Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan keleti harcművészet...

Van olyan keleti harcművészet Magyarországon?

Figyelt kérdés

...amit tényleg minőségi szinten oktatnak, valóban jól képzett, tapasztalt mesterek?


Mellékesen elmesélek egy történetet, ami kicsit elszomorított, hogy ilyen van. Mindössze két éve űzök egy bizonyos keleti harcművészetet (nem akarok senkit befolyásolni a válaszban, úgyhogy nem írom le mit). Múltkor jártamban-keltemben az utcán egy plakátra lettem figyelmes, harcművészeti oktatást ajánlgattak, mindenféle szamurájokkal, meg bushido, meg hasonló szövegekkel. Erőt vett rajtam a kíváncsiság, hát meglátogattam a következő edzést.

Itt egy meglehetősen antipatikus oktató (így utólag nincs szívem mestert, de igazán még edzőt se írni) fogadott.

Az edzés menete engem szíven ütött. Valami bemelegítésnek nevezett izé után ("levegőt beszív-levegőt kifúj") az oktató nekiállt szerintem szánalmas módon "önvédelmi" technikákat bemutatni ("rendben, fogd meg a kezem, kicsit lejjebb, ne olyan szorosan").

Emellett nagyon szigorúnak próbált tűnni, de szintén a lehető legrosszabb módon. Ha valaki picit hangosabban megszólalt leültette 10 percre. Nem tudom... nálunk a mester, ha nagyon felhúzzuk valamivel (röhögcsélés, vagy hogy nem csináljuk a gyakorlatot) lenyomat velünk 50 fekvőt, guggolást vagy hasprést. Ennek én több értelmét látom.

Edzés felénél már nagyon untam a dolgot, odamentem az oktatóhoz és mondtam neki, hogy álljon ki velem küzdeni. Először engem is le akart ültetni, de miután látta, hogy nem vagyok rá hajlandó végül is nagy nehezen belement.

A küzdés körülbelül fél percig tartott, az oktató mindenféle látványosnak szánt ugrabugrás mozdulattal próbált megijeszteni (azért megijeszteni, mert közel se volt hozzá, hogy elérjen). Végül két sima egyenes ütéssel, amiből nálunk vagy 40-et kaphatsz be ha nem figyelsz, betaláltam. Az oktató nekiállt az orrát fogva a földön hemperegve káromkodni. Ekkor fogtam magam, köszönés nélkül távoztam.

Csak bízok benne, hogy az ott lévő többi tanítvány elgondolkozott az látottakon, és észreveszik, hogy nem erre kéne 4000 drága forintot kiadniuk havonta.


Szóval elszomorított, hogy ilyen létezik és emberek pénzt szereznek belőle.


2011. okt. 30. 13:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen "képzéseket" a tanítványok tartják fenn ebből következően a saját hibájuk is, hogy átkurj@k őket a palánkon. Magyarországon igen kevés a minőségi harcművészeti oktatás. De van egy kb 10% amit tényleg normálisan oktatnak.

Mondjuk nem értem mi az, hogy nem csináljátok edzésen a gyakorlatokat, meg olyan szinten röhögcséltek, hogy ki állítani titeket nem tesi órán vagytok, hanem elméletben azért fizettek, hogy edzetek.

2011. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A röhögcsélés és lógás szempontjából mosom kezeimet, főleg az újoncok szokása, de ők is hamar megtanulják a leckét.
2011. okt. 30. 16:03
 3/15 anonim ***** válasza:
és ezennel minden ökölvívót megértek, aki röhög a harcművészeteken. bár lehet erkölcsös lenne az összes, a harcművészetekre szégyent hozó "oktatót" eltüntetni, ki milyen vérmérsékleten áll, úgy értelmezi a mondatom.
2011. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Erre van a google. beirod a manus nevét, aztán tudod, hogy mire számíts. Ha nem találsz semmit róla az első oldalon, vagy valami tökmás idióta, szakács, vagy ilyesmi jön ki, akkor az kókler. oda nem mész.


másrészt meg óvatosan a kihívásokkal, mert a 2 év múltaddal, meg a tiszteletlenségeddel máshol elgyepálnak, mint a sz@rt...

2011. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
akik komolyan fejlesztik az erejüket, szerintem megállnának az első kiütésnél, és azt nem "elgyepálták mint a s.zart" kategória. bár az óvatosságra intő tanács minden esetben bölcs és megfontolandó.
2011. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szerintem nem a google dönti el, hogy ki milyen harcművész. Puszta kíváncsiságból most beírtam a mesterem nevét. Gyakorlatilag csak ő jött ki találatnak, de nem mint harcművész főleg, hanem mint egyetemi professzor. Mivel az a munkája.

Amúgy meg szemtelen voltam, na és? Ő is azzal, hogy pénzt húz le az emberektől. Máshol elvernek? Itt is annak örültem volna. Ha kiderül, hogy valaki aki "sensei"-nek hívatja magát, elver olyan valakit aki két éve tanul harcművészetet. Ennyi.

2011. okt. 30. 21:50
 7/15 A kérdező kommentje:
Amúgy megjegyzem, az eredeti kérdésemre még mindig nem jött válasz. :P
2011. okt. 30. 21:54
 8/15 anonim ***** válasza:

De.

(ha úgy tetszik: Igen, van.)

2011. okt. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor így teszem fel a kérdést: Melyik az a keleti harcművészet, amelyikből a legnagyobb eséllyel találhatok jó mestert Magyarországon?
2011. okt. 30. 22:02
 10/15 anonim ***** válasza:

csalsz ám, ugye tudod?

Jitsuról valahogy nem nagyon hallok igazán rosszat. azt soha sem tanítják igazán sz.arul.. az nem kérdés, hogy egy jó jitsus milyen erős, de emellett lehet a jujitsu az a harcművészet, amit általánosan magas színvonalon oktatnak.

illetve ha a savate-ot csak Pesten oktatják, és elfogadjuk harcművészetnek (szabályokat kivéve az) akkor elvileg itt is jók az edzések.

2011. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!