Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kalória, fehérje, szénhidrát,...

Kalória, fehérje, szénhidrát, tömegnővelő program. Segítenél?

Figyelt kérdés

15éves fiú vagyok. 55kg vagyok.


Mennyi fehérjét és szénhidrátot kellene meg egyek hogy ellne hízzak, de azért az izomzatom nöljön.

Tömeget akarok növelni. Az edzéstervem:


Hétfő: váll, hát has

Szerda: mell, kar, has

Péntek: láb, has

Szombaton:- ha valamit nem csináltam meg rendesen.


Ha tudnátok jobb edzéstervet kérlek szóljatok :)


2011. okt. 12. 14:50
 1/5 De Puta Madre ***** válasza:
Magadnak kell beállítani, nincs olyan mérték, ami mindenkinek jó lenne. KB 2g fehérje, és 4-5g szénhidrát kell testsúlykilónként.
2011. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dirtboy ***** válasza:

jól írta az első.

a protein az mehet 2g.

a ch-t kezd 5 ről mert még nagyon gyors az anyagcseréd,utána amit tapasztalsz ahhoz mérten állítsd a menyiségét de lehet hogy az 5 pont jó lesz.


kezdőknek kb.3 hónap egész testes edzés kellene heti max.3szor és csak utána az osztott.


szombat, lehetőleg ne forduljon elő ilyen hogy valamit nem csinálsz meg rendesen

az edzésterv így akár működhet is,de majd úgyis kitapasztalod,bár jobb lenne szerintem a 4 napos edzésterv de így is maradhat.

2011. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én úgy tudom, az edzéstervet illetően, hogy egy nap egy izomcsoportot érdemes megmozgatni, de azt rendesen, nem pedig 3 at. vagy legalább egy testájékon.

Ha rendesen megedzel egy tesstájat, mondjuk láb, akkor másnap jöhet a kar.. olyat hallottam már, hogy láb, és bicepsz egy napon, de olyat hogy 3 izomcsoporttot is, olyat nem.. persze lehet én vagyok még kezdő.

2011. okt. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dirtboy ***** válasza:

ma 15:17


igen van aki csak 1izmot edz,én is voltam így vele hogy külön napon ment a bicepsz,tricepsz,váll,hát,mell,és a láb viszont ezzel az a baj hogy ha ezt össze adod akkor az már 6 edzésnap,a kérdező pedig hasazni is szeretne ami pedig hozzáadva más heti 7 edzés lenne ami nem működik.


vannak izomcsoportok amiket jobb egyedül edzeni ilyen a hát és a comb.

a többi mehet egy másik izmommal együtt nyugodtan.

2011. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az edzés tervet változtattam.

Heti három alkalommal megyek.

Hétfő: mell,kar

Szerda: Láb és has

Péntek: hát,váll

Így minden izmot megmozgatok és van idő a izmok regenerálódására is. Valamit köszönöm a fehérje és szénhidrát tanácsokat :)

2011. okt. 13. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!