Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez mi pontosan? (Kérdésed túl...

Ez mi pontosan? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
tesiből a részleges felmentés? :$ hogy lehet ilyet kapni?
2011. okt. 5. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem _tudom_, de józan paraszti ésszel azt gondolnám, h bizonyos típusú mozgásformák alól ad felmentést (rossz térdnél - futás meg hasonlók).

Ha alibizni próbálsz, ne tedd - és erősen gyanítom, h ez a helyzet, mert ha rossz lenne "valamid", akkor arról szólt volna Neked doki vagy sportorvos, így tudnál erről a lehetőségről.

2011. okt. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem egészégügyi probléma, hanem, szemüveges vagyok és nélküle nem látok és szédülök és egy idő után minden össze mosódik, főleg ha fáradt a szemem, de ha pl labdajátékokról van szó nem vehetem fel, mert ha lerúgják a fejemről fizethetnek, meg ugrálni se tudok benne, mert pl ha elesek és lerepül rólam :S nem alibit akarok elég nagy átok ez rajtam
2011. okt. 5. 19:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát... Akkor jogos lehet, valóban.

De ehhez kell felmentés? Nem lehet simán megdumálni a tesitanárral, h nem leszel focikapus?

Vagy akár beszerezhetsz ilyen rögzítőpántot (vagy hogy hívják) szemüveghez - nem egy szemüveges sportol.

Vagy c) kontaktlencse.


Amúgy ha felmentés kell, erről szerintem a körzetis szemészorvos adhat igazolást, annak alapján meg talán vagy a körzeti dokid vagy az iskolaorvos ad felmentést. (Én náluk próbálkoznék.)

2011. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válazt, sajna a szeme nem olyan beálítású, hogy lehssen kontaktlencsém, vagyis ha lehetne akkor is nem az a kézenfekvő amit akármelyik ilyen boltban lehet kapni, hanem külön rendelni kell drága pénzekért

a tesi tanár az biztos nem vevő az ilyenekre:S

2011. okt. 5. 20:04
 5/7 A kérdező kommentje:
amúgy nem foci hanem kézi vagy röpi :S
2011. okt. 5. 20:08
 6/7 anonim válasza:
Ne hülyéskedj, én 6 éve kosarazom és végig szemüvegben! Ez nem egy olyan indok, amire egy orvos részleges felmentést adna - egyszerűen figyelj oda, mit csinálsz, védd az arcodat (alapvető reflex amúgy is). Ha valami nagyon drága kereted van, csináltathatsz egy nagyon olcsót is amit pont ilyen alkalmakra használsz, nekem régebben volt, de igazából sosem történt semmi komoly. Részleges felmentést komoly indokkal lehet szerezni, súlyosabb (általában gerinc)problémákkal, amennyiben a testnevelésórák 25-50% számodra "limitált képességeiden felül lévőt" kívánnak.
2014. febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lehet venjo sportszemüveget. Nekem bevÁllt
2014. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!