Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szabad e sulyzos edzeseket...

Szabad e sulyzos edzeseket beiktatnia fegyencedzes programmal amit kombinaltama meztelen harcossal is?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze.
2011. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyban függ az edzés gyakoriságától. Nem lenne célszerű lefárasztani az izmaid.
2011. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen testfelépítést akarsz összehozni. De szerintem sokkal jobban jársz ha kevered, mintha valamelyiket önmagában csinálnád. Én is keverem a súlyzóst a fegyenccel.
2011. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát szeretnek egyszerre erös es izmos is lenni , de nem tudtam hogy lehet e a fegyencedzest a sulyzos edzesekkel kombinalni nemtudom hogy akkor elerhetunk e olyat mintha csak a fegyencedzest csinalnank mint pl az egykezes ekvotamasz stb! koszonom a valaszokat
2011. okt. 6. 15:15
 5/9 A kérdező kommentje:

akkor pl ha hetfon edzem a fekvotamaszt meg labemelest akkor lehet hozza sulyozni is igaz?

es kedden edzhetek ha nincs izomlazam?

2011. okt. 6. 15:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ne összevissza csináld. Szóval állíts fel egy edzéstervet előbb izomcsoportok szerint. Pl. Egyik nap mell + tricepsz, másik nap hát + bicepsz, harmadik nap lábazás + has, negyediken váll, ötödiken bicepsz + tricepsz + has. Aztán összeválogatsz ezekre a napokra izomcsoportnak megfelelően 2-3 súlyzós gyakorlatot, aztán hozzá a fegyencből olyan gyakorlatot ami elsősorban azt az izomcsoportot mozgatja meg. Én egy héten 5ször edzek, viszont ebből 3 nap kifejezetten csak súlyzós, kettő nap meg csak fegyences, úgy hogy hétfő súlyzós, kedd fegyenc, szerda súlyzós, csütörtök pihi, péntek fegyenc, szombat súlyzós vasárnap pihi. Nekem ez egész jól bevált.
2011. okt. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fegyencedzésnek pont az a lényege, hogy nem olyan gyakorlatokat tartalmaz, amit az izmok izolálásával tudsz elvégezni. Pl: fekvőtámasz későbbi lépéseiben a tricepsz mellett keményen dolgozik a váll, lepke és még a has is részt vesz. Ha nagyon hiperszuper edzéstervet és izomzatbeli fejlődés a célod, akkor a kettőt szerintem nem lehet összeegyeztetni. Egyébként megoldható. Neked kell eldönteni, hogy az izmosodás vagy az erősödés a célod, és aszerint csinálni meg az edzésterved.
2011. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mr.Super TNT ***** válasza:

Én a a fegyencedzést csinálom kettlebellel és így elég hatékony.

Te ,hogy csinálod jelenleg a calisthenics edzésedet?


A könyv maga jó a gyakorlatok is jók és azoknak a sorrendje ,de vannak hiányosságok azért benne amik pl. az edzés tematikát érintik.


Én pl. a következő módon edzek:


az első lépésről kezdtem én is ,de én úgy csinálom ,hogy az első hármat megcsinálom és amikor mind a hármat megtudom csinálni tökéletesen és szabályosan akkor az első lépést elhagyom és a másodiktól kezdve a negyedikig csinálom. Van még egy dolog ami ehhez nekem be van építve ez pedig a rakj erőt a bankba elv szerint működik : elkezdem csinálni a második lépést ,de nem tudom megcsinálni a negyedik lépést teljes ismétlésszámmal akkor abbahagyom a negyediket visszalépek és a harmadikból csinálok meg még annyit amennyi jólesik vagy szükségesnek látom.Ezt a rendszert a korlátozott idő miatt kellett kidolgozni ,mert gondolj bele ha bele akarod gyúrni 1 vagy másfél órába az edzést arra nem találsz módszert a könyvben igaz vannak benne edzéstervek ,de azok se részletesek és a könyv végén a súlyzós kombinációk is le vannak írva. Heti három nap önsúlyos edzés és 3 futónap van beiktatva. A kettlebel beépítését nem tudom részletezni ,mert egy kicsit bonyolultabb ,mert függ az edzőtársamtól aki pedig a kettlebel irányba dolgozik inkább. A lényeg ,hogy én nagyobb arányba önsúlyozok és kisebbe kebelezek míg az edzőtársam fordítva csinálja.

Az én esetembe olyan területre készülök ami speciális és funkcionális erőt követel meg ezért nekem ezért ilyen az edzéstervem .


Az következőkben áttérek a heti 4 napos edzéstervre és egy nap 2 edzést csinálok ,de úgy ,hogy egy gyakorlat egy edzés így 1 órát tudok rászánni egy gyakorlatra és sokkal hatékonyabb.


Természetesen én már a fegyencedzés könyv előtt is foglalkoztam önsúlyos gyakorlatokkal és amikor már 5 hónappal ezelőtt megvettem a könyvet már javában csináltam ilyen gyakorlatokat ,de mégis az elsőről kezdtem ,mert vannak ,voltak az erőmben szóközök. A könyv előtt például a rekord ,húzódzkodás számom egyszerre 26 db volt mégis voltak olyan lépések már az első 5 lépésben amik nehezebben mentek és ez azt jelenti ,hiányosságom volt azon a területen.

Hogy hol álok?

A fekvőnél már a hatodik lépést csinálom.


Térdsérülés miatt a rehabilitáció céljából a guggolásnál hiába csinálom meg az 5 lépést mégis az első hármat erőltetem amíg rendbe nem jön a térdem (ráadásul a ketlebell és a futás is nagyon megedzi ezt a területet)


Húzódzkodásnál már az ötödiket próbálgatom ,de azért még vissza kell lépnem mindig a negyedik lépésre.


Lábemelésnél az 5iket csinálom ,de van amikor csak a negyedikig csinálom az elsőtől itt úgy látom célszerű elidőznöm hiába tudom megcsinálni a 7-8cadik lépést vagy a mester lépés középhaladó részét vannak szóközeim ezen a területen és ezért még nagyon sokáig el fogok időzni vele.


Híd itt a harmadikig csinálom , itt is nagy sokat elfogok tölteni ,de már az első kettő tökéletesen megy.


A kézenállásos fekvőt egyenlőre nem kezdtem el várok amíg a a többi gyakorlatba elérem a megfelelő szintet ez azt jelenti ,hogy húzódzkodás és a fekvő 6 lépése tökéletesen megy és a hídnál is elértem az 5-dik lépést.

2011. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mr.Super TNT ***** válasza:

+ még a küzdősportok terület is ide jön nekem ,de mivel nincs pénzem edzésre ezért ez szünetel ,de beépítettem zsákolást és hasonló finomságokat az edzésembe így változatos az edzés.


Megjegyzem ez a könyv a 6x10 lépéssel 60-an gyakorlatot jelent én ehez még tudok kb. 30 gyakorlatot és egyévbb önsúlyos edzés módszereket mint például a Tabata tréning stb . Ezeket a dolgokat ,hagyom és az a leírt edzéstervet követem és nem csinálok mindent összevissza . Az alapelv az és ez neked szól igazán kedves kérdező ,hogy érdemes több lábon állni ,de inkább az egyszerűsítés legyen a lényeg ahogy bokszedzőm mondta mindig csinálj inkább egy valamit ,de azt jól ,mint egyszerre többet ,de szarul.

nekem a fegyencedzés az alap a főedzés és a kettlebel a kiegészítés és ennél több nem kell nekem az arányok pedig 75/25%-ban oszlanak meg. Tehát törekedj arra ,hogy egyet csinálj teljes odalássad és ha változatosság kell vagy kiegészítés akkor egyet pedig kiegészítő jelleggel csak.

2011. nov. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!