Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől fáj az alkarom, kívül a...

Mitől fáj az alkarom, kívül a csont mentén? 18/F

Figyelt kérdés

Kondiban a bicepszgyakorlatok egy részénél eléggé fáj, és egyre jobban. Talán izületi hiba máris? Az az érdekes, hogy csak azoknál a gyakorlatoknál fáj, ahol egyenes a rúd amit fogok. Tehát bicepszgépnél, sima rúdnál ilyesmi. Viszont francia rúdnál, V alakú felhúzásnál vagy kalapács bicepsz gyakorlatnál nem. Mit lehet ez ellen tenni?


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2011. szept. 25. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Húzódás utáni gyulladás. pihentetni kéne
2011. szept. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sokaknál így van, köztük nálam is. Van két lehetőség, az 1. hagyod az egyenes rudat, a 2. megpróbálod csuklóbandázzsal, ez valamennyit segíthet, de nekem még így sem jó a dolog.
2011. szept. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Velem is volt már ilyen,főleg amikor túl nagy súlyokkal(saját erőmhöz képest)bicepszeztem,bár nálam a francia rúd idézte ezt elő.Pihentesd egy-két hétig,vagy vegyél vissza a súlyokból átmenetileg amíg rendbe jön,viszont semmiképp se erőltesd tovább.
2011. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
valószínű csonthártyagyulladás, pihentesd és ha nem enyhül használj franciarudat
2011. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, és porcképzőt, vagy izületvédőt ne szedjek? PL: [link]


Vagy: [link]


Elég ha mondjuk használok csúklóbandázst, leveszem a súlyókat és hagyom az egyenes rudakat?

2011. szept. 25. 18:30
 6/13 anonim ***** válasza:
Próbálj úgy fogni, hogy ne terheld. Nekem volt, hogy hátsó fogással tudtam emelni a rudat, elölről nem. Annyi a lényeg, hogy ha fáj,az jelzés,hogy rossz neki.
2011. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Izületvédőt és porcképzőt mindenféleképpen szedj a súlyzós edzések mellett,különben idővel mindened fájni fog(mint sok ismerősömnek akik ezeket nem szedték csak gyúrtak ezerrel,most meg a többségük sír hogy jajj de fáj a könyöke,válla,stb). A jelenlegi problémádra meg mint már mondva is lett a pihentetés a megoldás,valamint a súlyok óvatos használata a későbbiekben ha nem akarod hogy ez rendszeresen előjöjjön,mert gondolom akarsz még nagy súlyokkal dolgozni.Nagyon oda kell figyelni a mozdulatokra gyakorlat közben,a rúd felvevésére és legfőképpen lerakására,aztán nem lesz többet remélhetőleg ilyen gondod.
2011. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ínhüvelygyulladás. Tapasztalat.
2011. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a 2 izületvédő közül melyiket szedjem? magnéziumot szedjek? mikor?
2011. szept. 25. 20:09
 10/13 Fromjezus ***** válasza:

Valaki bírja az egyenes rudat, valaki nem, ezzel meg kell barátkozni!!!

Szerintem nem inhüvelygyulladás, mert akkor alapból is fájna, nem csak egyenes rúdnál. Hagyd ki az edzéstervből. 2 gyakorlat (8 sorozat) bőven elég, a bicepsz leedzésére, mert az az egyik legkisebb izom amit edzünk.

Nekem is volt az egyik évben ilyen problémám. 1 év múlva gondoltam újra próbálkozok s azóta normálisan megy. Lehet nálad is így lesz. De ha nem akkor sem dől össze a világ.

Bár nem tudom mióta edzel, de szerintem fölösleges neked még az ízületvédő. Jó az ha már tényleg kezd valamilyen komolyabb probléma kialakulni akkor tudod bombázni a szervezeted vele, mint hogy szépen lassan hozzászokatod magad s csak a magasabb dózisra reagálj!!

2011. szept. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!