Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha olyan mozgást végzek mint...

Crv kérdése:

Ha olyan mozgást végzek mint az intenzív kifárasztó súlyzós edzés vagy kardiózás pl futás akkor amikor beáll a zsírégetés akkor a vérerekben is ég a zsír? Tehát hogy ezért is jó a mozgás a szív és érrendszeri betegségekre:

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 00:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

kortizol termelés mikor magasabb?

nem hosszú kis intenzítású edzésnél..?

2011. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
na hát ahoz én már nem értek :D meg nem is tudom mi az a kortizol..ezt már nemtudom :S
2011. okt. 25. 21:43
 13/18 anonim ***** válasza:

pics.ába.. refesheltem az oldalt..

olyasmit írtam, hogy a kortizol stresszhormon.. tökmindegy.

meg hogy megvannak az intervallum edzés hatékonyságát alátámasztó kutatások is, nem tudom van-e értelme a te véleményeddel ütköztetni ezt, mert mindkettő alátámasztott dolog.. és működnek is, aki edzeni akar meg csinálja amelyikhez kedve van. előbb sokkal hosszabban és jobban akartam írni, de F5-öt nyomtam..

2011. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
:D hát nem érdemes ezen rágódni igazából .a lényeg hogy sportolni kell és helyesen táplálkozni.összetett edzéstervet csinálni kardióval és az eredmény jön!
2011. okt. 25. 22:46
 15/18 anonim ***** válasza:

nem rágózom.

ezen kívül egyet értek.

2011. okt. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 csakegypali válasza:
Szia! a zsírégetés az edzés után következik be amikor elfogy a rövid távú energiaforrást biztosító glükóz ez aszem h kevesebb energiába kerül lebontani aztán mikor elfogyott a szervezet elkezdi felhasználni a zsírtartalékait:)
2012. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 TubiOne válasza:

Mindig ledöbbenek azon, hogy edzőtermek órarendjén mai napig létezik olyan, hogy zsírégető edzés (sőt, személyi edzők szolgáltatásai között is szerepel olyan, hogy zsírégetés. Biztosan én vagyok az alulképzett, de én senkiről nem tudok zsírt égetni, én kérek elnézést). Edzéssel csak "papíron" tudsz zsírt égetni. Ugyanis a szervezet arra van kitalálva, hogy gyorsan, és egyszerűen mobilizálható energiaraktárakhoz nyúljon sporttevékenység közben, pl a cukorhoz. Cukorból pedig a máj, és az izom is tárol bőségesen. Hiába a misztikus zsírégető pulzus célzóna, unalmas, több órás bohóckodás a taposógépen, ezzel csak egyet lehet elérni: miután a szervezet kifáradt, elhasználódott a cukor, szépen elkezdi bontani az izomszövetet. Zsírégetésre csak a megfelelő táplálkozással tudjuk rábírni a szervezetet. Negatív kalória egyensúllyal, de megfelelő mennyiségű protein bevitellel, hogy megelőzzük, hogy a testünk saját magát zabálja fel. A megfelelő intenzitású edzés (súlyzós, vagy intervall), az anyagcsere gyorsítása által éri el "zsírpucolást"


Remélem tudtam segíteni a szakmában elég elismertnek számítok és 10 év tapasztalat beszélt belőlem.

2016. júl. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
wwoww
2018. márc. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!