Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől szélesedik a váll?

Mitől szélesedik a váll?

Figyelt kérdés
Szevasztok. Az lenne a kérdésem,hogy milyen gyakorlatoktól szélesedik az ember válla,és hogy hogyan szélesedik!(biológiailag,hogy csak izom rakódik le,vagy esetleg történik más is? ) tudom,hogy ez hülye kérdésnek tűnik,de akit tud az válaszoljon :D
2011. okt. 27. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:

esténként lenyomok 200 fekvőt... - már 3. nagy szélesebb a vállam és olyan kemény hogy fát is törhetnek rajta. (23F)


bár biztos van spec edzés rá.

2011. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dirtboy ***** válasza:

olyan hogy izomlerakódás olyan nincs


ha fiatalon kezdi az ember /15-16 évesen/ akkor bizonyos mértékben még szélesedik a válla az edzéseknek köszönhetően, kicsit idősebben pedig már csak a vállizom növelésével lehet szélesíteni,a csont már akkor nem fog változni.

2011. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

tudom,hogy nincs,de hirtelen nem tudtam máshogy mondani :D

a választ meg köszi,két hét múlva leszek 15,úgyhogy akkor lassan el is kezdek edzegetni

2011. okt. 27. 19:06
 4/10 dirtboy ***** válasza:

ha nem sokára kezded akkor remélem az alapokkal tisztába vagy és nem esel abba a hibába hogy két év múlva itt fogod kérdezgetni hogy miért nem fejlődsz.

előtte érdemes elolvasni hogy mit is kéne csinálni hogy legyen fejlődés.

2011. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem akarom kigyúrni magam,csak egy picit szélesebb vállat,kicsit több izmot akarok magamra szedni,mert nekem csak a focihoz kell,hogy pl ha odaállok vki mellé,akkor ne tudjon elnyomni,jobban tudjam fedezni a labdát,meg ilyesmik :D
2011. okt. 27. 19:13
 6/10 dirtboy ***** válasza:

de ez olyan hülye hozzá állás hogy csak na.

nem is értem hogy mért hiszik azt az emberek hogy ha normálisan csinálják akkor egyből kigyúrtak lesznek.

csináld normálisan ahogy kell mert az izomépítésnek nincs külön útja hogy egyik a testépítő út a másik pedig a kis izomfelszedő út.

ilyen nincs.

olvasd el ezt,ez kezdésnek jó lesz,de olvashatsz az oldalon részletesebb infókat is.

találsz étrendet is ami a legfontosabb és találsz kezdő edzéstervet is.

[link]

2011. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Smartguy86 ***** válasza:

"nem akarom kigyúrni magam,csak egy picit szélesebb vállat,"


Öreg, ne félj te azon, nem leszel túl izmos. Ilyen hozzáállással biztos nem!

2011. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Spicces válasza:

Tényleg elég érdekes amúgy hogy csak vállra akarsz edzeni, de ha ez van akkor ez van.

A vállizmaidat súlyzós edzéssel tudod a legjobban megedzeni, de minden edzés előtt jól melegíts be ez fontos.

Vannak gyakorlatok amik kifejezettem a vállizmokat dolgoztatják meg.

Mielőtt ezeket be linkelem elmondanám hogy a vállizom 3 részből áll.

Vannak rostjai elől, oldalt és hátul.

Nem a súly számít érzésre kell menni, dolgozz vagy sorozatonként 20 ismétléssel vagy csökkentő sorozatokkal.

A csökkentő sorozat amikor veszel 3db súlyzót pl 10kg,8kg,6kg és elkezded a legnagyobb súllyal, és csinálsz 10et majd rögtön a másikkal is tizet és a 3-al is tizet.

Vagy pedig csak 20 imétléssel dolgozol.

pl 3kg-ból 20at majd pihensz kicsit utána 6kg-al is 20at pihensz majd 10kg-al is 20-at.

Kezdőknek fontos hogy egyszerre csak egy oldallal dolgozzanak, megcsinálod a sorozatokat jobbo. majd balo. majd emelsz a súlyon stb a lényeg hogy egyszerre csak egy oldalt csinálj és jól koncentrálj rá.

A súlyokat csak az ilusztráció miatt írtam.

Mindenkinél más a szint.

Inkább csináld kicsi súllyal, és majd idővel erősödni fogsz, a lényeg hogy szabályosan csináld.

Na itt vannak a gyakszik.

A váll első rostjaira:

[link]

A váll oldalsó rostjaira:

[link]

A váll hátsó rostjaira:

[link]


A videók ellenére kihangsúlyoznám hogy egyszerre csak egy oldalt csinálj a döntött törzsű oldalemelésnél én is egykézzel csinálom a másikkal pedig a padra támaszokod.

A derekadra vigyázz és ne rángasd a súlyokat.

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót!

2011. okt. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Spicces válasza:

Tényleg elég érdekes amúgy hogy csak vállra akarsz edzeni, de ha ez van akkor ez van.

A vállizmaidat súlyzós edzéssel tudod a legjobban megedzeni, de minden edzés előtt jól melegíts be ez fontos.

Vannak gyakorlatok amik kifejezettem a vállizmokat dolgoztatják meg.

Mielőtt ezeket be linkelem elmondanám hogy a vállizom 3 részből áll.

Vannak rostjai elől, oldalt és hátul.

Nem a súly számít érzésre kell menni, dolgozz vagy sorozatonként 20 ismétléssel vagy csökkentő sorozatokkal.

A csökkentő sorozat amikor veszel 3db súlyzót pl 10kg,8kg,6kg és elkezded a legnagyobb súllyal, és csinálsz 10et majd rögtön a másikkal is tízet és a 3-al is tízet.

Vagy pedig csak 20 ismétléssel dolgozol.

pl 3kg-ból 20at majd pihensz kicsit utána 6kg-al is 20at pihensz majd 10kg-al is 20-at.

Kezdőknek fontos hogy egyszerre csak egy oldallal dolgozzanak, megcsinálod a sorozatokat jobbo. majd balo. majd emelsz a súlyon stb a lényeg hogy egyszerre csak egy oldalt csinálj és jól koncentrálj rá.

A súlyokat csak az illusztráció miatt írtam.

Mindenkinél más a szint.

Inkább csináld kicsi súllyal, és majd idővel erősödni fogsz, a lényeg hogy szabályosan csináld.

Na itt vannak a gyakszik.

A váll első rostjaira:

[link]

A váll oldalsó rostjaira:

[link]

A váll hátsó rostjaira:

[link]


A videók ellenére kihangsúlyoznám hogy egyszerre csak egy oldalt csinálj a döntött törzsű oldalemelésnél én is egy kézzel csinálom a másikkal pedig a padra támaszkodom.

A derekadra vigyázz és ne rángasd a súlyokat.

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót!

2011. okt. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha már így kezded, hogy nem akarsz izmos lenni csak valami kis szutykot magadra, akkor abból alibizés lesz, és a "most belefér, hogy kihagyok egyet" című kategória mintapéldánya leszel
2011. okt. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!