Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor hasznos a sport,...

Most akkor hasznos a sport, vagy káros?

Figyelt kérdés
Egyben azt is hallom, hogy a legjobb mozgásforma, más forrásokból viszont azt, hogy óvakodjak tőle, mert tönkreteszi az izületeimet. Most akkor melyik?
2011. szept. 18. 08:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

nem, nincs igazad. azért állunk két lábon, hogy messzebbre lássunk. ugyanis, ha szar futó vagy, és nem tudod lefutni az oroszlánt, gepárdot, stb, akkor szelekciós előnyhöz jut az, aki hamarabb észreveszi a ragadozót. így több ideje van elfutni egy fáig és felmászni.


a hosszútávfutás teljesen irreleváns a túlélés szempontjából. az oroszlán, a gepárd, meg az antilop hosszútávon is lefutná az embert. csak a természetben ennek semmi értelme sincs.

2011. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én sok helyen olvastam ezt a hosszútávfutó teóriát, és nekem hihetőnek tűnt, de lehet, hogy csak beleéltem magam. Ha lesz sok időm, talán megpróbálok rákeresni, hogy mit tudnak ezek az állatok hosszú távon...
2011. szept. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
hiába fogod keresni, mert nem futnak hosszútávon. Ez csak a civilizált világban egy versenyforma. túlélési relevanciája nincs.
2011. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!