Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Krav maga vagy kyokushin karate?

Krav maga vagy kyokushin karate?

Figyelt kérdés

döntésképtelen vagyok, ugyanis mind a kettő küzdősport nagyon tetszik csak nemtudom eldönteni hogy mondjuk egy utcai verekedésnél melyik lenne hatásosabb. Mindkettőt kiprobáltam és arra jutottam hogy a karatén jól megtanítanak ütni rugni meg hozzászoktatnak a fájdalomhoz viszont a krav magán nemnagyon van küzdés de lefogásokat, védéseket meg ha arról van szó akkor akorámilyen fegyver ellen tudunk védekezni. Persze ez a része lehet elveszik mikor élesben kell az utcán elvenni a másiktól a kést, nemis ez a része érdekel hanem az hogy ha lefog egy személy akkor abból könnyedén kitudok jönni.

Karatatéra több ideig jártam és nekem az tetszikis csak nemtudom hogy élesben mennyit tudnék belőle kihozni mert edzéseken nem fejre hanem testre üt az ellefén és az utcán biztos hogy a fej lesz az első. Meg mondták is hogy ez inkább versenyre készít fel, de mégis a karatét érzem előnyösebbnek.

szerintetek?


2011. dec. 1. 15:49
1 2 3
 1/25 sZamu válasza:
Szerintem vegyél részt egy edzésen, úgy könnyebb lesz dönteni. Ajánlom még a kempo-t!
2011. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

"Meg mondták is hogy ez inkább versenyre készít fel,"

Ez a baj, hogy sokan így gonolkodnak a kyo-ról, és általában a karatéról, pedig ez teljesen ellenkezik az alapító, Oyama szellemiségével.

2011. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

írtam hogy kipróbáltam már őket, de ígyse tudom eldönteni. választani meg csak ezek közül akarok :)

itt az a kérdés hogy melyik a jó, ha rugni ütni megtanulok vagy ha a lefogásokból lazán kitudok jönni. Meg az utcai verekedésnél ne arra gondoljatok egyből hogy kés ellen meg fegyver ellen akarok védekezni mert akkor egyből azjönne hogy a kravmaga azért nemjó mert élesben minden kiesik az ember fejéből. :D sima pusztakezes verekedésre gondolok

2011. dec. 1. 16:02
 4/25 anonim ***** válasza:

a karate gyilkolásra van, olyan helyet keress, ahol rendesen tanítanak, és nem versenyekkel szórakoznak. az vicces meg sportos, de játsszanak ilyenekkel a gyerekek..


kravról meg nehogy azt hidd, hogy az ott tanulók majd védettek lesznek utcán.. magabiztosak, azok lehet hogy lesznek. de képzelj már el egy 50 kilós nőt, ahogyan majd valami gyorsan elsajátított technikával bohóckodik.. kravban kb. a tökön rúgás és a szemkinyomás a legnagyobb találmány, ezek viszont máshol olyan alapvetőek mint a levegővétel.

2011. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

15:58

én csak azért gondoltam erre mert versenyen nemlehet fejre ütni csak rugni. meg ott ha bevittél egy pontot akkor a bíró megállítja a küzdelmet és mehet minden az elejétől.

2011. dec. 1. 16:05
 6/25 A kérdező kommentje:

Aczél

nemugy gondoltam hogy ma elkezdem és holnap már mindent tudok. Amikor jártam krav magára akkor inkább a földrevitelt tanították, nem volt olyan hogy szemkinyomás meg semmi olyan amivel megbírnám ölni a másikat, nemis ez a célom.

2011. dec. 1. 16:12
 7/25 A kérdező kommentje:
2011. dec. 1. 16:15
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

semmi probléma, akkor a legrosszabb eset, hogy téged fognak kinyírni. nem ezt akarod elkerülni egyébként?

utcán nincs földrevitel! ez sarkított igazság, mert egy jitsu mester 2 másodperc alatt (lehet csak 1) letépi az ellenségét a földre de úgy hogy az bele is hal, de legalábbis nem kel fel. kravon annyit lenne értelmes megtanítani, hogy ha téged akarnak lerántani, akkor hogyan védekezz. de erre is a legjobb, ha kinyomod a szemét, mert nem lesz pár év alatt olyan technikád, hogy egy erősebb és mondjuk kicsit rutinos verekedő ha akar akkor ne tudjon lerántani a földre.


ezért kéne az önvédelemtől elrugaszkodni. önvédelem soha sincs, harc van. ha nem harcolsz, akkor megba.sznak. ennyi a helyzet.

a karatéról is annyit: utcán nem rúgunk fejre. nem azért, mert nem lehet, hanem mert ha nem küldöd rögtön kórházba a rúgásoddal, utcán megborítanak (fél lábon állsz) és ha már te vagy földön, az rohadtul nem vicces helyzet.

mert egy emberrel még el lehet szórakozni földön, de kíváncsi vagyok ha csak még egy valaki rugdossa a földharcos kravosok bordáit, akkor mennyire találják jó ötletnek a földharcot? hidd el, ha átgondolják semennyire sem fogják. ezek amiket leírtam nagyon alap gondolatok, nem tudom mennyire meggyőzők, lehet kell egy kis tapasztalat hogy az ember megszívlelje ezeket. te csak azt látod hogy ír egy Aczél, nyilván nem tudod hova tenni ezeket most hirtelen, én azért azt ajánlom, ha nem csak sportolni szeretnél hanem a biztonságod érdekel, akkor ne bagatelizáld el a témát, és dönts elkapkodva hogy krav magázol vagy verseny karatézol. mert az az igazság, hogy az egyik nem utcára való (és ezt bármelyik normális karatés versenyző elmondja, hogy utcán inkább futna de nem állna le küzdeni, mert más mint a tatami) a másik meg csak a reklámja szerint utcai téma, de én azt mondom nagyobb a füstje mint a lángja. és sok dologgal van ez így.

2011. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Kravot felejtsd el. Egy kanállal jobban meg tudod magad védeni, mint több éves Krav Maga tudással. A Krav Maga ugyanis, csak egy pénz lehúzás. Bemagyaráznak neked minden hülyeséget, amit nem érnek semmit se.

A karate se legjobb megoldás, mert ennél az irányzatnál nincs fejütés, így ennek védése sincs. Emiatt könnyebben bekaphatsz egy-egy ütést a fejedre, mivel nem tudod, miként kellene védekezni ellene. De inkább ez, mint a Krav Maga.

Vagy ha esetleg még felsorolod, hogy mik vannak a környékeden, akkor talán segíthetek/segíthetünk kiválasztani, hogy melyiket kezd el.

2011. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

.Aczél.

Annyira bírom az okoskodó válaszaidat. Egészen véletlenül ismerek krav magát tanult/gyakorló csajt, ráadásul nem egy nagy darab. Elég veszélyes környéken lakik Pesten, többször kellett már megvédenie magát késelés stb. ellen. Ma már nem meri megtámadni senki sem a környéken, mert híre ment a csajnak (max az odatévedt kezdő ismeretlenek). Simán megvédi magát.

Kyokushin karates ismerősöm is van, nem is egy. Van köztük olyan, aki világbajnokságon is járt már, jó eredményt ért el. Csaj. Szintén nem egy nagydarab. Neki is kellett már megvédenie magát éjjel az utcán. 3 sötétebb bőrű egyén állta körbe, késsel. Pár perc múlva már visszasírták magukat az anyjukhoz.

Most direkt őket hoztam fel példának, merthogy nők. Úgyis szeretsz velük példálózni. (Igaz, a karatés ismerősöm kicsit már más szint, de ez van.)


Persze ha valaki csak az alapokat sajátítja el és azokkal bohóckodik, akkor semmit sem ér el, viszont ez minden küzdő sportra ill. önvédelmi technikára igaz. Profizmusra kell törekedni, ahhoz meg az kell, hogy szeresd amit csinálsz. Aszerint dönts, hogy hozzád melyik áll közelebb, melyik elveivel tudsz jobban azonosulni, mert azt tudod elsajátítani magasabb színvonalon.

2011. dec. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!