Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha így kondizok az jó?

Ha így kondizok az jó?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok

Barátommal úgy szoktuk hogy hétfő szerda péntek és minden nap kar illetve mell izmokra toljuk, emelett fehérjeport szedünk. Ez így hatásos? (otthon a láb)


2011. okt. 26. 20:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nem. Az izmok nem az edzéstől fejlődnek. Az izmok edzés közben szakadoznak, az izomrostok elszakadnak, és a következő pár napban (regenerációs időszak) az izomszövetek megújulnak, már több lesz belőlük mint amennyi eredetileg volt, ezért izomnövekedés lesz az eredmény. Heti 2x dolgozz ugyanarra az izomcsoportra, ha ennyire akarod, de a két nap között legyen minimum 3-4 teljes nap, különben nem fog az izom a megfelelő módon fejlődni. Higgy nekem, biológia szakos vagyok, tudom, mit beszélek, és csak téged féltelek, mert én is kondizok, én is voltam ilyen mint te, de csak ártottam magamnak.
2011. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
köszi, végre valaki aki tényleg jó szándékkal ír
2011. okt. 27. 18:12
 13/16 A kérdező kommentje:

ez így jó lenne: hétfő-bicepsz, mell

szerda-tricepsz, hát, láb, váll

péntek-bicepsz, mell (főleg ezekre akarok nagy hangsúlyt fektetni)

2011. okt. 27. 18:18
 14/16 dirtboy ***** válasza:

a hátat és a lábat külön edzd


szóval úgy lenne jó hogy

mell-bicepsz

tricepsz-váll

láb

hát

2011. okt. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 dirtboy ***** válasza:

ja és nem kell kétszer edzeni a mellet meg a bicepszet 1héten

heti 1 normális kemény edzés kell nekik és jó étrend

ennyi

2011. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem jó... tricepsz hát láb váll, mind egy napon? Nem érsz el vele semmit. A láb a legnagyobb izomcsoport, amellé max. hasat érdemes rakni (ami nálad nincs), különben nem nagyon tudod normálisan megedzeni. És szerintem ne akarj heti 2 mellet és bicepszet, ugyanolyan jól fejlődnének, ha 1 héten 1x megedzenél mindent tisztességesen.
2011. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!