Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor hasznos a sport,...

Most akkor hasznos a sport, vagy káros?

Figyelt kérdés
Egyben azt is hallom, hogy a legjobb mozgásforma, más forrásokból viszont azt, hogy óvakodjak tőle, mert tönkreteszi az izületeimet. Most akkor melyik?
2011. szept. 18. 08:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocsi, futást akartam írni, korán van...
2011. szept. 18. 08:09
 2/13 anonim válasza:
100%
Hasznos, de lehetőleg az anyatermészetben fuss. Föld, tiszta levegő...
2011. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
meztelenül?
2011. szept. 18. 08:53
 4/13 anonim ***** válasza:
Megfelelő cipőben és megfelelő terepen hasznos.
2011. szept. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Baromira divatba jött a terepfutás (: szinte tudat alatt én is átvettem. szeretnék majd venni egy asics terepfutócipőt, de addig amíg nincs meg nem állok neki futkározni.
2011. szept. 18. 09:04
 6/13 anonim ***** válasza:
Tényleg a legegészségesebb mozgásforma. Fizikailag is és hormonálisan is előnyös. A futásnak is van technikája. Ha pl nem jól fogsz talajt, tényleg nagyon megerőlteted az ízületed. Nézz utána a neten a helyes futástechnikának.
2011. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért terepfutócipő nélkül is lehet futni,ha csak most kezded.Persze ha versenyszerűen akarod csinálni akkor oké,de ha csak hobbi szinten, akkor szerintem egy kényelmes sportcipő is megteszi!
2011. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti nekem is ez az ideálom: több 10 km-eket meztelenül futni valahol a szép természetben. És én meg is csinálom. Mondjuk a meztelent csak ritkán, nagy melegben nem frekventált helyeken. De persze nem is ez a lényeg, hanem a terepfutás, ami szerintem is az embernek legmegfelelőbb mozgásforma. Többször leírtam már bizonyítékként, hogy a rövid távú futásban szinte minden állat jobb nálunk, hosszú távon viszont egy se, még a ló se. Az ember régen úgy szerezte a kajáját, hogy napi több 10 km-t bebolyongott futva, és erre vezethető vissza ez a képesség. És Magyarország nagyon alkalmas erre, mert bármely településről könnyen ki lehet jutni a természetbe, nem kell 50-100 km-eket utazni, mint sok külföldi városból.


Hogy árt-e az izületeknek? Az enyémnek nem ártott, pedig évtizedek óta futok, és nem volt soha semmi bajom. Ha rendszeresen futsz, és ha kezdőként fokozatosan fejlődsz fel, akkor minimális a sérülés veszélye, ellenben a futás mindent erősít, így az izületeket is. Egyedül a túlsúly lehet probléma ilyen szempontból, ott már megfontolandó, hogy fussak-e vagy inkább maradjak mondjuk a rokkantsportnál, azaz a szobabiciklinél.

2011. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a futás egyáltalán nem olyan mozgás, ami magától érthetődik egy ember esetében. melyik állat fut jól? a gepárd, antilop, stb... hasonlít ezekre az ember? nem.


valójában a mászás, gurulás, bírkózás sokkalinkább passzol a testfelépítésünkhöz, mint a futás.

2011. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

15.09: Valamit félreértettél. Pont azt írtam, hogy rövid távon a legtöbb állat jobban fut az embernél. Hosszú távon viszont nem. Tehát az ember hosszútávfutó alkat, nem a gyorsaságban, hanem a kitartásban van az élen. (Ezt mutatja a két lábon járás, vagy a kitartást lehetővé tevő verejtékezés, ami az állatoknál nincs vagy nem ilyen hatékony.) A neten sok helyen megnézheted, hogy ezt írják, egy helyet mutatok:


[link]


Persze a többi sportok is jók, amiket írtál.

2011. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!