Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy álljak neki a futásnak?

Hogy álljak neki a futásnak?

Figyelt kérdés
Ha elkezdek futni, 3-400 méter után alig kapok levegőt, pedig próbálom jól venni. Az egyik ismerősöm, aki félmaratont szokott futni, azt mondta, hogy vagy úgy kell nekiállni, hogy mondjuk futok 100métert, utána 100m séta majd megint futás. VAgy úgy, hogy ha 200méter esik jól akkor annyit pár napig, aztán ha már bírom a 300at, akkor annyi, és fokozatosan felfele. Szerintetek hogy lenne érdemes? Mire figyeljek?
2011. okt. 16. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Én először azt kérdezem, hogy biztosan nem tudsz tovább lassítani a folyamatos futásban, hogy többet bírj, mint 3-400 m? Ha nem, akkor a 100 méter futás - 100 méter séta rendben, később pedig térj át folyamatos futásra.


Amúgy mennyi idős vagy, és sportoltál-e valaha?

2011. okt. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyébként én mikor hónapokig nem futok, majd újra, akkor szintén nehezen veszem a levegőt(bár le tudok akkor is futni sokat, csak szar érzés), kell 2-3 edzés alkalom, míg a légzésem rendbejön (természetesen más téren sokkal több kell a formába rendüléshez, ez csak a légzés).


Amúgy mi nálad a helyes légzés? Mert sokan beleesnek abba hibába, hogy tévesen csak az orrukon veszik(nyilván nehezebb, mert az szűkebb, mint ha szádon+orrodon teszed egyszerre).

2011. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gyöke válasza:
Ha ennyire nem birod a futast, vagy meg nincs kondid hozza elejinte en ajanlom a gyors setat futopadon! Par ilyen alkalom utan megindul a labad es rateszt a futasra! Viszont ha ilyen problemaid vannak lehet, hogy nem artana egy orvosi vizsgalat sem! 100 meter utan lefulladni azt akarhogyan nezzuk is szerintem nem normalis dolog!
2011. okt. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

17 vagyok, és régen kézilabdáztam, mikor szintén elkezdtem fulladni már negyed óra után. Ekkor derült ki, hogy szív problémám van, ez az oka. Akkor azt mondták, hogyha nem akarok műtétet, akkor minden fizikai terhelést vissza kell fogni. Azóta sokat javultak az eredményeim, és azt mondta a főorvos úr, hogy meg lehetne próbálni sportolni. A futást ajánlotta, mert elvileg az erősíti a szívet. Ezért gondoltam erre. Azért 100méter után még nem dulladok ki, de 1 km-t nem tudok lefutni, mert úgy érzem, kiesik a tüdőm :/

Valami jó ötlet még?

2011. okt. 17. 07:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem csináld a 100 km futás, 100 km gyaloglás kombót, majd idővel menni fog a folyamatos futás is. De persze közben gondolom lát rendszeresen orvos, szóval azzal nem lesz gond.
2011. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, 100 m akart lenni, nem km :-)
2011. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!