Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol lehet Magyarországon...

Hol lehet Magyarországon Taurus 44 Magnumot venni?

Figyelt kérdés
és mennyi az ára a hivatalos oldalon 722 dolcsi (amcsi oldal)
2011. okt. 24. 17:33
1 2 3 4 5
 1/43 dirtboy ***** válasza:
100%

fegyver boltban nincs belőle,vagy rendelni sem lehet?

nem éppen kis fegyvert néztél ki az biztos.

2011. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
tudom de álmodni is csak nagyban érdemes egy kaliber cikk szent nem valami drága de nagyon erős és nagyon jól néz ki
2011. okt. 24. 17:58
 3/43 dirtboy ***** válasza:
100%

papírjaid egyébként megvannak hozzá?

csak érdeklődöm

2011. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

nincsenek nem vagyok 18 de szülinapomra kapok egy rakás lóvét (18. szülinap) és akkor leteszem a fegyvertartásit és veszek egy ilyen pisztolyt

a fegyvertartási menetét megnéztem nem nagy dolog gondolom a sport klubos cucc is olyan ha elmész és eltalálod a céltáblát vagy legalábbis nem a melletted álló fejét adnak papírt hogy lehessen fegyvertartásid

2011. okt. 24. 18:11
 5/43 dirtboy ***** válasza:
100%

ki kell hogy ábrándítsalak,ez nem így működik sajnos

én beretta m92 akartam de olyan macerás az egész tartása egy fegyvernek hogy ajaj.

először is a fegyvertartásit nem letenni kell hanem igényelni.

előtte meg kell szerezni a fegyver jártasságit.

az éven a maroklőfegyverre 22ezer be került.

jaj szólj ha érdekel mert ha nem akkor nem írom le feleslegesen a menetét meg hogy mi hogy van.

2011. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
hogy ne érdekelne kb mondom elolvastam és az hogy igénylés vagy letétel az csak nyelvtanba számít különbségnek de mondom pénzem most elvileg lesz elég tehát...
2011. okt. 24. 18:22
 7/43 dirtboy ***** válasza:
100%

na szóval az úgy van hogy mindenek előtt kell fegyverjártassági vizsga.

ebből van két lehetőség.

1,maroklőfegyver

2.marok és sörétes és golyós vadászlőfegyver /puskák/

a marok volt 22ropi

a puskás pedig 28ropi

ahhoz hogy ezt letted kapsz majd időpontot és egy címet ahová el kell majd menned és ott lesz egy kis oktatás pár óra és utána vizsgázás.

ez így reggeltől kb. délután 5ig tart minimum.

a vizsgázás menete:

1,írásbeli vizsga maroknál 15kérdés kapsz,2 hibázhatsz belőle

puskások 20 vagy 25 kérdést kapnak ők azt hiszem 3-at hibázhatnak.


ezután kijavítják kb.másfél óra várakozás

akiknek nem sikerült ők mehetnek haza a többieknek következik a lövés a lőtéren.

kis sport lövő fegyverrel kell lőni céltáblára,kettőt lőhetsz.

ha ezen átmentél jön a szóbeli vizsga.

az már egyszerű,a legnehezebb az írásbeli mert ott szinte szórul szóra kell tudni mindent.

ha megvan mind akkor megvan a fegyver jártassági vizsgád.


ezzel igényelhetsz fegyver tartásit.

viszont annak komoly feltételei vannak hogy adjanak.

-munka végzésre

-önvédelem

-sportlövészet stb. ezek a lényegi feltételek ezt elemzem most.


-munka végzés: bizonyítanod kell hogy olyan munkát végzel aminél szükséged van fegyverre és ezt ha meg is kapod nem hordhatod magaddal csak amunka végzés területén lehet nálad és munka végeztével a munkahelyeden kell hagynod jól elzárva /elzárásnak is komoly feltételi vannak/


-önvédelem: bizonyítanod kell hogy komoly életveszélyben vagy és nincs más mód a védelemnek mint a fegyver.

/ennél mondta az oktató aki rendőr alezredes volt hogy ezt nem szokta megkapni senki mert mire kiderül hogy tényleg szüksége volt rá addigra már fekete zsákban vannak/


-sportlövészet:itt legalább 3évig igazolt tagja kell hogy legyél egy sportlövő klubnak érvényes versenyengedéllyel

kell rendelkezned és minimum minősített sportlövő,akinek az országos sportági szakszövetség által kiadott legalább A,illetve II.osztályú vagy annál magasabb minősítésed van.

ha ez a minősítés megvan akkor tarthatsz otthon fegyvert.

amíg nincs meg csak a lőtér területén tarthatod a fegyvert viszont az nem lehet magnum mert az nem sportlövésre alkalmas fegyver.


lépjünk tovább,ha megvan a fegyvertartási még mindig nem viheted magaddal.

ahhoz hogy magaddal vidd kell fegyver viselési engedély annak szintén vannak feltételei.

otthoni tárolás szintén macerás mert megvan adva hogy hogy kell és miben tárolni amit aztán majd ellenőrizni is fognak.

ja és fegyvertartásit ha megkapod az 5évig szól,ha lejár az 5év akkor ahhoz hogy megtud hószabitani megint meg kell indokolnod megint.

ha a régi indokod már nem él akkor nem tudod meghosszabbítani és akinek van fegyvere köteles már nem tudom milyen időközönként sportlövészetbe elmenni lőni.

na ezért mondtam hogy macerás az egész és nem éri meg,ha meg használnád akkor meg meg is rángatnak érte ami miatt elég nagy bajba kerülhetsz.

szóval én azt mondom hogy jójó hogy izgik a fegyverek de inkább ne tarts mert csak a baj lesz vele.

ha van kérdés jöhet,ha tudom megválaszolom.

2011. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
várj ez mind szép és jó de a fegyverviselésit nem csak rendőrök meg katonák kapnak?
2011. okt. 24. 19:12
 9/43 dirtboy ***** válasza:
100%

biztonsági őrök is testőrök is akiknek olyan a munkájuk,de egy átlag civil ember nem fogja megkapni csak azért mert neki menő lenne ha fegyver lenne az oldalán.

ha ez így lenne minden második 18-25évesnek lenne fegyvere az oldalán.

ezért van hogy indokolni kell mindent és azt nem veszik félvállról a rendőrségen.

2011. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

még egy kérdés az írásbeli vizsga úgy van hogy mindent egy nap alatt? odamész leadják az órát vizsgázol lősz

vagy hazamehetsz tanulni meg bigyó


amúgy meg alapból le akartam tenni a vizsgát mert nem szeretem az illegális dolgokat de az a 3 év sportlövészet nagyon sok meg nem tudom milyen értékelés...


ja és még valami a két lövés céltáblába hogy is van hogy ha eltalálod kétszer jó ha nem akkor nem vagy hogy van?

2011. okt. 24. 19:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!