Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tej? Valahol olvastam hogy a...

Lee12 kérdése:

Tej? Valahol olvastam hogy a tej nem is egészséges annyira?

Figyelt kérdés
ez így van? én edzés után megszoktam inni egy pohárral
2011. okt. 8. 00:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs így, Mo-n sokan laktóz érzékenyek, nekik nem előnyös, de ha nem vagy az egész biztos, h nem a tejtől fogod feldobni a patkót! Enny erővel a víz sem egészséges tele van vegyszerrel. Ne olvass annyit, néha árt :)
2011. okt. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A laktozerzekenyseg mellett van oylan is, aki nem jol emeszti a tejet. Ezt mindneki erzi sajat magan, ha odafigyel, én mind a 10 ujjamat megnyalom a tej és tejtermekek utan, azt emesztem a legkonnyebben, ugyhogy engem 7 loval sem tudnak elvonszolni a tejtermekektol, akarmiylen logikaval is tamasztjak ala.:)
2011. okt. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 greeen ***** válasza:

nagyon is jól olvasta a kérdező!És rohadtul nincs igazad!A Laktózérzékenység csak egy dolog!


Többek között idézem a body.builder.hu cikkéből


"A tej egy állat tejéből készül, nem alkalmas ember táplálására!


Az ember csecsemőkorban iszik tejet, amikor nincsenek fogai és emésztő rendszere nem képes még szilárd táplálékot feldogozni. Ekkor olyan enzimek működnek amelyek az emberi anyatejet fel tudják dolgozni. Később ezen enzimek működése megszűnik, ez okozza pl. sokaknál a laktóz érzékenységet, a hasmenést, amit a tej vált ki.


Tej a csecsemők tápláléka, nem a felnőtt embereké!


Népegészségügyi okból a tejet régóta kívánatosnak tartják, ugyanis élemiszerhiány idején ez volt az egyetlen könnyen és olcsón elérhető vitamin és ásványi anyag forrás.


Ma azonban a minőség romlása (műtrágyázás, környezetszennyezés okán) és az ipari feldolgozás a tej minőségét teljesen lerontotta, bár még eredeti állapotában sem igen lenne alkamas. Ezt persze nem fogja reklámozni a tejipar és manapság is sokaknak jobb tápanyagforrás, mint a semmi!


Ma a tej egy tejporból visszahigított ital, amely egy állat tejéből készül, annak emésztőrendszeréhez méretezve, tele az ember számára nem kívánatos allergénekkel és felnőtt ember számára alkalmatlan összetétellel."

2011. okt. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 greeen ***** válasza:
szóval amit hozzáfűznék,úgy hogy én iszom tejet,de tudom jól semmi köze az élet ,erő,egészséghez:)
2011. okt. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem iszom tejet, a gyomrom nem is bírja, és nem is egészséges.

A tehéntej a bocinak való.

Ha mindenáron tejet akarsz inni, igyál kecske tejet, az egy fokkal jobb.

2011. okt. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én kostoltam a kecsketejet, szerintem rettenetes!!! Budos, savanyu! Nem is hasonlit az eeeedes tehentejre!:) Nyamm!:)

Valami nagyon santit evvel a tej-elmélettel...Mivel a gyumolcscukrokat nem tudom emeszteni, gyogyszertarban szoktam venni laktozt edesitesre, csak az nagyon draga.:(

Én a tejtermeken kivul még zoldseget és csirket, halat tudok emeszteni, mast nem. Ha a tejtermeket ki kene hagynom, az altalam fogyasztani tudott elelmiszerek 70%-arol kene lemondanom....:S

35N

2011. okt. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én most tervezem, hogy teljesen lemondok róla. Én amúgy meg szoktam inni egy literrel is, néha többet is.
2011. okt. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fromjezus ***** válasza:

Ez csak fel van fújva! Nem egészséges a tej de egy agyon vegyszerezett zöldség amit elfelejtesz megmosni ugyanúgy káros. Sőt ha belvárosba élsz akkor a sok szmogtól a tüdőd szinte haldoklik..

1-2 pohár tejtől nem fog megölni! Valaki érzékeny rá az ne igya...

2011. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TheGod válasza:
Üdv. Lassan ott tartunk, hogy a nagyüzemi termelés folytán semmi nem egészséges....a csirke szteroidos, a tej vegyszerezett, a zöldség műtrágyázott, a levegő piszkos, a ruházatunk allergén anyagot tartalmaz és mindenhol ronda gombák és baktériumok vannak, amelyek csak ránk leskelődnek! Szerintem is az egész fel van fújva, és tömegpánikot akarnak okozni. Szerintem nem mindenkinek egészséges a tej, úgy mint mindenki másra lehet allergiás. Egyéne- szervezete válogatja szerintem, hogy ki mire allergiás!
2011. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!