Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol lehet Magyarországon...

Hol lehet Magyarországon Taurus 44 Magnumot venni?

Figyelt kérdés
és mennyi az ára a hivatalos oldalon 722 dolcsi (amcsi oldal)
2011. okt. 24. 17:33
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
de ha van fegyóm otthon és a sportpálya nem otthon van nem rakhatom be dobozostul a kocsiba a lő pályán elő és bumm bumm ugyanez visszafelé csak otthon már nincs bumm bumm :D
2011. okt. 24. 19:25
 12/43 dirtboy ***** válasza:
100%

1 nap az oktatás és vizsga. kb.8-9felé kezdődik és úgy 5ig tart.

egyébként még jó hogy 1nap mert az ország minden részéről jöhetnek emberek,én is borsodból mentem.

majd kapsz könyvet és otthon tanulsz rá.


bizony hogy sok a 3év de ez is azét van hogy kizárják azokat akik csak poénból akarnak fegyvert.

majd mondja is az oktató hogy Magyarországon az a felfogás van hogy minél kevesebb lőfegyver legyen az emberek tulajdonában.

ezért is ilyen nehéz megszerezni.


a lövés miatt nem parázz nem kell kapkodni menni fog,egy kis kaliberű sportlövő fegyverrel zajlik majd.


az utolsó kérdésed,hát igen nem hurcolhatod magaddal,csak a pályán használhatod így nem is viheted haza.

a doboz az nem olyan hogy otthon berakod egy fadobozba és kész.

mondom hogy a tárolásnak is feltételei vannak.

fém zárható szekrény kell neki amit falhoz kell rögzíteni,külön kell tárolni a lőszert is egy másik részben.

ezt ellenőrizni is fogják majd.

2011. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

ja igen azt tudom hogy van ez a tárolásos de h otthon tudom tárolni nem tudom miért kéne otthagyni pláne hogy 722 dolcsi a 140-150k tehát nem olyan olcsó fegyver


és jó hogy poén de azzal meg mi baj van nem lősz agyon senkit csak pufogtatsz kicsit bár amilyen emberek vannak mostanában meg lehet érteni...


ha most elkezdem a sportlövészetet akkor 21 éves koromra vehetek fagyót ez nagyon nem vicces 3 év

tanulás oké lövés oké ellenőrzés oké de 3 év

2011. okt. 24. 19:52
 14/43 dirtboy ***** válasza:
100%

nem érted,nem vehetsz magnumot mert azzal nem lőhetsz lőtéren.amíg nincs meg a fegyvertartásid addig a magnum felejtős fegyver és sportlövő fegyvert kell venned mert másként nem lesz meg a minősítés.


/és jó hogy poén de azzal meg mi baj van nem lősz agyon senkit csak pufogtatsz kicsit/

látod ez a baj,mi az hogy pufogtatsz egy kicsit?

amit egyszer fellőnek az le is esik.

horizontálisan pedig nem lőhetsz csak úgy mert egy átlagos maroklőfegyvernek is az ölő távolsága 500m még a max. hatótávolsága 1500-2000m.

ha pufogtatni akarsz vegyél petárdát vagy gáz riasztó fegyvert.

az igazi éles tűzfegyverek nem játékok hogy pufogtasson vele az ember.

arról nem is beszélve hogy még ha nem is akarsz lelőni senkit de akkor is miért kéne ezt elhinni bármilyen hatóságnak is,csak azért mert te azt mondod.

azt bárki mondhatja.

ja azt kihagytam hogy pszichológiai vizsgálat van ha fegyvertartásit igényelsz.

2011. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
de a pufogtatást lő pályára értettem céltáblára
2011. okt. 24. 20:26
 16/43 A kérdező kommentje:

fúj de utálom a pszichológusokat

öntelt majmok és nincs is doktorijuk tehát senkik...

2011. okt. 24. 20:28
 17/43 A kérdező kommentje:

amúgy ezeket a sportfegyvereket bérelni nem lehet?

úgy is csak kidobnám ha megvan a magnum

2011. okt. 24. 20:30
 18/43 dirtboy ***** válasza:
100%

egyébként ott hagyhatnád nyugodtan,tök mindegy hogy milyen drága, ott biztonságban lenne nem kellene aggódni miatta.

rengeteg fegyver van egy lőtéren és rendesen el is vannak zárva plusz őrizve meg minden.

2011. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 dirtboy ***** válasza:
100%
de lehet bérelni persze,nem muszáj venni.
2011. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
lövészeti oktatás céljából ha ez az indok akkor valami lőfegyverre szabott engedély kell a lő pályától tehát talán ez megoldás lehet a "problámámra" nem?
2011. okt. 24. 20:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!