Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Baj ha 17 évesen 100+ kilóval...

Baj ha 17 évesen 100+ kilóval guggolok?

Figyelt kérdés
lehet-e valami baja a térdemnek vagy a derekamnak, habár még egyik sem fáj. 190 centi vagyok és 91 kiló, fél éve edzek
2011. nov. 6. 00:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát nagyon fokozatosan terheld. Én moderntancos vagyok, annak az első órája egy jóga-gyógytorna-balett-stb.-egyveleg, ami pont arra szolgal, hogy minden porcpár közt folyadek termelodjon, es ne tudj leserulni (1 perc tanc, 1 óra bemelegítés, ez a balettos jelszó). Szóval tudok mondani oylan gyakorlatokat, amik jól bemelegitenek előtte, és akkor is fokozatosan növeld a súlyt!
2011. nov. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Snapette ***** válasza:
100%
Még nem is fog, csak majd öt-tíz év múlva, akkor viszont már késő. Ennyire nagy súllyal egyáltalán nem ajánlott 18 év előtt dolgozni, addig ugyanis még fejlődésben van a test, és nem használ neki, ha összenyomkodják. Nem mondom hogy föltétlenül állj le, de azért vedd kicsit vissza, legalábbis ne menj feljebb még akkor sem, ha úgy érzed, hogy mehetnél, és nagyon figyelj oda, hogy a mozdulatok és mozdulatsorok szabályosak legyenek, ne legyen plusz terhelés sehol. Egy kiakadt derék vagy tönkrement térd nem csak az edzéseidet fogja befejezni...
2011. nov. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
először két fajta sajátsúlyos guggolással melegítek, majd sima rúddal, majd kisebb súllyal, 50 kiló körül. a munkasorozatok piramis alapúan növekednek, pl 12x65, 10x75, 8x80, 6x90, 4x100. Megfelelő ez így? Bármilyen plusz dologra nyitott vagyok
2011. nov. 6. 01:05
 4/15 A kérdező kommentje:
ja és övet használok, azzal úgy érzem tartva van a derekam
2011. nov. 6. 01:06
 5/15 anonim ***** válasza:
tápkiegek között remélem becsülettel van porcerősítő!
2011. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Igen , mert nagyvalószínűséggel rosszúl gugolsz azért bírod annyival . Súly stimmel magasságba meg még kisebb vagyok és izmos ezáltal az izom tömeg gondolom felém játszott akkoriban és elkell árulnom valamit nem szimpla gugolással kell menni hanem jól lekell menni már majdnem leülsz mindjárt nem megy 100 kilóval én is nagyon meglepődtem mikor szóltak inkább csináld a gugolást ,de jól. Főleg most nézem fél éve edzel mostmár biztos ,hogy nem teljesen szabályos gugolás . Lehet gugolgatni a súlyal ,csak az szar se elfáradt tőle a láb ,de egyszerűen nem normális gugolás . A gugolás az egyik legnehezebben szabályosan csinálható dolog , mert könnyen csinálhatod úgy rosszúl hogy azt hiszed jól csinálod .
2011. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
és tegyük hozzá, egy rosszul kivitelezett gyakorlat, egy dolog hogy könnyebb, de pl. a térdnek nem biztos, hogy jó.
2011. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
addig szoktam lemenni amíg kb a combom párhuzamos lesz a földdel és szép lassan, nem rugózva, kímélve a térdet
2011. nov. 6. 12:42
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Na onnan még lehet lejebb menni mert az nem a teljes gyakorlat amikor még párhuzamos én is meglepődtem mikor az ottani erőemelők szóltak ,de mikor 3 db 60-70 éves erőemelő szól akinek nincs problémája az izületkkel abba elég nehéz belekötni .
2011. nov. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont hogy a párhuzamosig levitt guggolás a nehezebb, ha tovább megyek onnan könnyebben jövök vissza. Szerintem jól csinálod így, de porcvédőt szerezz be.
2011. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!