Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem hízok sehogy sem?

Miért nem hízok sehogy sem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van fent itt több ilyen kérdés, de egyikben se találtam meg a rendes választ erre a kérdésre, vagy lehet, hogy van valahol, csak azt kihagytam. Szóval, fiú vagyok, 176 cm és 50kg. Régóta szeretnék már hízni, de sehogy sem sikerül. Akármennyit, akármit eszek, egy kiló se jön fel rám. Szoktam edzeni is egy héten 3-szor, hétfő-szerda-péntek. Ezt februártól csinálom aktívan, de semmi eredménye, vagyis a súlyom nem nőtt, csak az izmom, de nagyon vékony vagyok és ez így nem jó! A kérdésem pedig a következő, min kéne változtatnom? Az étrenden kéne változtatnom, vagy esetleg más dolog van a háttérben? Szüleim azzal bíztattak, hogy még mivel 16 éves vagyok, így még a magasságom nő, és majd ha a növésben megállok, akkor lehet, hogy 20 kilót is felszedek magamra, de nem nagyon hiszek ennek..

Elnézést, hogy kitettem ezt a kérdést a táplálkozáshoz is, csak ott ajánlották, hogy itt több szerencsével járnék. Köszönöm.


2011. nov. 3. 19:48
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:

tömegnövelő étrend legyen,ha nem megy még úgysem akkor gyere vissza és kapsz hozzá tömegnövelő ajánlatot.


a heti 3 edzésed az osztott vagy egész testes?

eddigi kajád hány g ch és hány g proteint tartalmaz?

2011. nov. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Osztott az a heti 3, esetleg 4 alkalom. Étrendem tömegnövelős, mindenből megpróbálok a legtöbbet bevinni, fehérjéből és szénhidrátból egyaránt. Napi 4-5x eszem, ezen kívül párszor nassonlás is van, pár szelet keksz, babapiskóta, 1-2 csoki, amikor akad. Azt, hogy mennyi ch és fehérje van a táplálkozásaimban, nem tudom megmondani sajnos. Amikor tehetem, csirkehúst, rizst és tojást eszem.
2011. nov. 3. 20:20
 3/11 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom, de állhat e mögött lelki dolog is, hogy nem hízok?
2011. nov. 3. 20:21
 4/11 dirtboy ***** válasza:

a kajálással van ott a gond,aki normálisan tömegnövelő étrendet követ az megtudja mondani hogy mennyi kb. a ch és mennyi a protein.

lehet hogy sok mindet össze eszel de az úgy tűnik kevés a gyors anyagcserédnek.

2011. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Privátban tudna segíteni nekem esetleg? Mert akkor újra kéne az egész étrendemet tervezni, és szeretnék akkor segítséget is kérni benne.
2011. nov. 3. 20:40
 6/11 dirtboy ***** válasza:
100%

tudnák de teljesen felesleges azért privátolgatni.


50kiló vagy kezd 250g ch val

minimum 100g proteinnel

egyél zöldségeket is amennyit tudsz mert kellenek a rostok és a vitaminok.

vitamint is szedjél,nem tudom menyire van pénzed de mehetne egy multi pro vagy mega daly one

egykis telítetlen zsírsav is kéne,a legjobb a lenmag olaj,de más olaj is megteszi,napi 1 kanál elég lesz


ennyi kell,nagy vonalakban

ch ra ott a rizs proteinre legjobbak a húsok,a disznó hús az nem jó a legjobb de a többi az elég jó


itt találsz táblázatot de konkrét étrendek is vannak.

[link]


ha kérdés van írj

2011. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben. És hány étkezésre osszam be? Meg mikor legyenek?
2011. nov. 3. 21:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a segítségét!
2011. nov. 3. 21:15
 9/11 dirtboy ***** válasza:

a kötelezők:

reggel

edzés előtt másfél vagy 1 órával

edzés után közvetlenül

és estére egy kis lassú felszívódású protein


edzek a kötelezők hogy ezeken kívül hogy mikor, az nincs megszabva, legjobb ha arányosan osztod el.

edzés utánra ha megteheted vehetnél tejsavót meg dextrózt.

ha nincs tejsavóra keret akkor mehet kevert protein is.

azért ajánlom a tápkieget edzés utánra mert ugyan nem kötelezőek de edzés után gyorsabban szívódnak mint a hús.

a dextróz szint úgy,jóval gyorsabb mint a rizs vagy bármi más sima szénhidrátos étel.

2011. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én az eredeti kérdésre válaszolnék, megnyugtatás képen.

Én 16 évesen 52 kiló voltam a 177 centimhez. Most, több mint 10 évvel később 90 vagyok és egy centit sem nőttem azóta.

Szóval teljesen fölösleges aggódnod.

2011. nov. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!