Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnöveléshez jó lehet...

Tömegnöveléshez jó lehet nekem ez a rövid edzésterv?

Figyelt kérdés

[link] Builder.hu/edzestervek_reszletes. Htm4? id=39


Tényleg elég 6-8 ismétléses gyakorlatokból 2 sorozatot nyomni? Így kb 20 perc egy edzés...egy válledzésre elég ez a 4 gyakorlat?

Hangsúlyoznám, hogy vékony vagyok, masszív tömeg felszedése a célom és a lehető legnagyobb súllyal csinálom az edzéseket, de nem tudom elhinni hogy elég ha két naponta fél órát edzek...


2011. dec. 17. 00:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2011. dec. 17. 00:40
 2/13 anonim ***** válasza:
Középhaladónak érzed magad? Bukásig kell csinálni a sorozatokat, ehhez segítő mindenképp kell, tudni kell pontosan milyen súlyt válassz, fejben nagyon ott kell lenni, tökéletes edzéstechnika stb. Ha ez mind adott nálad, akkor csináld. A leírás is jól mutat, hogy akik a koxolást pont abbahagyták, mondjuk inkább úgy, hogy akik koxolnak.
2011. dec. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dirtboy ***** válasza:

biztos hogy nem lesz elég neked,viszont szépen lesérülhetsz a nagy súlytól.

ezek a kevés ismétlések kevés sorozattal nagyon kevés embernek válik be.

2011. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy jó edzés 1-1,5 órás! Ha kétnaponta edzel nyugodtan csináld max. 1,5 óráig a gyakorlatokat, 20-30 perc szerintem kevés, már csak a rendes bemelegítés 10-15 perc

Nekem volt egy bevált edzéstervem, reagálj privátban és megosztom!

2011. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 dirtboy ***** válasza:
ma 11:31 de remélem nem úgy érted a két naponta edzést hogy kétnaponta vállra mert az nagy hülyeség lenne ha valaki heti 3-4x vállazna.
2011. dec. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Már egy ideje úgy csinálom ezt az edzést, hogy 2 helyett 3 sorozatot csinálok, és nem megyek le 6 ismétlésig, szóval mindenből legalább 8-at nyomok. Bemelegítésre nem hagyok 5 percnél többet mert fiatal vagyok és nem sérülök én le, így kb 45 perc egy edzés és a végére eléggé kivagyok(fogalmam sincs hogy pozitív bukásnak számít-e az az állapot). Ez így elég hosszú? Úgy hallottam hogy másfél órás edzéseket tömegnövelésnél nem érdemes csinálni, de megcáfolhattok!

Egyébként középhaladónak érzem magam, mert már ismerem ezeket a gyakorlatokat és odafigyelek rá, hogy szabályosan csináljam.

2011. dec. 17. 12:17
 7/13 anonim ***** válasza:

"Egy jó edzés 1-1,5 órás" baromság


Kérdező ettől nem leszel középhaladó szinten... Ennek az a lényege hogy bukásig nyomjad a sorozatokat, te meg pont a lényegét vetted ki avval, hogy nem bukásig csinálod. Igazából ahogy látom azt se tudod mi az a bukásig, szóval tuti nem vagy középhaladó. Sőt az egész edzés lényegét nem sikerült felfognod azt kell mondjam, a 6-8 azt jelenti, hogy akkora súllyal kell amivel 6 és 8 között megy és nem megy több egy darabbal sem sőt az utolsók is inkább már kis segítséggel csak.

Inkább válassz másik edzés tervet.

2011. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez az csináld bukásig, addig míg magadra nem ejted a súlyt! Szerintem ez a nagy butaság!
2011. dec. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ez így láthatatlanba sem neked való edzésterv,inkább kérj meg egy hozzáértő edzőt h írjon neked személyre való edzéstervet!!!
2011. dec. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

G'sback:

Én értem hogy az a jó, ha nem is tudok 8-nál többet csinálni, és a legtöbb gyakorlatnál ez is van. Segítőm nincs, de van, hogy a 7-8. ismétlést már csak szabálytalanul tudom megcsinálni és ez így van jól szerintem. Ha a bukás azt jelenti, hogy az agyam még csinálná de a testem már nem bírja, akkor bukásig nyomom!

Mivel úgy gondoltam, hogy nem vagyok annyira profi, hogy egy 20 perces edzés elég legyen, hozzáadtam egy 3. sorozatot.

A kérdésem lényege nem az volt, hogy vajon középhaladó vagyok-e hanem, hogy megéri-e az általam linkelt edzéstervben lévő ismétlésszámokat betartani, vagy jobban járok-e ha több sorozatot csinálok(esetleg több ismétléssel).

2011. dec. 17. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!