Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csak a gyúrásnál létezik a...

Csak a gyúrásnál létezik a túledzés? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hallottam erről a fogalomról, utána olvastam és kutattam, de még sem értem. A bokszolók között (élő példa Floyd Mayweather) vannak akik egy héten 6 napot edzenek napi két alkalommal, reggel-este 2-3 órát. Kosárlabdázók sorában (élő példa Kobe Bryant) szintén vannak akik minden nap edzenek. Focistáknál szintén, és nem beszélek a tornászokról vagy más sportágakban ténykedő egyénekről.


Miért van, hogy ő rájuk nem vonatkozik a túledzettség, vagy miért nem tartják magukat hozzá. Nem tartják be 3 napi pihenő időt, még is olyan testük van, és olyan erőnlétük ami irigylésre méltó. Most nem feltétlenül a külső dagadó hatalmas átmérőjű izomcsoportokról beszélek, mint pl egykoron Sergio Oliva esetében.


Kezdek kételkedni a túledzettség fogalmában.

Vagy ez az egész csak az aktív súlyokat emelgető sportolókra vonatkozik?


2011. szept. 16. 10:15
 1/3 dirtboy ***** válasza:

az utolsó mondatod szerintem a lényeg.

testépítőknél az izomnövekedés nem optimális hogyha túledzetlenség van,másik jele pedig az elmében van.

a boxolók meg focisták ők mások mert nem izmot növelnek,edzéseik is mások és szerintem náluk is lehet túledzett az ember.

másik különbség a testépítők ha bírják növelik a használt súlyt azaz az edzés és a terhelés változik sűrűn.

a focisták pedig a megszokott köröket futják.

boxról nem tudok sok mindet úgy hogy arról nem írok inkább semmit.

nekem heti 6 edzés van de tud pihenni az izom mert heti 1szer edzek 1 izmot.ha tud egy adott izom regenerálódni akkor nem kell 3 nap edzés nélkül mert mondjuk bicepsz meg tricepsz stb. gond nélkül tud regenerálódni még edzed a lábad.

2011. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az edzéssel az izmok "roncsolódnak" a pihenés alatt pedig regenerálódnak,ha nincs pihi nincs regeneráció-azaz csak roncsolódás van ez a túledzés.

Én bringázok és 3éve szembesültem ezzel,heti5 nap nyomtam 2órát hétvégén 3-3 órát,és sz@rabbul mentem mint 4éve.

Azóta 2pihi napot tartok hetente.

(egy csapat társam mondta ezt,tehát ha hülyeség akkor öt kell cses-zegetni)

2011. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a túledzettség idegrendszeri alapú. Minden sportban lehetséges, csak másképp néz ki.


Mayweather és Kobe rossz példa, mert ők profi sportolók, nekik az edzés a munka, és profi csapat van mögöttük, aki vigyáz rájuk. nem kevés pénzért, pl. és ezt az edzéssűrűséget is váltogatják, a profi boxolók meccs után heteket pihennek!


a hétköznapi dolgozó ember nem rendelkezik ilyen regenerációs lehetőségekkel.

2011. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!