Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportosok? Már 1 bő éve...

Lee12 kérdése:

Küzdősportosok? Már 1 bő éve járok boxra de versenyre nem akarok illetve nem engednek mert féltenek (végül is durva is)

Figyelt kérdés

komolyabb szinten nem is érdekelne mert vannak nálam tehetségesebbek is

de én szeretnék valami egyéni sportba versenyezni amibe még pár kupát nyerhetnék is(lehetőségek: judo, birkózás,kyokoshin karate)

igazából nem hatalmas bajnok akarok lenni hanem csak pár díjjat nyerni

igazából szerintem a box tudásomat főként karatéba tudnám használni(testütések)

a birkózáshoz már öreg vagyok:D a versenyekhez mert sokkal erősebbek vannak nálam

a judo viszont lehet hogy feküdne nekem mert alacsony és szívós vagyok(pl ami szerintem arra utal hogy jó judos lehetnék:ha haverokkal viccből így bírkózunk állva és mondjuk fel akar borítani közben gáncsol akkor elkapom a nyakát és egyszerűn nem tudnak leszedni mert úgy kapaszkodom és így földre se tudnak vinni valamint elég rafináltnak és fürgének érzem magam

nem nagyképűségből írtam csak gondoltam lehet segít válaszolni

szóval nem önvédelemre akarom hanem inkább versenyre(bunyózni ha 1 v be kell akkor régi box tudással tudok, ha meg megtámadnak akkor meg úgyis futok)

még szerintem fontos hogy lehet hogy karate is feküdne nekem de sajna szerintem merev vagyok hozzá(fejrugás nem nagyon megy)

és még annyi hogyha elég jól menne valamelyik akkor kb mennyi idő múlva küldenek versenyre valamint hogy mennyi idő a teknika megtanulása

judó edzés heti 3 szor,karate 2, birkózás 3 vagy 4

16 éves srác


2011. szept. 8. 23:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
anyagilag értem
2011. szept. 9. 22:00
 12/12 anonim ***** válasza:

A karate es a judo(judogi) ruha nem ugyanolyan. A judo ruha lenyege, hogy nehez legyen rajta fogast eszkozolni/kiharcolni. Ha van jo fogasod, mar 20-30%-ban meg fogod tudni dobni az ellenfelet. A karate ruhanak nem tudom mi a lenyege, nem ertek hozza. De az ranezesre is sokkal "gyengebb, puhabb" anyag.

Gyenge a hajtokaja, stb...

2011. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!