Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha ropogok nem csak edzés...

Ha ropogok nem csak edzés közben akkor megéri szedni valami ízületvédőt? Attól elmúlhat?

Figyelt kérdés

Tehát már régebben is ropogtak az ujjaim, persze csak nem úgy maguktól hanem ha én kezdtem ropogtatni :D 1éve kb. a nyakam is ropog, néha a derekam de az "kell" neki úgy érzem, a bal csuklóm kiskorom óta ropog ha körözök vele, a lábujjaim is szoktak ropogni ha ropogtatom, de pl. súlyzózásnál ha fekvenyomok akkor leengedésnél ropog pedig rendesen bemelegítek, a csuklóm is szokott néha olyankor, a térdem is ropog guggolásnál pl.

16 éves vagyok, megérné vennem valami ízületvédőt? vagy először kérdezzek rá körzeti orvosnál? az egyik lábujjam még külön húzódik is olyankor ha ropog vagy nem tudom, és guggolást pl így nem is nagyon tudok csinálni mert eléggé kellemetlen. Szóval vegyek valami ízületvédőt amiket árulnak scitec vagy biotechusa-ban, vagy először kérdezzek csak rá a gyermekorvosnál, hátha tud ő is valamit?

16F


2011. dec. 11. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a ropogást nem szüntette meg az izületvédő.

2011. dec. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dirtboy ***** válasza:
ízületvédő sosem árt,akkor sem ha nem ropog semmid de a problémádat nem hiszem hogy megszüntetné sőt biztos vagyok benne hogy nem szüntetné meg.
2011. dec. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és akkor tulajdonképpen a még ép ízületeket védi csak meg? a ropogást nem lehet elmulasztani?
2011. dec. 12. 14:06
 4/4 Offthewall ***** válasza:

kis-súly nagy ismétlésszám, Arthroxon vagy más kőkemény izületvédő(Bioteknőért nem vagyok oda), hosszú melegitő alul, és felül is hosszuujjú lehetőleg. A bemelegités tényleg ku.va alapos legyen, + 2 sorozat bemelegités mielőtt emelnél a súlyokon. Ha ettől nem múlik, akkor szerintem irj karesnak vagy az Edző válaszolba vagy emailben, asszem lightweight@gmail.hu

Illetőleg ha továbbra is baxxa a guggolás a térded, akkor vedd ki a porgramodból. És szabályosan végezd a gyakorlatokat, ne rángasd a súlyt. Az izületvédőt legalább az ajánlott adagolással kell szedni, és kb. 2 hónap kell neki, szóval ha 1 hét után nincs teljes siker, ne dobd ki.

2011. dec. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!