Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy 15-16 éves lánynak milyen...

Egy 15-16 éves lánynak milyen önvédelmi sportot érdemes választani?

Figyelt kérdés

pl. utcai támadások ellen...

nem tudom ki hogy van vele, de nekem hiányzik a biztonságérzet..


2009. máj. 4. 11:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

14.33-as vok.

Láthatod aikidos emberünk, hogy az előző válaszadó tapasztalatai is azt bizonyítják, amit én is írtam. Emellett, ahogy már mondtam számtalan nálam sokkal jobban hozzáértő is ezt mondta. 1-2 hatásos technikán kívül az egész varázslás.

A legveszélyesebb magunkra nézve, ha olyan stílusban hiszünk, ami nem működik. Azt hiszed, hogy tudsz, de szarrá vernek.

A kérdésre válaszolva pedig rengeteg működő stílus is van. Pl.: box, kick box, thai box, BJJ (brasilian jiu jiutsu), birkózás, judo

Találd meg a neked legjobban tetsző mozgásformát, de kerüld el a balhét.:)

2009. máj. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%

Boccs, de az nem tűnt fel, hogy szegény lány csak arra kíváncsi, hogy ki milyet ajánl? Nem pedig arra, hogy hogyan tudod lehúzni a másik harcművészetét amit tanul?

Te meg mindig ezzel a "varázslás" szituval tudsz feljönni, találj már ki vmi mást is. Meg ha nem is működne, akkor miért lett kitalálva??? Meghát ha nem jártam volna aikido edzésre, akkor lehet h amikor ( az előző kommentemben is írtam) a 2szer nagyobb izom tömegileg cigány csávó rám akart támadni ( megis tette de rosszul járt) , és ha nem tudom hogy hogyan védekezek, valószínüleg kórházban lennék, vagy ami még rosszabb, a temetőben.

Szal azért mert én ezt tanulom, és nálam bevált, nem kell egyből lehúzni a szenny alá, hogy csak az a jó amit te tudsz.

Valahogy látszik, hogy te nem érted a harcművészet lényegét. A Nagy Fehér ( mi csak Rudi bának hívjuk, mivel Rudolf a neve) tartott edzést, és akkor elmondta nagy általánosságban, hogy mi a harcművészetek lényege. Ha ezt nem tudod felfogni, akkor nemfogsz egyik harcművészettel sem; semmire se menni!

Én már részemről lezártnak tekintem ezt a kérdést, a kérdezőnek meg még annyit, hogy remélem sikerül olyat találnia amiben tökéletesen megtalálja a helyét.

Neked meg végszóként: azt gondolsz amit akarsz, de ami gondolatod elhagyja a szádat, arra nagyon figyelj oda.

2009. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%

"Boccs, de az nem tűnt fel, hogy szegény lány csak arra kíváncsi, hogy ki milyet ajánl?"

Ezért is írtam, hogy a legveszélyesebb önmagunkra nézve, ha olyan stílusban hiszünk, ami nem működik.

Leírtam néhány hatékony stílust. Az meg megintcsak óriási tévedés, hogy olyan stílus is van, ahol az erő nem számít. Van olyan, hogy egy kisebb gyengébb ember elver egy nála sokkal nagyobbat és erősebbet, de ha mind2en topon vannak technikailag, akkor ez szinte kizárt.

A kérdező nyugodtan tanulhat aikidot is, de ne számítson arra, hogy azokat a technikákat élőben is hatásosan alkalmazni tudja. Ahogy már többször is mondtam, ezt nem én, hanem tőlem sokkal jobban hozzáértő személyek mondták.

2009. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

"Meg ha nem is működne, akkor miért lett kitalálva?"

pl. azért, hogy a kitalálójuk jól megszedje magát sokszor olyan hülyeségekkel, amit még ő is elhisz.

http://www.youtube.com/watch?v=bxb0PCBV0vk&feature=PlayList&..

Itt is így járt a mester. Amíg meg nem ütötték még azt hitte, hogy itt is olyan valótlan támadások ellen kell majd védekeznie, amelyeket edzésen csinálnak és csak nézett, hogy itt tényleg megütik és bizony fáj is.


Egy másik videó egy másik szemfényvesztő stílussal kapcsolatban (wing tsun kung fu):

http://www.youtube.com/watch?v=Z1Yt9SB3Bmo

Rengetegen űzik ezt is, de ahogy látható fél percig nem állja meg a helyét egy judoban és birkózásban jártas emberrel szemben. Egy-két hatásos technikán kívül itt sincs csak szemfényvesztés úgy, ahogy az aikidonál, mert ugye ott is van egy-két technika ami működik a több száz szemfényvesztő technika mellett.

2009. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
55%
SZIA, nem akarlak elkeseriteni, de én a futást ajánlom, valamint a helyzetek elkerülését. Bármilyen önvédelmi sportot űző leány addig sikeres, ameddig össze nem találkozik az utcán egy agressziv férfival, vagy egy olyannal aki megivott 2 sört.
2009. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%

Ha sportot akarsz akkor Krav Maga.

Ez direkt arra való, van benne tapasztalatom nekem hihetsz :) Sokat kipróbáltam de ez bizonyult leghasznosabbnak. Ha nem akarsz veszödni sportokkal akkor elég a futást gyakorolni, a gyors tökönrúgást, és beszerezni egy bors-gázsprayt (szabadon viselhető bárki számára) kb. 2 ezer forint. Ha kérdésed van írj emailt sok sikert :)

2009. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 05-06 20:07-->>:

Az első videón amit belinkeltél: NEM AIKIDOS MESTER LÁTHATÓ, mert: az aikidóban NINCS PIROS ÖV, MIVEL AZ A VÉRT JELKÉPEZI, NINCS TELJES FEKETE RUHA, HANEM FEHÉR FELSŐ RÉSZ ÉS FEKETE BŐ NADRÁG, AMI MAJDNEM ÚGY NÉZ KI MINT EGY SZOKNYA. Meg rengeteg mindere mondják hogy az aikidó , pedig teljesen más harc stílus.

Bővebb infó:

[link]

2009. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Én is Aikidozni akartam, de akkor találtam rá a Krav Magára. Azt ajánlom, sokkal logikusabb, mint az Aikido, és szerintem az Aikoban egy csomó fogást meg se tudsz csinálni egy sokkal nehezebb emberen.


Tehát: KM!

2009. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

MIVEL TE LÁNY VAGY AZT MONDOM HOGY VÁLASZD A KARATÉT

GOJU RYU KYOKUSHIN KARATE SHITO RYU KARATE SHOTOKAN KARATE WADO-RYU KARATE

MIVEL LÁNY VAGY JUDÓ JI JUTSU AIKIDO TAKE WANDO KICK BOX DEFENDO

DE TE VÁLASZTASZ TŐLED FÜGG HOGY MIRE JÁRSZ

HÜLYESÉG AMIT MONDANAK HOGY AZ AIKODO SEMMIT SE ÉR

DE MINDEN ÖNVÉDELMI SPORT SOKAT ÉR

EZ CSAK ATTÓL FÜGG HOGY SZÍVBŐL CSINÁLD

2010. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!