Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Krav maga vagy kyokushin karate?

Krav maga vagy kyokushin karate?

Figyelt kérdés

döntésképtelen vagyok, ugyanis mind a kettő küzdősport nagyon tetszik csak nemtudom eldönteni hogy mondjuk egy utcai verekedésnél melyik lenne hatásosabb. Mindkettőt kiprobáltam és arra jutottam hogy a karatén jól megtanítanak ütni rugni meg hozzászoktatnak a fájdalomhoz viszont a krav magán nemnagyon van küzdés de lefogásokat, védéseket meg ha arról van szó akkor akorámilyen fegyver ellen tudunk védekezni. Persze ez a része lehet elveszik mikor élesben kell az utcán elvenni a másiktól a kést, nemis ez a része érdekel hanem az hogy ha lefog egy személy akkor abból könnyedén kitudok jönni.

Karatatéra több ideig jártam és nekem az tetszikis csak nemtudom hogy élesben mennyit tudnék belőle kihozni mert edzéseken nem fejre hanem testre üt az ellefén és az utcán biztos hogy a fej lesz az első. Meg mondták is hogy ez inkább versenyre készít fel, de mégis a karatét érzem előnyösebbnek.

szerintetek?


2011. dec. 1. 15:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

igen, törékeny nőket hozok fel példának. ugyanis egy 120 kiló izmos férfi még egy sza.r képzés mellett is némi előnnyel bír. viszont egy alapvetően sérülékeny nőt csak és kizárólag a fegyverei (technikái) védenek. ezért velük példálózok, mert a legszemléletesebb. most csak ezért nem fogom kihívni a kedves hölgy ismerőseidet, nyilván van jobb dolguk mint edzések között még kikapni egyszer, ráadásul nekem is gyűlnek a kihívások, az időm pedig véges..

de az hogy valaki lerendez néhány balfa.szt még nem jelenti azt hogy értelmes a krav. lehet ő jó helyen tanult, amiből kevés van, lehet egy jujutsu mester volt az instruktora.. és lehet hogy szánalmas idióták támadják meg utcán. legutóbbi bunyómat tudod hogy rendeztem le? úgy hogy meg sem mozdultam. mert isten vagyok? talán. vagy mert olyan gyenge senkiházi fa.szok vannak akik nem tudnak ütni, persze hogy még egy gyenge nő is leveri őket ha már gyakorolt egy kicsit!

2011. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Látom nem jött le neked a mondanivalóm lényege, de ezen meg sem lepődök.

A végéig eljutottál? Azt írtam, a lényeg a profizmus. A kedvedért még egyszer, kiemelve:

A LÉNYEG A PROFIZMUS.

Gondolom te is ehhez tartod magad, bár a stílusod nem erre utal. Az igazi profik szerények és nem hívogatnak ki mindenkit jobbra-balra küzdeni, erőt demonstrálni. (Természetesen tudtam értelmezni amit írtál, miszerint nem hívod ki az én ismerőseimet, de más kérdéseknél olvastam már a válaszaidat, és ott volt, hogy valakivel lebeszéltél ilyet.)

A többit nem írom le megint. Olvass vissza és értelmezz. Részemről itt lezárom a dolgot, vagy felfogod a mondanivalóm lényegét vagy nem.

2011. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

profizmus? az a problémád hogy egy viccre nem reagáltam? PROFIZMUS? dehát kravmagáról beszélünk, fölösleges profizmusról beszélni, hiszen ha az lenne acél (ha ha) hogy valaki jól tudjon harcolni, akkor mondjuk harcművészetet tanulna, ahol ezt gyakorolják :D

ne hülyéskedj már velem, ezt én szoktam másokkal.. nincsenek mondatértelmezési nehézségeim, csak vannak olyan dolgok amiket nem tartok kifejtésre méltónak. de tessék.

és milyen igazi profik szerények? mondd kérlek. és én akkor azt fogom mondani, hogy nem vagyok profi. majd ha elkezdek kravot oktatni én is, és megélek belőle, akkor vállalok mindent ami a "profizmussal" jár.

de addig megelégszem olyan kevésbé divatos életfelfogással, mint néhány említésre méltó harcművész, pl a Bruce Lee nem volt ügyetlen, de nem is sz.art be mert valakivel gyakorolnia kellett. és van még ma is néhány ilyen idióta, lehet a kravmagások nem szoktak "külsősökkel" gyakorolni, de azért meg kell hagyni, hogy közöttük is van olyan, aki veszi a fáradságot és leteszteli a tudását másokkal. te ne tedd ha neked ez degradál. én semmi lealacsonyítót vagy problémásat nem látok abban, hogy két harcos összeméri az erejét, itt már stílustól függetlenül.

2011. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Agoston20 válasza:
hát a kyokushin egyértelműen rugásokból áll amit utcán nem nagyon tudsz hasznsítani mert lefoghatnak...meg hát elég kemény sport.. edzés kb anyi hogy szétrugják egymás fejét és anyukád majd rád sem ismer mikor hazamész..magyarán én sztem a krav magát válaszd, bár ott is kemények az edzések.
2011. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
most mániás kötekedőnek fogok tűnni, de a Kérdező utcai verekedésre készülne fel, ott nem rúgják szét a fejét?
2011. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
49%

"Egészen véletlenül ismerek krav magát tanult/gyakorló csajt, ráadásul nem egy nagy darab. Elég veszélyes környéken lakik Pesten, többször kellett már megvédenie magát késelés stb. ellen. Ma már nem meri megtámadni senki sem a környéken, mert híre ment a csajnak (max az odatévedt kezdő ismeretlenek). Simán megvédi magát.

Kyokushin karates ismerősöm is van, nem is egy. Van köztük olyan, aki világbajnokságon is járt már, jó eredményt ért el. Csaj. Szintén nem egy nagydarab. Neki is kellett már megvédenie magát éjjel az utcán. 3 sötétebb bőrű egyén állta körbe, késsel. Pár perc múlva már visszasírták magukat az anyjukhoz.

Most direkt őket hoztam fel példának, merthogy nők. Úgyis szeretsz velük példálózni. (Igaz, a karatés ismerősöm kicsit már más szint, de ez van."


KAMU!!!!!!!!!!

Ezt tudod kinek meséld be te gyökér! Persze pont egy csaj védi meg magát 3 késes cigány ellen? Ezt melyik okostojás mesélte el neked?


Úgy kamu ahogy van!

2011. dec. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
végül is egen.. csak én nem szeretek ismeretlenül hazugnak nevezni valakit, mert ugye miért hazudna valaki egy kiba.szott fórumon. inkább idiótázni szoktam, pl. ha valaki elhiszi hogy 3 késelőt lenyomott egy kravos cicababa.
2011. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, mégis reagálok még egy utolsót.

A kedvetekért kiemelve a számotokra fontos részt, hogy megkönnyítsem az értelmezést, mivel az nem megy. Lehet megsértődni azon, hogy azt írom, nem tudtok szöveget értelmezni, de tényleg nem tudtok! Majd olvassátok el újra amit először írtam.

A KARATÉS ismerősöm (aki komoly magyar és nemzetközi versenyen vett részt, jó eredményekkel, nem egyszer dobogós helyezéssel) TALÁLKOZOTT A 3 KÉSES CIGÁNNYAL, NEM A KRAV MAGÁS.

Bár én sem értem, minek a francnak vitatkozok olyan emberekkel, akik még szöveget sem tudnak értelmezni. Pedig nem vagyok egy Esterházy Péter vagy egy Pilinszky. Lehet, hogy a sok küzdősport és internet mellett nem ártana gyakorolni az értő olvasást is. Ennek fényében többet már tényleg nem írok. Csak gondoltam pontosítok, mert nem bírom elviselni, ha mások rossz információkat adnak vissza. (Éppen ezért nem reagálok a profizmus-kérdésre, mert az már más ügy. Felfogásbeli kérdés, amiben úgysem egyezünk. Nem pedig téves infó.)

2011. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Bocsánat, csak Aczél írta, hogy a kav magás ismerősöm verte le a késeseket.

A másik kételkedőtől elnézést kérek. Csak felhúztam magam, ezért jött a többes szám, küldés után már kapcsoltam.

2011. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

pedig analóg módon az írás hitelessége a kravos leányra is ráilleszthető. késes támadó pusztakezes embert sajnos jó eséllyel lenyomja, ha valaki a késhez is ért, akkor van esélye túlélni de elég csúnya sérüléseket lehet beszerezni. vagy ha egy balfa.sz gyenge senki a támadó!

tudom nem válaszolsz, nem is ezért írtam, ezt hallgasd meg

http://www.youtube.com/watch?v=ZE2t6HWmquc

2011. dec. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!