Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez jó edzésterv lesz? Tanácsok...

Ez jó edzésterv lesz? Tanácsokat kérnék.

Figyelt kérdés

Üdv! 183 cm vagyok, és olyan 62 kiló környékén, szeretnék meghízni, és valami normális alakot felhozni magamra, de egyben erős is akarok lenni, nem csak nagy.

Ez lenne az edzéstervem, a fegyencedzés könyvből vett fekvőtámaszok alapján:


Fekvő támasz falnál: 2x 10

Fekvő támasz előredőlve: 2x 10

Fekvő támasz térdelve: 1x 12

Fél fekvő támasz: 1x 8

Teljes fekvő támasz 1x 5

Fekvő támasz szűk kéztartással 1x 5

Felemás fekvőtámasz 2x 10


És ezeket minden nap, miután végeztem a fekvőtámaszokkal, pihenek 2-3 órát, és utána sulyzós edzés

Jobb kezemben sulyzó emelés 1 20x

Utána bal és szintén ez

Aztán földre lefekszem, kiemelem a sulyzót, és vissza mellkasomhoz, ez 15x felváltva

Aztán pedig a karomat a medencémhez támasztom, és úgy emelem fel 1 20x.


Ez jó lenne? Nem tudom a sulyzós edzések valószinüleg kicsit érthetetlenek lesznek, de lényeg alapvető sulyzó edzéseket végezném el, csak a szakkifejezéseket nem tudom rá.

Természetesen kajálok rendesen, ezzel az edzéstervvel ha fekvőtámaszokat hétről hétre növelem, és a sulyzós edzéseket is akkor elérhetek némi erő, és tömeg fejlődést?


És ne húzzatok le, pont azért kérdezek mert nem értek hozzá, kioktatásra nincs szükségem, elvégre azért jöttem ide tanácsokat kérjek.


Köszönöm a válaszokat!


18/f


2011. nov. 8. 17:23
 1/10 dirtboy ***** válasza:

ez így nem jó,kicsit keveset edzenél így a lábadra.

vagy te hogy látod,ennyi lábgyakorlat elég lesz?

2011. nov. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A láb edzésre nem tértem ki, egyenlőre most akarom összeállítani, csak meg akarok bizonyosodni róla hogy ez a mostani amit most leírtam megfelelő lenne e? Természetesen a láb edzés se maradna ki, csak hát jó kell hogy legyen ez is.
2011. nov. 8. 17:34
 3/10 anonim ***** válasza:
én azt mondanám hogy a súlyzós edzéseket, pl. a fekvenyomást ne 1x csináld, hanem több sorozatban, pl. 5x8, vagy 4x12.
2011. nov. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor ha áttérek arra ahogy mondtad úgy megfelelő lesz? Belevonva a láb edzést is.

Köszönöm a választ!

2011. nov. 8. 17:40
 5/10 dirtboy ***** válasza:

nem kell a fekvők utána pihenni órákat, az jó lesz bemelegítésnek a súlyzós edzés elé.

ne oszd szét ezeket,egyszer elkezded és lenyomod végig.

a testépítők sem úgy csinálják a karnapot hogy lenyomják a tricpszet aztán 2 óra múlva jön a bicepsz.

2011. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor nem pihenek, egyben letolom.

Köszönöm a válaszokat.

2011. nov. 8. 17:47
 7/10 anonim válasza:

Nem akarlak lehúzni, de ezt úgy hívják, hogy pinalegyezés. Mert oké, hogy nem tudsz elmenni konditerembe, meg nincs pénzed edzőgépekre otthon, de ez semmit sem használ.


Fekvő támasz falnál

Fekvő támasz előredőlve

Fekvő támasz térdelve

Fél fekvő támasz

Felemás fekvőtámasz


Na ez mind ökörség, felejtsd el, annyit érnek, mintha állva fekvőtámaszt imitálnál a karjaiddal.


Csak teljes és szűk fekvőtámasz. Azok jók. Háton és bicepszen kívül elég jól erősítik a felső testet. Sorozatokban kell csinálni, 1x nem ér semmit. Legalább 4-es sorozatban. Szerintem egy átlagos kezdőt a 4x10 nem erőltet meg. Megcsinálsz 10-et, pár perc pihenés, újra tizet, megint pihenés, így. Ha sok a vége fele, akkor csinálhatod a legelején 8-as, esetleg 6-os sorozatokban. Viszont a legfontosabb, hogy folyamatosan növeld a számot. Ja meg csinálhatod úgy, hogy a lábad felrakod valahova, pl ágyra és úgy nyomod.


2-3 órás pihenőt szintén felejtsd el. Nem tudom hány kilós a súlyzó, gondolom ilyen kisebb házi, mindazonáltal 1xx az sem ér semmit. 4x20, már oké, mondom nem tudom milyen nehéz a súlyzó, de a vége fele égető érzés legyen a bicepszedben, akkor jó.


Hátra meg találj ki valamit, mert arra semmit se edzel. Vállra sem igazán, habár a "Aztán pedig a karomat a medencémhez támasztom, és úgy emelem fel 1 20x." úgy kell elképzelni, ahogy elképzelem, akkor a váll elülső részére jó lehet. De a többi részre nem.


Összefoglalva, 1x hülyeség, legalább 4x-es sorozatok, pár perc pihenő közben, nem kell órákat, hátra meg vállra meg csinálj valamit. Izmosodni fogsz idővel, de messze nem annyit, mintha kondiba járnál normálisan, normális izomcsoportokra lebontott heti edzéstervvel.

2011. nov. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Vagyis elcsesztem. A vállra jók a fekvőtámaszok természetesen, már elfelejtettem a dolgokat, mire a végére értem. Hátra azonban még mindig nem edzel semmit. Van ismerősöm, aki hasonlóan edzett otthon, ahogy te, valami formája van elöl, a háta meg teljesen kezdetleges. Így inkább alaktalan, mint formás.


Amúgy hasazhatnál is. Gondolom alacsony a testzsír%-od, a súlyod alapján, kicsit rágyúrsz, aztán megvan a 6 kocka. Igaz, hogy erőnlétileg semmik lesznek, mert az alacsony zsír% miatt látszanak, na de a csajok ezt nem tudják. ;)

2011. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem veszem lehúzásnak, pont azért is kértem tanácsokat:)

Megfogadom amiket írtál, és igen a kondi terem nem kivitelezhető, ezért is szeretnék itthon, mellékesen a súlyzó körülbelül 7-8 kiló körül van, mivel nem vagyok edzett ezért sokszor van már tényleg érzem éget a karom eléggé durván.

Nos akkor növelem azokat a számokat amiket mondtál, köszönöm a segítséget!

2011. nov. 8. 19:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyerekek, olvassátok el legyetek szívesek azt a könyvet alaposabban! A fekvőtámasz falnál és fél fekvőtámasz és hasonló nem lúzerkedés, hanem egy hosszútávú progresszió szükséges első lépései. A könyvben edzéstervek is vannak tárgyalva, maradjatok azoknál; sokkal nagyobb szakértelemre lenne szükségetek, hogy azokat megbolygatva is hatékonyan edzhetnétek a Fegyencedzés szerint.
2011. dec. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!