Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni vadászni,...

Szeretnék elkezdeni vadászni, de hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni vadászni, mivel nagyon szeretem a természetet, és akár milyen hülyén hangzik, az állatokat is, de ez engem nagyon vonz. Tudom, hogy költséges dolog, de ez életem vágya. Szeretnék külföldre is eljutni, persze ha már a szükséges tapasztalatokat megszereztem. De nem tudom, hogyan kezdjem el. Szeretnék vadászportálokon olvasni (ha ilyenek vannak), és jó lenne olyan cikk is, ami részletesen kitér mindenre. Pl. hogy mire milyen fegyverrel stb. Szóval ebben szeretnék kérni segítséget!

2011. nov. 9. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyit tudok ,hogy apró vadakra sörétessel amit úgy kb elhallottam :D ,de szerintem tuti van vadász fórum ahova felmész nem az ,hogy megmondják ,milyen fajta hanem típust is mondanak árral neked meg ugyebár az egyéb felszerelések . Rum bodri kutya pistabá stb .
2011. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy golyós, sörétes, stb, de inkább a típusok érdekelnének, melyik a legjobb márka, stb. Mert azt hallottam, hogy bőven milla felett lehet venni a komolyabbakat. Egyébként van egy ismerősöm, aki szokott külföldre járni medvére is vadászni (én is szeretnék nagyon), de nem akarom mindig amikor találkozok vele az amatőr kérdéseimmel zaklatni (rem megértitek:D). Szóval jó lenne egy kis alapvető elméleti tudás, de attól köszi, értékelem!
2011. nov. 9. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Na medvére ne lőj sörétessel például , mert az nem fasza :D
2011. nov. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nos, hát először is informálódj a vadászbarátodtól, hogy hogy is zajlik a vadászat. Mármint az egész, nem csak az akció része. A legjobb, ha megkéred, hogy vigyen el magával vadászni. A legjobban és a legtöbbet a területen lehet tanulni. Ha van melletted egy szakavatott kísérő, akkor ez a folyamat felgyorsítható. A "szükséges tapasztalatok" megismerése, több évbe is telhet. Ezzel nem elriasztani akarlak, csak, hogy ne lepődj meg. Érdemes folyamatosan összerakni a felszerelést, úgy nem terheli meg annyira a pénztárcát. A ruhákhoz, táskákhoz, távcsőhöz, egyebekhez, nem kell semmiféle engedély. Vadászportálok hogyne lennének, gondolom szívesen segítenek is. A fontos, hogy legyél türelemmel. a vadásszá válás nem megy máról holnapra. Ha nem sokat tudsz a vadászatról (és szerintem te ilyen vagy) akkor érdemes elolvasni minden könyvet, cikket, mindent ami vadászatról szól. Megkérdezhetem mennyi idős vagy? Aztán ha tényleg komolyan gondolod ezt a vadász dolgot, akkor majd megszerzed a vadászengedélyt. Addig meg rájössz, hogy milyen vadra szeretnél vadászni. Akkor ahhoz való fegyvert veszel. Nem kell feltétlenül milliós nagyságrendben gondolkodni. Az IZS-nek van egylövetű, golyós puskája 60.000 pénzért. Veszel hozzá valami olcsó optikát (ha veszel), azt mehetsz is vadászkodni:). De mondom, ez valószínűleg még egy ideig nem lesz aktuális számodra. Persze álmodozni, tervezni lehet. Sőt! KÖTELEZŐ! De amíg ezekből valóság lesz az hosszú idő. Persze lehet másképp is. Összeszedsz 2-3 milliót, gyorsan megcsinálod az engedélyt. Aztán berontasz az első vadászboltba és megveszed mindenből a legdrágábbat. Aztán szintén mehetsz vadászni, csak ne lepődj meg, ha a többi vadász nem tárt karokkal fog várni.
2011. nov. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Olvass szakirodalmat!


Pl: Vadásziskola, Vadászenciklopédia, Ezekben a könyvekben le van írva a vadászat elmélete. Drága könyvek igen, de hát maga a vadászat is drága. Ha tényleg komolyan érdekel, lehet ezt tanulni is. Pl. Vadgazda-mérnök.


Amúgy ha beírod a gugliba, hogy vadász rengeteg találatot ad.

2012. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!