Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportosok, harcművészek?...

Lee12 kérdése:

Küzdősportosok, harcművészek? Nagy gondba kerültem?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=cp4J45kF-mI&feature=related

van ez a videó,ebben úgy üti a horgot hogy a kézfején a bütyköket összekötnénk akkor ez a vonal merőleges lenne a földre

http://www.youtube.com/watch?v=ilhZdJHt9CU&feature=related

itt viszont ha összekötnénk akkor a vonal párhuzamos lenne a földel

én az utobbi módszert tanultam meg de kb az összes box meccsen az első módszert látom

pl: [link]

itt a kiütésnél az első ütés a bal horgot úgy üti mintha pofozna de ez érvényes?

mert akkor eddig igen rosszul tanultam ütni


2011. szept. 19. 20:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ortiz szerint érvényes...


ha kesztyű van a kezeden, az (és a bandázs) megvéd a sérüléstől, akkor is, ha szarul ütöd a horgot.


kesztyű nélkül a 2. végrehajtás veszélyes, mert ha elveszi az ellen a fejét, vagy lecsúszik az ütés, a kisujj, gyűrűsujj eltörik.

2011. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Mindegyiket elismerik szabályosnak,de az első a tankönyvi.

Van még egy fajta,amikor enyhén fentről lefelé ütik.

Nekem is a 2. jött természetből,de az edzőm addig pontütőzött velem,amíg nem ütöttem az első verziót.

Mondjuk egy szigorúbb bíró,amatőr meccsen lehet,hogy szólna a pofonért,vagyis a 3. verzióért.

De 1-2 ilyen pofonos szabálytalanság simán belefér.

2011. szept. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

úú akkor itt komoly problémáim lesznek mert én a 2. félét tanultam csak

akkor a pofozás az belefér

de igazából az első horognál azt nem értem hogy olyan mintha felütést ütne csak nem lentről hanem oldalról és ezért ilyen fura érzésem van

amúgy ha utcán kéne akkor melyik módon üssek? mondjuk ezt a 2. félét amikor a bütykök párhuzamosak a földel azt tanultam

és még valami? végűlis tökmindegy hogy melyik módon ütöm a horgot?

és hogy tanuljam e meg mind2 félét?

2011. szept. 20. 14:56
 4/24 anonim ***** válasza:

Persze.

Végülis mindegy.

Viszont az első verzió védekezésileg praktikusabb,mert a vállban és a könyökben fennakadhat a kontra,jobban védi az állat.

Ha meg lóg a könyök esetleg befér a kontra csapott az alacsonyabb kéztartás fölött.

2011. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
ne akarjál utcán verekedni...
2011. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
csak nem akar :) utcán filézés van meg gerinc ropogtatás :D
2011. szept. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
2 es keményebb ütés első viszont valóban sokkal jobb védekezésileg ahogy én látom legalábbis . mi is az első félét tanuljuk . am. ha az ellenfél bekábul el lehet nyomni a másodikat vagy egy superman ütést , ezek jó kemények viszont veszélyes eltolni szóval van tét .
2011. szept. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
supermen milyen:D?
2011. szept. 23. 15:51
 9/24 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy ezek milyen szedett vedett sportolók,de az 1.-nél.nem jó az alapállás és ha oldalról kap együtést egyből elesik,nem forgatja rá az öklét,és az ilyenért megintenek.

2.-nál az öregnek megint tré az alapállása.amit üt az parasztlengő,nem is beszélve a tenyeresről.

a 3.-nak az az ütés tenyeres volt,és azok is úgy álltak mintha valami kötéltáncosok lennének.

persze ha csak utcára kell,akkor rohadtul mind1.

csak ennyit akartam mondani,remélem í

2011. szept. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

remélem írtam valami hasznosat.

(lemaradz az előbb)

(utolsó voltam)

2011. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!