, szem stb...) Persze ez egy harcművészet, amit önvédelemre (kvázi közelharcra) alakítottak ki, így biztonságos versenyzésre nem igazán alkalmas. Hasonló a helyzet a kempoval. Így a kempot és jujutsut leginkább az MMA-hoz hasonló szabályrendszerekben tudják eredményesen alkalmazni, de sajnos biztonsági okokból még itt is csúnyán le van sarkítva a repertoár. Mindenesetre én én a judo-t ajánlom, az áll közel a szívemhez, de az alkatodhoz (hasonló cipőben járunk) ajánlott még a birkózás is. A karate a boxhoz képest inkább csak visszaléptetne, meg aztán nagyon nehéz jó edzést találni.

Én már csak a japán kutlúra miatt is a judo-t ajánlom, a helyedben azt választanám...

2011. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
bjj-t űzök, és 4 hónap után küldtek el versenyezni. szal fél év után már lehet versenyezni.
2011. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

kempo meg jju nincs a közelben

judo az van meg birkózás is plusz karate

a karatén(shotokán) az van írva hogy hazánk legjobb egyesülete(százhalombattán van)

igazából szerintem nekem inkább a judo illik mert halottam hogy birkózáson igen kemény az edző plusz muszáj tanulni szaltózni(tompítás miatt)

meg 16 évesen a legtöbb súlyom beli birkózó jóval erősebb nálam valamit én inkább a több technikás dolgokat szeretem

amúgy Érden és Diósdon van a judó edzés

még azért írhattok ha gondolhattok(még egy kérdés? a judo és a karate ruha ugyanolyan?

2011. szept. 9. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért vagy öreg a birkózáshoz?

Nem kell a birkózást versenyszerűen csinálni. Csak járj le rendszeresen edzésekre.

Fiatal vagy? És csak gyerek edzések vannak birkózásban? Semmi gond! Eddzél felnőttekkel, na ott meg fogsz keményedni és technikásabb leszel! Nem kell kötelezően versenyezni, csak azért mert küzdősportra jársz!

Ne mondj le a birkózásról szerintem beszéld meg az edzővel, hogy birkózol te a felnőttekkel is "hobby"-ból.


Én is így nyomattam anno.

2011. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

mindhárom edzésre elnézek aztán úgy döntök majd(meg hát azért a tag díj is számít)

amúgy nemtudom hogy melyikhez van tehetségem de amelyik jobban megy arra fogok menni

mondjuk birkózáson attól félek hogy nem tudom majd az ilyen szaltókat meg extra bukfenceket megcsinálni

mondjuk a versenyek is csábítanak mivel csak sulik között foci kupákon játszottam csak így nem tudom milyen az igazán nagy verseny

amúgy végül is a boxot itthon is tudom továbbra is gyakorolni súlyzóval árnyék meg haverokkal harc és aztán mondjuk egy box birkózás vagy judo egész jó kombó

de amúgy még nyugottan írjatok bármit ami eszetekbe jut

2011. szept. 9. 20:48
 9/12 anonim ***** válasza:

A birkózás az igen jó, attól megerősödsz nagyon, robbanékony és gyors leszel és technikás, az ilyen extra bukfencektől ne félj, majd menni fog, semmi sem megy egyszerre. Szabadfogású birkózás + ökölvívás, ez a két kombináció brutális. Én 7 éve birkózok szabadfogásúban és 4 éve bokszolok. Igen jó.

Én az mondom (persze nem kell megfogadnod, te döntesz, csak jó tanácsként mondom), hogy elég ha kettőt űzöl, az pedig az ökölvívás és a szabadfogású birkózás.

2011. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
de egyszerre nem tudom mert azért annyira nem megy jól:S
2011. szept. 9. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!