Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért muszáj futnom ahhoz...

Miért muszáj futnom ahhoz hogyha gyúrok heti 5X (kb)? Mivel tudnám pótolni a futást?

Figyelt kérdés
Tehát ...lány vagyok, heti kb 5X csinálom végig az edzéstervet...azt hallottam hogy ha valaki ennyit "gyúr" akkor muszáj valamilyen aerob mozgást is csinálnia mellé ,pl futni 30percet stb...miért olyan fontos ez? és mivel tudnám kiváltani a futást? (mivel nagyon nem megy, kb 5 percet tudok lefutni megállás nélkül:S)
2011. nov. 10. 18:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja igen, a gyúrás alatt súlyzózás ,has-hátizom erősítést értek + lábizom
2011. nov. 10. 18:05
 2/12 A kérdező kommentje:
*anaerob
2011. nov. 10. 18:07
 3/12 dirtboy ***** válasza:

max ajánlott futni de hogy muszáj ilyen nincs,miért lenne muszáj ezt nem értem.

mit mondtak miért muszáj?

tömegnövelsz,igaz?

2011. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
azt mondta az edzőm hogy mert csak..mikor kérdeztem h miért van benne a futás?...Hát szálkásítani kéne...meg ugye izmosodnom...
2011. nov. 10. 18:51
 5/12 dirtboy ***** válasza:
szálkásítani és izmosodni nem lehet egy időben,ha ezt nem tudja az edződ cseréld le mert akkor az nem személyi edző hanem egy f asz.
2011. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem lehet ? de , ő biztos tudja , én nem tudom pontosan hogy mit jelent az h szálkásítani :)...
2011. nov. 10. 19:56
 7/12 dirtboy ***** válasza:

szálkásítás az az hogy testzsírszázalékot csökkentesz.

így eltűnik sok zsír a bőr alól és így jobban látszódnak az izmok.

a szálkásításnak külön étrendje van,ami mellet aerob mozgás forma a legjobb a siker érdekében.

szálkásítás étrendje,csökkentett szénhidrát és megemelt protein az izmok védelmére.

tömegnövelő étrend,magas szénhidrát bevitel kicsit alacsonyabb protein.


szálkásításnál

max3g/tskg szénhidrát

2,5-3g/tskg protein


tömegnövelésnél:

4-6g/tskg ig terjedő szénhidrát bevitel attól függ menyire zsírosodik az ember úgy kell növelni vagy csökkenteni.

2g/tskg protein


mondom ,ha azt mondja az edződ hogy ezt egyszerre lehet csinálni akkor az nem ért hozzá

2011. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 N0rbi04 ***** válasza:
Azért, hogy erősödjön a szíved is. Valaminek meg is kell hajtani a megnövekedett izomzatot.
2011. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 dirtboy ***** válasza:

igen az a kardió edzés,lehet hogy azért futtat de fogyni és izmot növelni egy időben nem lehet.

edzés után pedig nem is szabad sokáig futni mert a tömegnövelés rovására megy ha a jó edzés után sokáig futsz ahelyett hogy kajálnál és töltenéd be a ch-t.

2011. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) ...és még arra tudnátok válaszolni hogy futás helyett mit csinálhatnék ? oké tudom h semmi más nem olyan hatékony meg bla bla, de az edzőm nem érti meg hogy nem vagyok képes futni :S...
2011. nov. 10. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!