Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hatásos lenne a fehérje?

Hatásos lenne a fehérje?

Figyelt kérdés

üdv azt szeretném kérdezni, hogy foci, és úszás mellé fehérje szedés mennyit jelent? teljesítmény növelés, fizikum építés, a heti program így nézne ki októbertől(addig nincs rá időm):


hétfő:úszás

kedd: foci edzés

szerda:pihenő nap

csütörtök: pihenő nap

péntek: foci edzés

szombat: úszás

vasárnap: foci meccs


esetleg más tanács a teljesítmény javításhoz( étrendet nem bírom teljesen beszabályozni, mivel iskola koszton ebédelek)


2011. szept. 18. 21:05
 1/6 dirtboy ***** válasza:

ha vennél proteint annyit érnél el vele hogy egy kicsit javítanál a kajádon.

inkább vegyél helyette csirkemellet vagy combot az legalább laktató és finomabb, és 100g-ban annyi protein van mint egy adag protein porban.

2011. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!


Próbáld úgy szervezni az edzésprogramodat, hogy ne essen 2 pihenőnap egymás mellé. Két pihenőd van egymás mellett. A jó regenerálódás érdekében helyezd el úgy, hogy két pihenő között legyen egy edzés. A szervezet ugyanis akkor fejlődik, amikor pihen. A fehérje a regenerációdban fog segíteni, illetve segít emgőrizni az izomzatodat a fociedzések mellett, amik zsír égetése mellett sajnos izmot is éget. Teljesítményt nem növel a fehérje, a fizikumod sem lesz jobb tőle, egyszerűen csak regenerál. Ha a teljesítményedet akarod növelni akkor foci edzés alatt ajánlom az izotóniás sportital fogyasztását. Olcsóbb mnit a fehérje és a te esetedben erre van szükség. Az izotóniás sportital pótolja az edzés és a meccs során kiizzadt foyladékot és az izzadtságban oldott vitaminokat, ásványi anyagokat. Egyes izó italok L-karnitin-t is tartalmaznak, ami hatékony zsírégető. Más italok BCAA aminosavakat tartalmaznak, amik az izomzat megőrzését segítik. Én hosszútáv futó vagy, izotóniás italt és fehérjetartalmú regeneráló italt fogyasztok. Látogass el a nutrixxion.hu weboldalra és keress egy nutrixxion - endurance drinks nevű terméket. én azt használom, nem fogsz benne csalódni.

2011. szept. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyusz! A fehérje nem teljesítménynövelő! Csupán egy szükséges tápanyag. Ha átlagosan táplálkozol, valószínűleg elegendő fehérjét fogyasztasz. Ha intenzíven (azaz versenyszerűen, vagy közel versenyszerűen) sportolsz, akkor némileg több fehérjét kell fogyasztani. De akkor sem kell éjjel-nappal csirkemellett enni.


Egy 70 kilós embernek naponta úgy 55-60 gramm fehérjéra van szüksége. Most mutatok egy példát, hogy ez milyen könnyen összejön:

3 zsemle

2 pohár tej

10 deka gépsonka

30 deka zöldbab


Hangsúlyozom, hogy ez nem teljes étrend, csak fehérjéből tartalmazza a megfelelő napi adagot.

2011. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sport mellett 1,5-2 g/kg fehérje bevitel a normális.
2011. szept. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Neutronlovag!


Élsportolóknál lehet. Egyébként nincs egyetértés e tekintetben a különböző kutatók között. Ha jól emlékszem, van olyan vizsgálat, ami szerint 1,6 gramm felett már nem volt kimutatható előny.

2011. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

sajnos nem tudom igazgatni az edzés és pihenő napokat, mivel az előre meg van adva..

az étrendet mondtam, hogy szintén nem nagyon tudom változtatni(itthon iszok tejet vagy összeütök egyszerű ételeket pl.: rántotta, tükörtojás ilyesmi, de ezen kívűl iskola koszt, meg amit itthon találok)

testsúly: 80kg( viszont eléggé ingadozó egy hónapban lemehet 76ra és ugyanabban a hónapban fel mehet 82re is)

magasság 180 cm

egyébként nem vagyok valami zsíros alkat

2011. szept. 18. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!