Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészet vagy kondi?

Harcművészet vagy kondi?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, sezretnék egy kcisit erősödni mert eléggé gyengének érzem magam. Harcművészet vagy kondi?
2011. nov. 2. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Na akkor ide is írok. Mindenképpen a harcművészetet ajánlanám, ugyanúgy megerősödsz tőle és az alakod is jó lesz. A legtöbb helyen amúgy is kell erősíteni.
2011. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha az alakodat szeretnéd rendbe hozni,izmot építeni,felszedni,gyúrjál.

Ha a saját testsúlyodhoz képest akarsz erősödni,valamint állóképességre is fejlődni szeretnél,és úm. mentálisan is "erősödnél"(kitartás,tűrőképesség,akaraterő,koncentráció,fegyelem),akkor a harcművészeteket ajánlom.

Egyébként lehet egyszerre is csinálni a kettőt(én is így vagyok vele),mondjuk én kyozom versenyszerűen,a kondi meg inkább hobby,de nagyon szeretem azt is,és mindkettőr komolyan veszem.

Igazából bármit sportolsz,lényeg, hogy szeretettel és lelkiismeretesen csináld,és megtanuld újra és újra átlépni a határaid(e két mozgásforma különösen erre van kihegyezve,erre az elvre épül mind2).

Szóval csináld bármelyiket,vagy akár mind2őt,ahogy érzed,ahogy meg tudod oldani,ahogy az erődből futja;)

2011. nov. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kondizni nem érdemes 16-18 előtt. A súlyzós edzés nem a legjobb alternatíva amíg nem álltál meg a növésben.


Inkább harcművészet, bár akkor már küzdősportot javasolnék.

Mellé valami természetesebb edzés formát pluszba, fegyenc edzés, falmászás ilyesmi.

Aztán ha tömeg növelni akarsz pár 3-4 év múlva még bőven megteheted nem maradsz le semmiről.

2011. nov. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

15éves vok,3éve gyúrok eredményesen.3hónapja tanulok harcművészetet és sztem egyszerre a kettő a legjobb de ha csak egyre van pénzed,időd vagy egyéb akk:a gyúrástól izmos,erős leszel.

a harcművészettől:hát az attól függ h milyen harcművészet.milyet harcművészetet akarnál tanulni?

2011. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

harcmüvészet!egyértelmüen.amig csak tudsz, válassz olyan sportot, amiben lehet versenyezni, hogy lehessen valamiféle sportmultad, amire büszkén gondolsz vissza, és mesélsz a többieknek.valljuk be, ha elmész kondizni, azzal nem tudsz hova dicsekedni.persze nem a dicsekvés és a felvágás a fontos, hanem hogy legyen élményed a mozgásban.én is 15 éves vagyok, most kezdtem el vivni, egyenlöre nagyon jol megy, össze vissza dicsérgetnek az edzök.én ez elött pár héttel hagytam abba egy táncsportot, amit 7 évig csináltam.ezeket jo elmondani.szerintem te is jol tudod, hogy milyen jo érzés, nem csak arrol mesélni, milyen cuki fiut láttál tegnap az utcátokban, hanem arrol is hogy tegnap voltál versenyen és 3. lettél; ).

én a küzdösportot ajánlom, a kondit meg max akkor kezd el, ha ugy érzed kevés izmod van a sporthoz, amit üzöl.de igazibol nem hiszem, hogy jo ötlet sulyzokat emelgetnie egy 15 évesnek: /.

2011. nov. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!