Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy 15-16 éves lánynak milyen...

Egy 15-16 éves lánynak milyen önvédelmi sportot érdemes választani?

Figyelt kérdés

pl. utcai támadások ellen...

nem tudom ki hogy van vele, de nekem hiányzik a biztonságérzet..


2009. máj. 4. 11:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

Az AIKIDO-t tudom ajánlani. Én is azt tanulom háromnegyed éve, és most lesz az első vizsgám :)

Ennek egyetlen hártánya van: ez kizárólag önvédelem, támadás nincs benne, de cserébe szinte minden fajta harc stílus ellen tudsz védekezeni.

Nekem bejött, mert rengeteg mindent megtanultam.

2009. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Az aikido nagyrészt csak varázslás. Az ott tanult technikák nagy része semmit sem ér. Akinek tetszik a mozgásforma az tanulja, de tény, hogy nem tudod megvédeni magad, ha aikido-t tanulsz. A krav maga már jobb választás, de legjobb, ha elmenekülsz, ha úgy van. Amit a krav maga-ban szintén tanítanak.
2009. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Már boccs, de az aikido nem varázslás, és igenis megtud védeni az utcán. Az aikido nemcsak arra épül, hogy könnyed mozgás meg ilyenek, hanem arra is, hogy az adott szitunak megfelelően tudod alkalmazni. Az aikido egy érzés, itt nincs betanulandó sablon, nem arra megy rá hogy péppé verd az ellenfelet. Az a lényege, hogy megtudd védeni magad, és másokat, de a támadót nem nyírod ki, hanem max eltöröd a karját. Rengeteg szitura tanulunk fogásokat. Itt nem számít az erő. Egy 120 kilós izom tornyot a padlóra lehet úgy küldeni, hogy onnan nem fog egyhamar felkelni ( van benne tapasztalatom, a vasút állomáson egy cigány gyerek neki állt kötekedni minden ok nélkül, és a végén már akart volna ököllel ütni, de egy mozdulattal a betonra küldtem, és mentem tovább mintha mise történt volna, szerencsére a gyereknek volt annyi esze, hogy nem jött utánam, mert akkor már eltörtem volna a karját. Amit még tudni kell róla: 2szer izmosabb meg erősebb volt nálam, és még csak háromnegyed éve csinálom!) Jah meg akkor is tudod alkalmazni, ha bottal vagy késsel akarnak megtámadni, és te csak a két kezeddel vagy.
2009. máj. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Amit ki hagytam: az URA, ennek az a lényege, hogy ha több támadó van, akkor az egyiket elkapod, és megprögeted, és bele dobod a tömegbe.

Steven Seagal is aikidot használ a filmjeiben. Csak az a poén, hogy ő a való életben is tud aikidozni.

2009. máj. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Nálam sokkal okosabb emberek mondták, hogy az aikido-ban alkalmazott technikák nagy része varázslás és az eddig látott összes videó is ezt bizonyítja.

Nagyon kevés hatásos technika van benne.

Steven Segal tényleg ismeri az aikido-t is, de az csak film. A másik meg, hogy ő kb. 2m magas meg nem tudom hány kg, de biztos 100kg felett.

Ha egy 120 kg-os embert a betonra vágsz. Nehogymár ne törjön el semmije. Te ezt elhiszed, amit hazudsz?

2009. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
Hát szerintem olyat válassz ami neked is tetszik,legyen az bármilyen küzdősport,én ajánlom a Kick-Boxot. Ez nem is túl nehéz, támadni és védekezni is tudsz vele, de mindenképpen olyat válassz ami tetszik neked és fontos hogy tudd a saját korlátaidat, mert az ilyen edzések azért elég kemények.Amugy igazábol tökmind1 milyen küzdősportot választassz, egy nálad 3x akkora embert valószínüleg nem fogsz tudni szétkapni...amugy ettöl függetlenül mindenképpen hasznos, énis csinálom :) 15/L
2009. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

De ha csak önvédelmet szeretnél akkor kötelező mindenképp a sport?Aminap volt az RTl reggeliben bemutató,hogy tudod megvédeni magad,szerintem inkább csak simán önvédelmi képzésnek nézz utánna,mert mondjuk tutira nem leszel annyira erős mint egy mondjuuk 80kg-os támad aztán mit kezdesz vele?Semmit,lerúgni majd nem tudod,leszedni sem a kezét.

Amúgy ilyen fogások,hogy aha pl.tol a kocsiba,akkor felnyomot a könyökét és középre rúgsz,vagy ha fojtogat akkor megfogod a kezét és az egész testeddel előre hátra mozogsz,úgy szeded le(ismát tökön rúgás),aztán ha a hajad kapja el,megfogod a kezét ahol a hajad fogja és kicsvarodzs úgy hogy megtudd rúgni,és én is tanultam egyet,hogya ha megfogja a csuklód akkor a másik kezeddel odanyúlsz és a hüvelykujjánál megragadod és elkezded lefeszíteni a csuklódról a kezét aztán a földön köt ki,te pedig belerúghatsz.

Én inkább ezt ajánlom,mint a sportot...

Mondjuk énmár gázsprayt és riasztó pisztolyt vagy mit is használhatnék.Gondoltam rá,hogy beszerzem 12ezer,de megéri és engedély sem kell hozzá.Szerintem neked még nem lehet,szóval marad az önvédelem...

2009. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%

Kick Box( remélem jól írtam, mert ha nem jajj nekem :) 3 napig kapom az okoskodást :) ).

szerintem az nagyon jó.

2009. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

14:33, vegyél részt próbaképen egy 2 órás aikidó edzésen, és akkor majd meglátod h mennyire "varázslás".

kb 90-100 éves az egész aikidó, O Sensei találka ki, egy olyan harcművészetet, ami képes minden harc stílus ellen védeni.

2009. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Na hát kedves aikidos emberke.Megnézném, hogy ha egy birkózó

bemegy neked lábra, akkor te hogyan véded ki.Sehogy, elárulom neked.Ha egy 100 kg-os boxoló orrba akar verni, orrba is fog.Nem tudod kivédeni.

Persze hibás az összehasonlítás, mert küzdősportokat hoztam, de azt te csak hiszed hogy jó az utcán.

Egyébként meg menj le egy Zen-Bu Kan Kempo edzésre, vagy egy birkózó edzésre.A füleden fogod venni a levegőt.

Azért tudom, mert én is hasonló helyzetet éltem meg.Jártam Ju-Jitsura, hadonászás, volt olyan edzés, hogy meg sem izzadtam!!!Heti kétszer edzettünk, azt hittem én vagyok a nagy király, lementem Kempo edzésre, gondoltam most majd megmutatom.Mindenki szanaszét vert, majd összeestem, annyira fárasztó volt.

2009. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!